Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

KrzychuP

Hmmm, a u mnie właśnie przestało działać całkiem.
Brak kontaktu z serwem, brak strony projektu...

Sergeant

W dzień działało wszystko, bo odsyłałem policzoną próbkę. Teraz znowu nie. Nie ma strony i nie odsyła próbek.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Aegis Maelstrom

Grrr, Milka sama się prosi, by darować sobie jej liczenie na czas nieokreślony.  :ph34r:

Najwyraźniej mi z nią nie po drodze. Szkoda tylko wielka, że to projekt miesiąca, a w kwietniu znowuż PrimeGrid, który ode mnie już dostał swoje...  :-\
Nic to, trzeba czekać stabilizacji i nowego kompka z wieloma rdzeniami i GPU.

Pigu

Cytat2009-03-29 21:58:45|Milkyway@home|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 2131422 seconds of work, reporting 16 completed tasks
2009-03-29 21:58:50|Milkyway@home|Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-03-29 21:58:50|Milkyway@home|Message from server: Server error: can't attach shared memory
pobiera wam, czy też dupa?

OxyOne

jeszcze krowa nie wstała narazie kleczy i sie zastanawia

a tak powaznie tak samo mam
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

ksysju

Hi

Nie to samo,
Wyniki odesłać się da, ale bez potwierdzenia i wysyłania nowych.

Planowałem dziś w domu przejść z linuksa 32 na 64, a wisi milka i szkoda.
ksysju

OxyOne

Cytat: ksysju w 29 Marzec 2009, 22:12
Hi

Nie to samo,
Wyniki odesłać się da, ale bez potwierdzenia i wysyłania nowych.

Planowałem dziś w domu przejść z linuksa 32 na 64, a wisi milka i szkoda.


juz biego milka tylko ze nic sie nie zmieniło mało i krótko
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Ehh ten pad nie był wynikiem prac tylko wszystko sobie tak po prostu padło. Mam nadzieje, że w miarę szybko wydadzą kod do wersji na GPU i zostanie ona przerobiona pod ATI bo inaczej takie crashe będą częściej.

KrzychuP

U mnie wróciło do normy

MJ19

Częste są przerwy w Milce??Bo dopiero zaczynam się bawić i chcę wiedzieć czy jest większy sens??

sesef

Na chwilę obecną może być problem ze złapaniem WU, jednak nie długo to się zmieni.

MJ19

Fajnie by było bo na razie złapanie większej ilości jednostek graniczy z cudem >:( A chętnie policzyłbym coś co mnie interesuje :)

PanStaszek

Hmmm, ja właśnie dla testu podłączyłem 3 maszyny i bez problemu "napełniłem zbiorniki" .


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MJ19

Z tego co obserwuję to strasznie "skokowo" pobiera próbki.Raz są,raz ich nie ma i trzeba czekać.Czas chyba większy bufor ustawić :)
P.S. Która optymka jest teraz na "czasie"?Grzebałem na forum i większość linków nieaktualna albo usunęli pliki.Poszukuję dla Bartona 2500+ czyli na SSE.Z góry dzięki :)

sesef

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway_gpu/

Po mału zaczyna ruszać milka na gpu, niedługo skończy się problem z brakiem próbek bo GPU pójdą do zadań sporo dłuższych.

KrzychuP

Proszę o zespół.

Troll81

#416
Dopisany :D

Drużynka http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway_gpu/team_display.php?teamid=33

Mchl zabierz ode mnie foundera :D

OxyOne

Jestem juz zarejestrowany jestem dumny bo jestesmy na 3 miejscu. XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

nie widzialem infa na stronie na jakie GPU to jest ?

sesef

jest szansa być wysoko na boincstats bo projekt pewnie będzie eksportował oddzielne statystyki i będzie widniał jako MilkyWay@Home GPU

Troll81

NO to piłujcie chłopaki bo drużynka już jest :D

Troll81

Oddałem przywództwo Mchlowi :D

buri

Cytat: Thomas_waw w 17 Kwiecień 2009, 13:02
nie widzialem infa na stronie na jakie GPU to jest ?
Mam to samo pytanie, bo jakoś w tym infie nic nie pisze.

gigi2000

Z tego co sie orientuje i sledzilem watek, to na grafy nVidii z CUDA, bedzie rowniez udostepniony kod zrodlowy, wiec bedzie mozna samodzielnie przerobic klienta zeby liczyl na ATI.

sesef

pewne jest z NV 260, 280, 285, 295 i serie 38xx i 48xx od ATI

Tomasz R. Gwiazda

czyli tak na razie to nie wiadomo :)

a czemu niby ma chodzic tylko na najnowszych NV a nie wszystkich ktore wspieraja CUDA ?


sesef

Cytat: Thomas_waw w 17 Kwiecień 2009, 19:43
czyli tak na razie to nie wiadomo :)

a czemu niby ma chodzic tylko na najnowszych NV a nie wszystkich ktore wspieraja CUDA ?



Te są pewne bo mają sprzętowe wsparcie dla double precision. Jednak nigdzie nie podali jakiej precyzji będzie wymagała aplikacja teraz wymagane jest double, ale jak w milce gpu będzie wymagane single to ruszą wtedy wszystkie karty z cuda oraz wszystkie z CAL.

mariuszos

Uruchomiłem 4 projekty,

MilkyWay, Climateprediction, LHC (który i tak chyba nie działa) i World Community Grid.

Problem polega na tym, że nie daje radę liczyć MilkyWay, termin zaraportowania każdej próbki wynosi 3 dni ... co znaczy że tylko to musiałbym liczyć.... .

Co się dzieje z próbkami jak nie zostaną ukończone przed terminem zaraportowania i w jaki sposób dane są zbierane i analizowane już na serwie(nie mogę się doszukać)

Troll81

próbki odeslane po terminie nie punktują z reguły. jak nie odeślesz przed terminem to ktoś inny wykonuje te obliczenia. Napisz jakim sprzętem dysponujesz. żadna próbka milky nie powinna się orać 3 dni bez przerwy, no chyba że na baaaaaardzo starym sprzęcie

mariuszos

chodziło mi o to, że po pobraniu próbki termin na wykonanie = 3 dni, a mam jeszcze inne projekty i mogę nie dać rady policzyć na czas (komp włączony 5-6h dziennie).



Pentium 4 3,4

Troll81

dasz radę :D po rpostu część próbek anulujesz. Możesz ustawić mnieszy bufor (w ustawieniach managera) i wtedy będzie ci pobierało mniej próbek

TRZECIAK

#431
Po pierwsze załaduj sobie optymalki do milki to ci sporo przyspieszy, bo chyba liczysz na aplikacji standardowej.
Do pobrania np. z http://zslip.com/ .
Podaj na jakim sprzęcie liczysz i zmniejsz bufor próbek np na 0.5-1 dni.

Cytat
Pentium 4 3,4

Może sobie jeszcze ustaw w BOINCu żeby ci przełączał między projektami np co 1h, żeby każdy projekt liczyło po trochu.
Sprawdź czy CPU ma HT jeśli tak to włącz to będzie liczyło po 2 zadania na raz.
Można jeszcze dać większy przydział dla milki np 60% a na pozostałe projekty 40%, choć skoro liczysz tylko 5-6h na dobę to lepiej zmniejszyć bufor na 0,5-0,8 dni.


mariuszos

HT włączone, liczy 2 na raz.

Bufon i zmniejszona ilość próbek to ten ustawienia ?



który SSE mam ściągnąć z http://zslip.com/milkyway.htm ?

TRZECIAK

Cytat
HT włączone, liczy 2 na raz.

Bufon i zmniejszona ilość próbek to ten ustawienia ?

który SSE mam ściągnąć z http://zslip.com/milkyway.htm ?

Tak to te ustawienia.

Na tej stronce masz programik CPU-Z. Ściągnij go i sprawdź jakie instrukcje obsługuję twój procesor i ściągnij odpowiednią optymalkę pod najnowsze możliwe instrukcje jakie obsługuje CPU i pod odpowiedni system.


mariuszos

CytatCan't open init data file - running in standalone mode
Running Milkyway@home version 0.19 by Gipsel
Couldn't find input file [astronomy_parameters.txt] to read astronomy parameters.
APP: error reading astronomy parameters: 1



ściągam  SSE 3 (dla v 0.19 i 0.16), komunikat jw. .. na SSE 2 jest to samo.
Próbowałem w folderze BOINC, przy włączonym i wyłączonym kliencie

TRZECIAK

#435
Cytat
ściągam  SSE 3 (dla v 0.19 i 0.16), komunikat jw. .. na SSE 2 jest to samo.
Próbowałem w folderze BOINC, przy włączonym i wyłączonym kliencie

Wrzuć sse3 v 0.19 do katalogu:
C:\.........DATA\projects\milkyway.cs.rpi.edu_milkyway
Powinny tam być 2 pliki:
app_info ,
astronomy_0.19_sse3

Możliwe że musisz zaktualizować projekt lub wyłączyć i włączyć managera wtedy zaskoczy, a warto bo liczy duuuuużo szybciej.
Jak coś pisz na PW powinienem być jeszcze z 1h.

Aha i najważniejsze wrzucaj te pliki na wyłączonym Boincu.
Sprawdź np za pomocą menadżera windows czy napewno procesy się zamknęły.


mariuszos

astronomy_0.19_SSE3 odpalił się bez problemu, ale chyba nic się nie zmieniło ..

na poprzednim screenie było 5,5 h liczenia jednej próbki



włączyłem dalej jest 5,5h ..

na plikach z SSE2 jest to samo ... chyba że znowu coś pochrzaniłem ;) :no:

satanetv

Po przeliczeniu kilku próbek ta wartość się zmieni.

stn


[PBT] Horpah

total 10 mln
average 69 tys
więc normalnie