Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Błędy, błędy, błędy

Zaczęty przez jaskij, 25 Sierpień 2007, 02:25

jaskij

Nie wiem, może to jest normalne, ale na Leidenie dostałem cztery błędy w przeciągu ostatnich 24h. W BoincView widzę coś takiego:
Ktoś ma jakieś pojęcie o co chodzi?

bartsob5

w takich przypadkach lepiej poczytac wyniki tych probek na stronie projektu (twojego konta) bo takie obrazki BV nie wiele moga mowic...

jaskij

To mi jeszcze powiedz gdzie to znaleźć ;P bo nie mam zielonego pojęcia ;P

bartsob5

idz do swojego komputera, kliknij na ilosc resultow a pozniej na result id...
(badz podaj id swojego kompa to znajdziemy sami...)

jaskij

http://boinc.gorlaeus.net/results.php?hostid=28573
Proszę bardzo.

Używam optymalki Crunch3ra, może to ma jakiś związek.

bartsob5

pierwszy raz widze takie errory...

Tomislaw

Nie dam głowy, że to jest przyczyną błędów ale z tego co pamiętam to optymalka Crunch3ra dotyczyła jakiejś starej wersji Boinc Managera. Autor po licznych protestach zaprzestał  dalszych prac nad swoją optymalizacją.



jaskij

---------- 04:03 26.08.2007 ----------

Używam BV, z klientem odpalonym bezpośrednio (z linii poleceń). Mam Crunch3ra nadpisanego na 5.10.

---------- 08:09 26.08.2007 ----------

Crunch3r 5.9.x (nie pamietam dokladnie).

Znalazłem w BV przycisk nie akceptowania nowych zadań.... jak skończy liczyć aktualne, to przeinstaluję BOINCa i zobaczę, czy dalej mi będą błędy wyskakiwać. Ale trochę to potrwa, bo ma bardzo duże WU z Einsteina i QMC, także wyniki będą najwcześniej jutro o tej porze, ale bardziej prawodpobny jest wtorek, jak wstanę czyli koło 10-11 rano.

bartsob5

reinstalacja boinca nie powinna skutkowac utraceniem aktualnie przeliczanych probek...

jaskij

---------- 12:21 26.08.2007 ----------

Nie wiem, nie znam się na tym ;P Ale i tak poczekam. Chodzi mi głównie o czas spędzony na liczeniu.

---------- 19:18 29.08.2007 ----------

Od reinstalki BOINCa minęło kilka dni i wygląda na to, że jest ok. Czyli albo same WU były błędne, ale się skończyła "trefna" partia, albo była to kwestia optymalki.

---------- 13:06 05.09.2007 ----------

Potwierdzam to, co powyżej. Od czasu zainstalowania "czystego" klienta 5.10.13 wszystko jest ok.