[Pomysł] Propozycja: forumowa góra grosza

Zaczęty przez jaskij, 05 Wrzesień 2007, 19:05

Za czy przeciw?

Za
9 (100%)
Przeciw
0 (0%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie skończone: 05 Wrzesień 2007, 19:05

jaskij

Chciałbym przeprowadzić forumową akcję "góra grosza".

Generalnie akcja polega na tym, że bierzemy linki kilku stronek pomagających ludziom (jak choćby Pajacyka), piszemy ile jest z każdego kliknięcia na danej stronie i codziennie klikając zbieramy naszą wirtualną, forumową, "górę grosza". Ponieważ jest to temat dość spamerski (1 post/usr/dzień) posty w nim oczywiście nie będą zliczane. Akcja jest, podobnie jak BOINC, po prostu dla społeczeństwa :) Dlaczego prowadzić to na forum? Z doświadczenia wiem, że nawet jak się chce klikać w te linki samemu, to czasem człowiek zapomni, czasem mu się nie chce, a po pewnym (zazwyczaj dość krótkim) czasie tracimy motywację. Natomiast jeśli jest to sumowane i widzimy jakieś wymierne efekty motywacja pozostaje (np. post z podliczoną sumą 200 zł jednak robi jakieś wrażenie).

W miarę możliwości odpowiem na pytania. Jeśli się na to zdecydujemy chciałbym w tym temacie ustalić również linki, w które będziemy klikać. Ale o tym później.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jaskij

Nigdy nie twierdziłem, że to mój pomysł ;P
A ankietę zrobiłem, bo ostatnio jak to walnąłem tak po prostu to nikt nie pisał... napisałem im, że to tak trochę głupio, to mnie zjechali :( i zrobiło mi się przykro ;) no więc teraz postanowiłem się spytać.

lukaszde

pomysl nie jest mega udany, ale za to wkleje cos ode mnie:

Akcje w ktorych mozecie pomoc:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4567 Na tej stronie znajduje sie ciekawe rozszerzenie do firefoxa, ktore przypomina nam o kliknieciu w strone www.pajacyk.pl , w opcjach mozna rowniez wlaczyc strone www.polskieserce.pl

http://www.sadzimynadzieje.pl
Wystarczy, że posadzisz żonkila na Wirtualnym Polu Nadziei!
Żonkil, który posadziłeś w naszym serwisie, jest cegiełką na rzecz Akademii Walki z Rakiem. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości służyć pomocą potrzebującym w całym kraju.
Ciebie ten gest nic nie kosztuje. Za twoje każdorazowe "kliknięcie" lub wyświetlenie na konto Akademii Walki z Rakiem wpływa 1 zł, które przekazuje sponsor.

Mchl

Kto by Cię tu zjechał!? :roll: W ogóle co Ty sobie wyobrażasz pisząc takie rzeczy!! ... Kurcze... nawet na żarty nie potrafię zjechac :P

A wracając do tematu, to pomysł jest fajny. Przestrzegam tylko, żeby nie oszukiwać pajacyka i innych (co nie jest specjalnie trudne) i nie klika po kilkanaście razy na dobę. Sponsorzy płacą za legalne kliknięcia i z pewnością mają inne niż tylko cookies sposoby na sprawdzenie, czy nie są oszukiwani (podobnie jak Google bardzo skrupulatnie liczy, kto klika i ogląda reklamy na BOINC@Poland). A gdy zbyt wiele osób będzie oszukiwać, to sponsorzy się wycofają i akcja padnie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no wlasnie... te reklamy na naszej strony moglby byc nieco bardziej trafione, jak na przyklad jest to na boincstats.com...

ka_ga

ja jestem jak najbardziej za! sam od jakiegoś czasu klikałem codziennie na 4 stronach, teraz znalazłem kolejne w które też będę klikał.
co do rozszerzenia dla firefoxa to wystarczy jak będzie obsługiwało tylko pajacyka. ja wszystkie strony na których można klikać trzymam w jednym folderze dzięki czemu otwieram je wszystkie razem stąd wiem, że jeśli nie odwiedziłem strony pajacyk.pl to nie odwiedziłem też innych

AL

Ja też mam osobny folder w zakładkach (choć widzę, że kilka nowych ciekawych linków się pojawiło). Problem w tym, że tak jak autor tego tematu zauważa po początkowym częstym klikaniu z czasem klikałem coraz mniej - a ostatnio to praktycznie już woogóle. Słowem wyszła ciekawa inicjatywa - którą popieram. Jeszcze tylko Pigu namówić i będą miliony :lol: .

D_T_G

Brałem już kiedyś udział w takiej forumowej akcji, aż się mi znudziło (nie klikanie ale tego podliczanie  :roll: ).

Cytat: "lukassszzz"
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4567 Na tej stronie znajduje sie ciekawe rozszerzenie do firefoxa, ktore przypomina nam o kliknieciu w strone www.pajacyk.pl , w opcjach mozna rowniez wlaczyc strone www.polskieserce.pl

Dziwne, u mnie jeszcze defaultowo było predefiniowane www.okruszek.org.pl . Swoją drogą to słyszałem o gościu co to naskrobał tego plugina. Znajomy znajomych.


Troll81


AiDec

Jak najbardziej :). Taki temat warto odgrzac  :p_arr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka