Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

rnd

Zaczęty przez bartsob5, 10 Wrzesień 2007, 21:47

bartsob5

al zalozyl nasz druzynke i nawet sie nie pochwalil...

http://arcoboinc.unex.es/rnd/team_display.php?teamid=16

fajny numer swoja droga...


projekt zwiazany z falami radiowymi i nadajnikami

AL

Cytat: "bartsob5"al zalozyl nasz druzynke i nawet sie nie pochwalil...

http://arcoboinc.unex.es/rnd/team_display.php?teamid=16

fajny numer swoja droga...


projekt zwiazany z falami radiowymi i nadajnikami

Tak założyłem w piątek po południu przed samym wyjazdem z domu i nie zdążyłem - a dziś jakoś mi to wypadło z głowy. Założyłem jeszcze i w innym projekcie ( i on ma jeszcze lepszy numer - choć może wg. niektórych pechowy) - ale dla niego stworzę za moment osobny wątek.
Póki co projektu tego nie polecam - brak checkpointów - Wu chorrendalnie długie i pod koniec się wysypują. W dodatku projekt ma bardzo dziwny system punktowania - miejscami niektórzy dostają ponad 100X więcej niż średnio w innych projektach - słowem podejrzane.

RAD-Poland

właśnie skończyłem liczyć próbki w projekcie RND@home i ....
8O
punktuje 100 x  Claim credit
próbki za długie po 12h
po 12h na AthlonX2 3800+ 2,0@2,2 -> credit 40,355.77  8O  8O  8O  8O  8O  8O  (nie mogłem się powstrzymać)

wyjaśnienie
CytatYou have reason. We have multiplied the credits by 100. We did that because our WU are very heavy/hard (from 1 hour to 12 hours, that is, they are difficult to complete succesfully), and this is a way to give our crunchers many credits for few WUs. We have to reward their fidelity in some way. Anyway, all the crunchers in our BOINC project obtain the same benefits.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Co by nie napisali, skończy się to bojkotem przez serwisy tworzące statystyki.

AL

No - na BOINCStats już jest niezła zadyma z tego tytułu.

RAD-Poland

też tak myślę
powinni porostu podzielić uzyskane punkty przez 100 i tyle (nie mam nic przeciwko temu i jestem za takim rozwiązaniem)
próbki od czasu do czasu wysypują się w każdym projekcie, a zwłaszcza w fazie alha projektu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

ja uwazam ze 'placenie' za bledne jest zdecydowanie lepszy wyjsciem...

AL

Cytat: "bartsob5"ja uwazam ze 'placenie' za bledne jest zdecydowanie lepszy wyjsciem...

No w mojej sytuacji byłoby to bardzo pożądane rozwiązane - niestety mało realne.

Bober

Na forum Synergy wyczytałem, że system punktacji został poprawiony. Ponadto twórcy projektu zachęcają do liczenia próbek na Linuksie, ponieważ na tym systemie przeliczają się znacznie szybciej niż na Windzie.

RAD-Poland

mogę potwierdzić, punktacja została skorygowana (1/100) czyli tyle ile powinno być  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Jak sobie tylko przypomnę jakim cudem kiedyś udało mi się BOINC'a na linie odpalić - to też się dołączę - narazie nadal szlaban.

D_T_G

Cytat: "bartsob5"projekt zwiazany z falami radiowymi i nadajnikami

No ciekawe, tym bardziej, że kilka dni temu dotarł do mnie news Fale radiowe pozwalają palić słoną wodę.


AL

Po dłuższej przerwie postanowiłem sprawdzić czy się poprawiło i pobrałem 1 WU. Po ponad 40 godzinach WU ładnie doszło do 100% i tylko logi z odsyłania zwróciły mi uwagę, że coś jest nie tak:

Cytat2007-10-26 16:51:46|RND@home|Computation for task Unidadfichsal15552211211.txt_5 finished
2007-10-26 16:51:46|RND@home|Output file Unidadfichsal15552211211.txt_5_0 for task Unidadfichsal15552211211.txt_5 absent
2007-10-26 16:51:47|RND@home|Deferring communication for 1 min 0 sec
2007-10-26 16:51:47|RND@home|Reason: Unrecoverable error for result Unidadfichsal15552211211.txt_5 (<file_xfer_error>  <file_name>Unidadfichsal15552211211.txt_5_0</file_ name>  <error_code>-161</error_code></file_xfer_error>)
2007-10-26 16:52:48|RND@home|Sending scheduler request: To report completed tasks
2007-10-26 16:52:48|RND@home|Reporting 1 tasks
2007-10-26 16:53:00|RND@home|Scheduler RPC succeeded [server version 504]
2007-10-26 16:53:00|RND@home|Deferring communication for 7 sec
2007-10-26 16:53:00|RND@home|Reason: requested by project

Słowem ponad 40h pracy kompa poszło w pi... , a na stronie projektu nawet nie ma opcji podglądania informacji o WU - porażka.

bartsob5

a mi sie przeterminowala w trakcie liczenia i wciaz mam 0pkt...

AL

Cytat: "bartsob5"a mi sie przeterminowala w trakcie liczenia i wciaz mam 0pkt...

Podejrzewam, że u mnie wystąpiła podobna sytuacja - deadline mają za krótki w stosunku do długości próbek!

bartsob5

tzn musze sprostowac tu jedna rzecz: nie wysypala mi sie, sam ja przerwalem... liczyla sie sporo godzin, nie miala checkpointa, 20 godzin po deadlinie wiec usunalem...

AL

Moja po pobraniu momentalnie zaczeła się przeliczać. Przez ponad 40 h nawet jej nie ruszałem, procenciki ładnie narastały aż do 100. Następnie WU się odesłało i zaraportowało (bodajrze 5-10 godzin po deadlinie). Tak myślę, że może ten błąd który wyskoczył po przeliczeniu i odesłaniu WU ma właśnie coś wspólnego z tym, że WU zostało odesłane po deadlinie.

RAD-Poland

nie liczę obecnie tego projektu, ale pamiętam, że nie miałem wu dłuższych niż 12h (a wyliczyłem ponad 3k pkt wszystkie pod Linuksem)
pod windą zawsze były problemy i próbki liczyły się o wiele dłużej
AL masz szansę wypróbować Linuksa lub/i wirtualną maszynę
jakoś te 5k pkt musisz zrobić  :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

No coś czuje, że będzie to niezłe wyzwanie. WU przeliczyłem na dość archaicznym a XP2000 - mój 4400 myślę, że zrobiłby to o połowę szybciej i zdążyłby przed deadlinem. Tak czy siak ten projekt i Wepa - zostawiam dla Lina. Sam Lin już chodzi z BOINC - choć wciąż nie rozwiązałem kwestii autostartu - jak jeszcze uda mi się opanować jakiś klient torrent (p2p) - to wtedy w trakcie seedowania po 5k spokojnie wpadnie i tu i tu.