Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Porażka | spadek z 1 miejsca (SETI@home Beta)

Zaczęty przez Bober, 21 Sierpień 2007, 13:31

Bober

No cóż, nigdy nie jest tak, że ma się same sukcesy  :wink:

Temat taki założyłem, ponieważ zauważyłem, że straciliśmy pierwsze miejsce w Polsce w projekcie SETI@home Beta na rzecz teamu Poland. Wygląda na to, że miała miejsce zmiana (a raczej wymiana) nazwy jakiejś drużyny na Poland w tym projekcie i chyba nie była ona wcześniej ustawiona jako polska, bo jeszcze w zestawieniu Al'a z 22.06 mieliśmy 1 miejsce. Inaczej nie umiem tego skoku wytłumaczyć.

bartsob5



widac ze to mysmy zdobywali punkty w ostatnich 2 miesiacach, wiec ta strata pozycji moze wynikac tylko i wylacznie ze zmiany kraju z miedzynarodowy na polske, stad nikt do tej pory tego nie zauwazyl...

widac tez wyraznie, ze to mysmy ich scigali a nie oni nas, wiec nie stracilismy miejsca w 'bezposrednio przegranej walce'

zreszta, mamy taka pozycje w polsce ze teraz juz mozemy tylko spadac ;)

Bober

Właśnie. I to stało się wczoraj. Niczego bym nie zauważył, gdybym się nie zastanawiał, dlaczego Poland dostało wczoraj 140k. :P

Tomislaw

Wcale nie tracimy tak dużo. Właśnie założyłem sobie konto ( choć przyznam szczerze nie przepadam za projektami tego typu) tylko pracy jak na lekarstwo  :(



bartsob5

Cytat: "Tommy"Wcale nie tracimy tak dużo. Właśnie założyłem sobie konto ( choć przyznam szczerze nie przepadam za projektami tego typu) tylko pracy jak na lekarstwo  :(

rowniez w razie wypuszczenia probek tam jestem w stanie przerzucic tam swa moc przerobowa...

cezar

W nocy dostałem w tym projekcie dwie próbki AstroPulse, także bierzemy sie do pracy załoga





Bober

Dziś w podobnym manewrze drużyna Poland odbiła nam prowadzenie w NanoHive  :evil:

A Nano jest obecnie nieaktywne...

AL

Cytat: "Bober"Dziś w podobnym manewrze drużyna Poland odbiła nam prowadzenie w NanoHive  :evil:

A Nano jest obecnie nieaktywne...

Coś mi mówi, że Artur ostro używa opcji "Initiate transfer" i stąd te dziwne akcje. Swoją drogą gratulacje - to zmusi B@P do dodatkowego wysiłku :wink: .

Bober

Cytat: "AL"
Coś mi mówi, że Artur ostro używa opcji "Initiate transfer" i stąd te dziwne akcje. Swoją drogą gratulacje - to zmusi B@P do dodatkowego wysiłku :wink: .

Tiaaa. Dziś to samo w BURP - również pożegnaliśmy się z pierwszym miejscem  :(
To się robi irytujące...no nic.

Tymczasem fuzja Team China i Seti@China zepchnęła nas ponownie na 38 miejsce na świecie  :cry:

D_T_G

Cytat: "Bober"
Cytat: "AL"
Coś mi mówi, że Artur ostro używa opcji "Initiate transfer" i stąd te dziwne akcje. Swoją drogą gratulacje - to zmusi B@P do dodatkowego wysiłku :wink: .

Tiaaa. Dziś to samo w BURP - również pożegnaliśmy się z pierwszym miejscem  :(

AL już dawno nie robił zestawienia.

CytatTymczasem fuzja Team China i Seti@China

Ciekawe, znasz szczegóły - jak do tego doszło i jak nastąpiło?


Bober

Cytat: "D_T_G"
Ciekawe, znasz szczegóły - jak do tego doszło i jak nastąpiło?

Nie, wywnioskowałem ze statystyk. Ale pewnie klasycznie - Seti@China zmieniło nazwę w Seti i po sprawie  :wink:

bartsob5

Cytat: "D_T_G"

AL już dawno nie robił zestawienia.


fakt ostatnie z 22 VI... dzisiaj szukalem...

Mchl

Cytat: "AL"Coś mi mówi, że Artur ostro używa opcji "Initiate transfer" i stąd te dziwne akcje. Swoją drogą gratulacje - to zmusi B@P do dodatkowego wysiłku :wink: .

Toż to piractwo w czystej postaci :(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PMG

A co to za opcja ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

D_T_G

Ciekawe ile teraz Team China będzie wyrabiał dziennie?

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "D_T_G"
AL już dawno nie robił zestawienia.

fakt ostatnie z 22 VI... dzisiaj szukalem...

No fakt, a w wątku o sukcesach się gubią. Dałoby radę stworzyć na to specjalny wątek i może trochę bardziej przystępną/elegancką formę, co AL? Tabelka?


AL

Cytat: "Mchl"
Cytat: "AL"Coś mi mówi, że Artur ostro używa opcji "Initiate transfer" i stąd te dziwne akcje. Swoją drogą gratulacje - to zmusi B@P do dodatkowego wysiłku :wink: .

Toż to piractwo w czystej postaci :(

Z tego co się od Artura dowiedziałem - to jeszcze nie koniec i możemy się spodziewać dalszych niespodzianek (ale bliższych szczegółów nie chciał zdradzić). Od siebie dodam, że takich "niespodzianek nie powinno być już zbyt dużo - a to z tego względu, że w większości projektów mamy stosunkowo wysoką pozycję na arenie międzynarodowej (tzn. z regóły mieścimy się w okolicach pierwszej trzydziestki lub lepiej) - a jak wiadomo zespoły z pierwszej "30" są najbardziej aktywne i akcja z "Initiate transfer" tam poprostu nie przejdzie. Natomiast co do tych przejęć które już nas zepchnęły na drugie miejsce - to uważam, że nawet dobrze się stało. Przez to mamy jakieś nowe cele i wyzwania. Artur przejmuje wymarłe grupy ( w pierwszych dwóch wypadkach była to bodajże grupa  Boinc Ecology Founadtion ) - albo przynajmniej taką im dawał nazwę po zamianie z Poland. Owszem w tej chwili mają odrobinę więcej punktów niż my - ale z drugiej strony w każdym projekcie stratę mamy niewielką i dają wciąż nowe WU ( no może poza Nano - ale tam też nie powiedzieli ostatniego słowa i trzeba mieć nadzieję, że w końcu znowu ruszą z jakąś nową aplikacją - i wtedy jak będą nowe WU - to raz dwa grupę Poland przegonimy). Narazie w Seti beta tracimy najwięcej bo ponad 22k - ale z biegiem czasu to się zmieni. W Burp tracimy troszkę ponad 7k. Ja sam postaram się w najbliższym czasie dołożyć tam z 2,5k - ktoś mi jeszcze trochę pomoże i po kłopocie. Natomiast jak już w końcu w Nano puszczą nowe WU - to strata rzędu 9k - to dla naszej drużyny kwestia tygodnia. Także głowa do góry, pecety grzać i do roboty - Grupa Poland się  poodkrywała i przynajmniej w w/w projektach już nas niczym nie zaskoczy - więc trzeba to wykorzystać!
PS. Nawet nie wiedziałem, że moja tabelka miała takie powodzenie ( i chyba dlatego też zaprzestałem jej tworzenia ) - ale skoro tak - to wieczorem postaram się wygospodarować trochę czasu i ją zrobię.

Mchl

No rzeczywiście te przejęte zespoły to martwe zupełnie... Więc może nie jest to całkiem piractwo ;)  Mnie jednak jakoś większą satysfakcję daje świadomość, że wszystkie punkty zdobyliśmy samodzielnie (tudzież przez jawne fuzje).

A co tam... Niech będzie konkurencja. :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PMG

No ale możecie powiedzieć co on robi ? Bo rozumiem ze jakos przejmuje inne zespoły i dołącza do swojego - ale jak ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

bartsob5

jest taka opcja w oprogramowaniu serwera - initiate transfer... wysyla zapytanie o przekazanie teamu do foundera i jesli nie bedzie odpowiedzi w ciagu 2 miechow to team automatycznie przechodzi...

D_T_G

Cytat: "AL"PS. Nawet nie wiedziałem, że moja tabelka miała takie powodzenie ( i chyba dlatego też zaprzestałem jej tworzenia ) - ale skoro tak - to wieczorem postaram się wygospodarować trochę czasu i ją zrobię.

No miała, ale może by miała jeszcze większe, gdyby miała swój dedykowany wątek i bardziej estetyczną formę, taką 'boinc-like'ową :) Np. tabelka w arkuszu kalkulacyjnym z kolumnami typu: nazwa projektu, pozycja w Polsce (z tłami: zielony = niezagrożona, żółta = różnie, czerwona=zagrożona=gonią nas), pozycja na świecie, uwaga odnośnie zmian z poprzedniego zestawienia, inne uwagi. Potem screenshot arkusza i dać do newsa :) Co o tym myślicie?


Bober

Super super.  :wink:
Zobaczymy czy Al się zgłosi na ochotnika  :P

AL

Cytat: "Bober"Super super.  :wink:
Zobaczymy czy Al się zgłosi na ochotnika  :P

Się pomyśli, ale nie wcześniej niż po 10 następnego m-ca.

cezar

Cytat: "AL"W Burp tracimy troszkę ponad 7k. Ja sam postaram się w najbliższym czasie dołożyć tam z 2,5k - ktoś mi jeszcze trochę pomoże i po kłopocie.

Są dostępne WU w Burpie. Liczę pierwsze cztery





AL

Cytat: "cezar"
Cytat: "AL"W Burp tracimy troszkę ponad 7k. Ja sam postaram się w najbliższym czasie dołożyć tam z 2,5k - ktoś mi jeszcze trochę pomoże i po kłopocie.

Są dostępne WU w Burpie. Liczę pierwsze cztery

Ja też się na kilka załapałem :D

jaskij

Od wczoraj przeliczyłem 30-40 WU w BURPie i dalej liczę...

Artur

Przypadkowy wniosek z tej pogoni za "Poland" płynie taki, że jeśli komuś zależy na konkretnych projektach, a więc na sprawach w BOINC zasadniczych a nie na punktach i pozycji, to powinien liczyć właśnie w innym zespole niż B@P (np. w Poland) po to, żeby B@P ścigał ten zespół w tym projekcie. W ten sposób jego wkład w ten konkretny i ważny projekt będzie podwójny ;)
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

cezar

Do rana 1 miejsce w BURP będzie chyba odzyskane





Artur

Cytat: "cezar"Do rana 1 miejsce w BURP będzie chyba odzyskane

c.b.d.o.


Wyjaśniam, bo zapytano mnie dzisiaj, o co chodzi z tym skrótem.

"co było do okazania"

Wcześniej gdzieś stwierdziłem w tym wątku, że licząc z sensem lepiej liczyć w innym zespole niż B@P i dać się gonić, a punkty liczą się wtedy podwójnie.

Przypadek BURP-a świetnie to pokazuje, bo może nikt by się go nie tknął, gdyby nie ten wyskok Poland. Zresztą trochę żałuję (nie miejsca- mam to w 4 literach) tylko tego, że przeze mnie ktoś akurat liczył coś chyba (?) gorszego.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Pigu

no i po niedługim wysiadywaniu spadliśmy z powrotem na 38 :( acz warto zauważyć, iż teraz nie ma już za nami ani jednego zawodnika w wyższym racem, więc nasz marsz powinien przebiegać bez zakłóceń

cezar

Cytat: "Artur"



Przypadek BURP-a świetnie to pokazuje, bo może nikt by się go nie tknął, gdyby nie ten wyskok Poland. Zresztą trochę żałuję (nie miejsca- mam to w 4 literach) tylko tego, że przeze mnie ktoś akurat liczył coś chyba (?) gorszego.

Trochę nie rozumiem toku rozumowania Artura. Ważne jest liczenie. Pozatym jak widać nie jestem skupiony tylko na jednym projekcie. Podobnie chyba też te osoby, które dość mocno punktowały w BURP w ostatnim czasie.





Bober

Teza Artura zdaje się sprowadzać do stwierdzenia, że większość z nas interesują wyłącznie punkty i statystyki :( (zresztą już kiedyś miała miejsce dyskusja na ten temat).

Tymczasem nikt z nas nie twierdzi, że to właśnie punkty i miejsca są zasadnicze. Nawet jeśli jest parę osób, które, ciągle przecież w ramach pomocy nauce, mają ochotę na odrobinę rozrywki i zabawy w duchu sportowym (i beczka rumu dla nich za to), to i tak 90% członków B@P nie interesuje się tym, co my tu piszemy (a szkoda IMO), tylko liczą spokojnie swoje.

Ja z kolei nie rozumiem Arturze po co przejmujesz różne drużyny, skoro punkty i statystyki ciebie nie interesują :?:

bartsob5

Cytat: "Bober"Teza Artura zdaje się sprowadzać do stwierdzenia, że większość z nas interesują wyłącznie punkty i statystyki :(

lepsza taka motywacja niz zadna...

to w sumie... nie wiem... tak jakby powiedziec, ze nauczyciele ucza dla pieniedzy, w sumie....

Bober

Znów straciliśmy pierwsze miejsce w Enigmie  :roll:

kret

nie uważam tego za wytłumaczenie, ale biorąc pod uwagę cały competition w Gauntlecie, ludzie poprzestawiali jednak swoje maszynki na Seti..więc moze to dlatego? chociaż ja się nie znam w sumie ;)

Bober

Raczej nie ma to znacznego związku. To nie my zwolniliśmy. To pewien fin przyspieszył.

AL

Cytat: "Bober"Raczej nie ma to znacznego związku. To nie my zwolniliśmy. To pewien fin przyspieszył.

No właśnie - SAM 1! Fin nam 4 litery obrabia!

kret


Bober

O i jeszcze Frankofoni się wzięli ostro za Enigmę...

cezar

Cytat: "Bober"O i jeszcze Frankofoni się wzięli ostro za Enigmę...

Ale jaką ładną stronę mają z Enigmą link