Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

Troll81

Każdemu raz do roku zdaża się przyjelenić :D

satanetv

Dobra kto się zgłasza na ochotnika w następnym tygodniu do pomocy jak bym miał problemy z odpaleniem milki na HD4850 ??

OxyOne

Cytat: satanetv w 08 Lipiec 2009, 16:25
Dobra kto się zgłasza na ochotnika w następnym tygodniu do pomocy jak bym miał problemy z odpaleniem milki na HD4850 ??

Wyboru duzego to nie masz...chociaz odpalenie 4850 nie jest skomplikowane dasz sobie rade, jakby co pytaj, krzycz, dzwon.
Instalacja wg mojego opisu przebiega bardzo sprawnie, szybko, milo, bezpiecznie, bezproblemowo, zgodnie z planem, zgodnie z logika ,zgodnie z ogolnie przyjetymi zasadami, zgodnie z Biblia, Koranem, Tora i komiksami...

Jaka w koncu kupujesz? (firma)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: OxyOne w 08 Lipiec 2009, 16:45Jaka w koncu kupujesz? (firma)

Stanęło na tym Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI [11132-36-40R]

Ehh esc.pl na spółkę z Sapphire powinno za sponsorować jakieś liczydełko do SKB@P bo jak na razie wszystkie karty polecane przez nas to Sapphire.

satanetv

@sesef Ale mnie uprzedziłeś. Właśnie ta karta w okolicach wtorku powinna już być u mnie.

Troll81

Przy was szybko wpadam w kompleksy...

satanetv

#486
Dobra odpaliłem milkę na 4850 poustawiałem i nawet ładnie mi liczy. Oblicza 2 WU pozostałe czekają obciążenie rdzenia CPU 4-5% i się nudzi ;( Czas obliczenia próbki od 150 - 200 sekund.

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=99245987

OxyOne

za długo ci liczy napisz jak i co masz poustawiane

dla przykładu uruchomiłem 4850 i liczy troche szybciej

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=99254443
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

#488
Już widzę, że kiepsko liczy. Temp rdzenia 65*C obciążenie 78%

<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
 <name>astronomy_0.19_ATI_SSE2f.exe</name>
 <executable/>
</file_info>
<file_info>
 <name>brook.dll</name>
 <executable/>
</file_info>
<app_version>
 <app_name>milkyway</app_name>
 <version_num>19</version_num>
   <flops>1.0e11</flops>
   <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <cmdline></cmdline>
 <file_ref>
  <file_name>astronomy_0.19_ATI_SSE2f.exe</file_name>
  <main_program/>
 </file_ref>
 <file_ref>
  <file_name>brook.dll</file_name>
 </file_ref>
</app_version>
</app_info>



Dodałem <cmdline>n2 w0.0 f0</cmdline> liczy szybciej obciążenie 98% ale nie da się pracować na kompie.

OxyOne

<avg_ncpus>0.5</avg_ncpus>
<cmdline>n2 w0.0 f20</cmdline> posteruj W
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

#490
Dobra jakoś to poustawiam. Narazie więcej próbek przerwałem bo robiłem próby co i jak. Zszedłem z obliczeniem WU do 160 sekund przy próbce za 74 pkty. Teraz jeszcze muszę zmusić CPU do liczenia bo się nudzi za bardzo. Skromnie licząc 40 próbek/godzine po 74 punkty/szt co daje ponad 2500 pkt/h No to trochę swój RAC podbuduje. W poniedziałek powinien mi dojść QUAD więc trochę to też pomoże. Ku chwale teamu.

OxyOne

musisz miec ok

CPU Time - 82s
GPU Time - 82s

Wall clock time - do 162s

Dzienny utarg 76-77K  :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

X1905 pro - da się na tym doić?

sesef

Cytat: Pigu w 12 Lipiec 2009, 16:50
X1905 pro - da się na tym doić?

Nie, tylko karty, które zostały wymienione na tej liście http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards i nie maja przy nazwie indexu 1 i 2 + model 4730

satanetv

Czemu dostałem 0 pkt za próbkę ??

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=101401502

Troll81

Validate state Invalid  dlatego

OxyOne

Cytat: satanetv w 13 Lipiec 2009, 11:48
Czemu dostałem 0 pkt za próbkę ??

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=101401502


1. bo 13
2. Task ID 101401502
Name ps_sgr_210F5_3s_hiw_17695046_1247471772_0
Workunit 99130632
Created 13 Jul 2009 7:56:14 UTC
Sent 13 Jul 2009 7:57:13 UTC
Received 13 Jul 2009 9:34:24 UTC
Server state Over
Outcome Success
Client state Done
Exit status 0 (0x0)
Computer ID 60414
Report deadline 16 Jul 2009 7:57:13 UTC
CPU time 5143.375
stderr out <core_client_version>6.6.36</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
Running Milkyway@home version 0.19 by Gipsel
CPU: Intel(R) Celeron(R) CPU 3.06GHz (1 cores/threads) 3.06676 GHz (670ms)

WU completed. It took 5143.38 seconds CPU time and 5812.64 seconds wall clock time @ 3.06678 GHz.

</stderr_txt>
]]>

Validate state Invalid
Claimed credit 11.172235793395
Granted credit 0
application version 0.19
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

#497
A dlaczego Invalid ?? Zobaczę co będzie z kolejną próbką. W piątek na tym kompie milka coś się posypała i przerwało wszystkie zadania. W sobotę milczała. Dziś wrzuciłem wszystko od nowa i to była pierwsza próbka.

EDIT
Druga próbka wszystko ok.

sesef

Cytat: satanetv w 13 Lipiec 2009, 11:57
A dlaczego Invalid ?? Zobaczę co będzie z kolejną próbką. W piątek na tym kompie milka coś się posypała i przerwało wszystkie zadania. W sobotę milczała. Dziś wrzuciłem wszystko od nowa i to była pierwsza próbka.

EDIT
Druga próbka wszystko ok.

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=931

Jak liczysz na CPU to trochę wkurzające, ale dla osoby która takie wu liczy w 2 min na GPU to nawet nie zauważa takich szczegółów

OxyOne

fakt jak bym wywalił 16wu po 2 min liczenia olałbym to
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Na GPU pewno nawet bym tego nie zauważył bo musiałbym co 20 min sprawdzać czy wszystko się policzyło ok ( z tego co pamiętam wyświetla się ostatnich 20 zadań). Ale na CPU wpadło mi to w oko. Zwłaszcza, że wrzucałem od nowa na tego kompa milke.

sesef

Cytat: satanetv w 13 Lipiec 2009, 13:59
Na GPU pewno nawet bym tego nie zauważył bo musiałbym co 20 min sprawdzać czy wszystko się policzyło ok ( z tego co pamiętam wyświetla się ostatnich 20 zadań). Ale na CPU wpadło mi to w oko. Zwłaszcza, że wrzucałem od nowa na tego kompa milke.

Na dole trony masz next i wyświetli kolejne 20 zadanek.

satanetv

 >:(  Znalazłem jedno.

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=101415414

Troll81

możesz wyświetlić wszystkie invalid lub error :D bedzie szybciej :D

sesef

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2009, 14:28
możesz wyświetlić wszystkie invalid lub error :D bedzie szybciej :D

Milka nie ma tej opcji.

TRZECIAK

Czyżby źródełko z WU wyschło ?
Od 20 minut niema nowych próbek, bo coś padło na Milce  :(
Mam nadzieję że chwilowo,a nie do poniedziałku, bo próbki Collatz już zliczyłem wszystkie i grafa zajęcia nie będzie miała


Troll81

daj jej odpocząć :D

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TRZECIAK

Cytat: Troll81 w 24 Lipiec 2009, 23:19
daj jej odpocząć :D

Odpoczywała na wyścigu Prime więc chyba na dłużej powinno styknąć. :)


sesef

Cytat: OxyOne w 24 Lipiec 2009, 23:26
i sie zesrało

Niech sobie trochę odpoczną Ci z elektrowni :) a i ty na prądzie przyoszczędzisz. W końcu te 600W to już jest coś.

gigi2000

Oj ale pojechali, wyglada na to ze wrzucili na serwer backup z maja, na forum milki juz jest awantura bo ludzie potracili miliony punktow. ;)
Moj host mial ponad milion, teraz pokazuje 0 punktow: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_host_detail.php?hostid=72129

AiDec

Z maja??? Toz normalnie mnie i OxyOne cofnelo do epoki kamienia lupanego  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Rysiu

Z maja kopia zapasowa? Przecież to nie do pomyślenia  |-?

Tygodniowy backup to stary backup, a taki sprzed 2 miesięcy?

Ale jak czytam takie posty "I się zesrało" to tak się śmieję. W sensie takim pozytywnym  :shame:

X X X

A ja nie mogę się zalogować - nie ma takiego e-maila, idiotyzm.  :wth: Szlag mnie omal nie trafił. Wygląda na to, że komuś upały nie posłużyły.

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 29 Lipiec 2009, 16:03
Z maja??? Toz normalnie mnie i OxyOne cofnelo do epoki kamienia lupanego  %).
No to mnie jak właśnie zerknąłem prawie do 0 zjechali.
Z tego wynika że gówno nie admini tam siedzą, a zwykła amatorszczyzna żeby backupu nie zrobić co kilka dni ?LOL


gigi2000

Tutaj mozna poczytac jak sie ludziki wkurzaja  XD
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=857
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=855

Nie no mysle ze maja jakis nowszy backup, pewnie jakas pomylka ;)

TRZECIAK

Mi się wydaje że to chyba najnowszy backup jaki znaleźli, bo trzeba by było być idiotą żeby wgrywać jakiś stary, a jeśli tak jest to ja odpuszczam Milkę. Naszczęście jest jeszcze mocno kulejący Collatz gdzie można na ATI liczyć.
Swoją drogą to dziwne że nie zrobili backupu w ciągu ostatnich 2 dni gdzie ewidentnie było widać że Milka coś kuleje, bo dosyć często karta mimo poganiacza się nudziła bo próbek nie szło ściągnąć.
Jak już wcześniej wspomniałem totalni amatorzy tam pracują nad tym projektem.

Ciekawe czy zrobili backup policzonych przez ludzi wyników ? LOOOOOOL


AiDec

He he he - OxyOne nawet nie ma teraz w bazie, a jako NetMonitoring ma RAC 300pkt. XP. Chyba ich pogielo. Mi kompa wyzerowali i mam 11M pkt. w plecy  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Cytat: TRZECIAK w 29 Lipiec 2009, 16:25
dosyć często karta mimo poganiacza się nudziła bo próbek nie szło ściągnąć
A cóż to jest ten poganiacz?

Rysiu

Nie ma co tak ostro adminów jechać... poczekajmy może jakoś się wytłumaczą  ???