Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

Troll81

To juz lepiej kup blok wodny i podłącz pod rurki z tym freonem :D od razu temp spadnie na procu :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2010, 11:56
To juz lepiej kup blok wodny i podłącz pod rurki z tym freonem :D od razu temp spadnie na procu :D
I tak i nie <- a co zrobisz z tym szronem na procu ;p

Troll81

zależy jak ustawisz temp :D

goofyx


Troll81

Wystarczy że sutawisz 15c i szronu nie będzie :D

gregre

i tak od rana:



chyba jakoś sobie nie policzę...
???

ksysju

Hi

To ja mam teraz "ciekawiej"

Message from server: Your app_info.xml file doesn't have a version of MilkyWay@Home N-Body Simulation

??  :(

oki, skasowałem pliczek, zassało nową aplikacje i działa  :)
ksysju

gregre

restart projektu nie pomaga, a próbki miały być ponoć cały czas: "Jednostki będą zawsze dostępne ponieważ zawsze można analizować inny model oraz inne dane."
nie wiem czy coś u mnie nie tak czy u nich...
???

AiDec

U nich. Ciagle nie maja WU. Srednio dwa razy w tygodniu :/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Nie mają WU, a to co mają jest na inną aplikację, to N-Body właśnie, która jest tylko na CPU.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

cos sie ostatnio stalo z projektem ?
bo na mojej 4850 mam spory przyrost pkt  (na dole najstarsze wyniki - na samej gorze dzisiejszy)

192,307
199,094
118,599
81,082
79,267
77,609

lukaszja

Mam to samo. 4770, nie chodziła 24/h i nabiła ponad 120k pkt  - powinna max 60k. Dziwne...

Tomasz R. Gwiazda

extra credits
I'm trying to figure out why people are getting way more credits than normal. Are the workunits awarding more credit than they used to? I'm trying to see if maybe there's some kind of server bug that's awarding credit for workunits more than once.
10 Nov 2010 18:48:10 UTC

apohawk

Może zrobili aktualizację serwera boinc? To zazwyczaj powoduje problemy  XD
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 10 Listopad 2010, 22:44
Może zrobili aktualizację serwera boinc? To zazwyczaj powoduje problemy  XD
Twórcy serwera widzę, że szaleją <- co wersja to problemy.
Dlatego niektóre projekty mają stare wersje aplikacji serwera.

Tomasz R. Gwiazda

if it ain't broke don't fix it

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Listopad 2010, 11:24
if it ain't broke don't fix it
Jeśli się się nie wysypał, nie naprawiać :)
Dobra zasada :)

krzyszp

Off top:
Kiedyś poproszono mnie o pomoc z komputerami w pewnej firmie i po kilku godzinach zainteresowałem się pewnym kompem w kącie pomieszczenia, bez klawiatury, myszki, monitora, ale cichutko chodzącego, zapytałem, co to jest za maszyna. Nikt nie wiedział, osoba która go skonfigurowała, zostawiła go włączonego 2 lata wcześniej i wyjechała za granicę... Po sprawdzeniu, okazało się, że to router na debianie :) Wtedy polubiłem linuksa :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 12 Listopad 2010, 12:01
Off top:
Kiedyś poproszono mnie o pomoc z komputerami w pewnej firmie i po kilku godzinach zainteresowałem się pewnym kompem w kącie pomieszczenia, bez klawiatury, myszki, monitora, ale cichutko chodzącego, zapytałem, co to jest za maszyna. Nikt nie wiedział, osoba która go skonfigurowała, zostawiła go włączonego 2 lata wcześniej i wyjechała za granicę... Po sprawdzeniu, okazało się, że to router na debianie :) Wtedy polubiłem linuksa :)
Myślę, że to nie tylko kwestia systemu.
Jest udowodnione, że maszyny do których użyszkodnik nie ma dostępu chodzą o wieeeele razy szybciej, wydajniej i bezawaryjnie niż te przy których są ludzie.
W końcu naturą człowieka jest fakt, że musimy coś spierniczyć ;) <- inaczej nie byłoby potrzeby zatrudniania informatyków w firmach :D

Troll81

ano

PEBKAC :D

to zarżnie każdą maszynę...

lolek

2010-11-17 14:22:05   Milkyway@home   [error] Project Milkyway@home is in state file but no account file found
2010-11-17 14:22:05      [error] Application milkyway outside project in state file
2010-11-17 14:22:05      [error] File info outside project in state file
2010-11-17 14:22:05      [error] Application version outside project in state file

Drugi raz w tym tygodniu. Najpierw chwilę po włączeniu komputera niebieski ekran, a po restarcie takie komunikaty w menedżerze. A później muszę znowu przyłączyć się do milki. Wie może ktoś o co kaman? Win7 X64, najnowsze stery. Konfing athlon II x2, Samsung F3, 4 gb RAM, HD4770

Troll81

a skanowanie dysku w poszukiwaniu błędów było?? bo mi to wygląda na bład systemu plików....

lolek

No właśnie na dysku ani jednego badsektora. Zresztą takie problemy zaczęły się gdy kupiłem radka i podpiąłem się do milki. Czy to możliwe żeby to catalysty robiły coś takiego?

Troll81

mozliwe że przydałaby się reinstalka systemu. Ale BSODy moga być wynikime problemów z chłodzeniem/zasilaniem/taktowaniem

lolek

Jak jeszcze raz system mi wywali to pewnie będę musiał tak zrobić. Nic się nie grzeje, liczę tylko na grafie więc jakoś dużo prądu nie ciągnie, a OC jest z zapasem- jakieś 40MHz.

buninek

Cytat: lolek w 17 Listopad 2010, 14:43
No właśnie na dysku ani jednego badsektora. Zresztą takie problemy zaczęły się gdy kupiłem radka i podpiąłem się do milki. Czy to możliwe żeby to catalysty robiły coś takiego?
Moim zdaniem tak jak pisał Troll81 ewidentnie uszkodzony system plików. Czytaj - to co innege niż badsektory.

Po takim niewymuszonym restarcie powinieneś wymusić dokładne naprawienie systemu plików (integralności) przed startem systemu.
Pliki client_state.xml i client_state_prev.xml są cały czas otwarte do zapisu w momencie nagłego restartu potrafi się z nich zrobić sieczka.

lolek

Jak znów się coś wywali to spróbuje  :)

domek

Prosze o pomoc bo chciałem liczyc karta graficzna NVIDIA GPU GeForce GTX 460 na najnowszych sterownikach lecz przeliczenie trwa sekunde i w statusie boinc ma informcje błąd a na stronie internetowej projektu w liście próbek informacje status "Error while computing" i tak w kółko pobiera i odsyła z informacją bład. Prosze o pomoc

JaRa

Policz Primegirda (Nvidia GTX 460 403s 6.7m Win7 64-bit) za kilka minut liczenia masz koło 3200 pkt a od 18 grudnia będzie wyścig w tym podprojekcie każda grafika się przyda  :attack:



Troll81

Po pierwsze to witam na forum i zapraszam do działu wizytówki

po drugie
Jaki system operacyjny?
która wersja managera BOINC?
Która wersja sterowników karty graficznej?

domek

Przepraszam że pominąłem dział wizytówki


Jaki system operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit
wersja managera BOINC client version 6.10.58 for windows_x86_64
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460 (driver version 26099, CUDA version 3020, compute capability 2.1, 993MB, 363 GFLOPS peak) - dane z managera boinc, sterowniki najnowsze

lolek

Z doświadczenia najprościej będzie odinstalować BOINC, usunąć pozostałości i to samo ze sterami, a później znów zainstalować. Czasem niestety coś lubi się walnąć i później można szukać buga przez tydzień, a i tak się go nie znajdzie.

Troll81

ja bym zaczał od pełnego odinstalowania sterów do grafy. to to lubi się pokichac. A masz stery referencyjne czy od producenta karty?

ZdrowaMarchewa

Witam,

od dawna mnie tu nie było. Jakoś tak przypomniałem sobie ostatnio i zdecydowałem o powrocie do liczenia :)

W związku z tym pojawił się mały problem - zaczynać chcę liczyć MilkyWay - BOINC pobrał mi próbki, niemniej jednak czas przeliczania to ok. 3-5h, a aplikacja wybrana przez projekt do przelicznia ma wyłącznie SSE2.

I tak:
   Czy nie ma optymalizacji (Milka miała mieć je automatyczne) dla nowszych modeli SSE 4.1, etc.?
oraz
   Jak zabrać się za liczenie Milky na GPU? - nie mam bladego pojęcia jak zacząć - Czy to się dodatkowo konfiguruje w projekcie?

Za pomoc z góry dziękuję ;D

krzyszp

Najpierw podaj model karty graficznej, przydatna też będzie wersja managera.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

ZdrowaMarchewa

Grafika: NVIDIA GeForce GT 220
BOINC Manager: 6.10.58

Ile aktualnie czasu tak normalnie, przelicza Wam pakiety z Milky?

JaRa

Spróbuj na tym gt policzyć Primegrid podprojekt Proth Prime Search (sieve) - za jedno zadanko możesz dostać 1800 - 2300 PKT
więc nawet jak będzie się liczyć kilka godzin to się opłaca  :attack:



lolek

Na tej grafie milki nie policzysz

emik



lolek

@emik- a liczyłeś PG na GPU, wydajność punktowa w przypadku zielonych kilka razy wyższa niż  CC