celcjusze

Zaczęty przez Pigu, 27 Październik 2007, 23:24

[PBT] Horpah

tu masz test porównawczy
http://www.anandtech.com/casecooling/showdoc.aspx?i=2962&p=6

decyzję o wymianie musisz sam podjąć, jeśli byś miał zyskać z 1-2 stopnie to nie warto

Pigu


ksysju

Witam

U mnie dla Q6600 2,4G podkręcony prawie że nic na 2.65G
Przy włączonym boincu temp.  procka tak do 55 stopni, przy wyłączonym boincu 10 stopni mniej.
Chłodzenie wodne (z tych tańszych - cpc). Wiatrak tylko w zasilaczu.

Uważam, że tak z 5 -10 stopni jeszcze mogę zejść, tylko jakąś chłodnice muszę znaleźć i podłączyć


--
ksysju
ksysju

m2marek

#43
Wracając do past(kupa czasu), to dziś najbardziej wydajne są z serii Coolaboratory Liquid. Co istotne dają T 3-5 stopni niższą od każdej konkurencji. Pojawiła się też bardzo praktyczna wersja w "plasterkach", którą można stosować przy radiatorach tak miedzianych, jak i aluminiowych.

http://www.cooling.pl/coollaboratory,producent,97.html

Pigu

testowałeś? lepiej plaster, czy samodzielnie rozprowadzać?

m2marek

Testowałem plasterki (Radiator Pentagram'a ma podstawę miedziano-aluminiową :). Niestety było to przy zmianie platformy, więc różnic nie podam. Jednak bardzo dobrze sprawuje się z Pentagramem Freezone HP-100 AlCu Lite i Pentium Core E2180 (Stres~50°C @2,5 GHz) Trochę się bałem żeby mi nie wypłynęło, ale przyciąłem (według instrukcji) 2mm mniejszy kwadracik.
Testy i plasterków i płynu widziałem gdzieś w necie (chyba PClab )

Qubus

Odnośnie temp bezpiecznych to proponuję za pomocą programu Core Temp sprawdzić jaką wartość mają Wasze procesory (wartość Tj.Max). W moim E2160 jest to 85 stopni - jest to temperatura obudowy procesora nie rdzeni ale należy brać poprawkę iż pomiędzy tym co nam programy pokazują a tym co się dzieje tam pod blachą mogą być rozbieżności +/- 10 stopni. Ja przyjąłem zasadę że nie przekraczam 65 stopni wg. wskazań programów.

U mnie przy podkręceniu z 1.8 Ghz do 3.3 Ghz temp. wyglądają tak przy liczeniu SETI :
   
Płyta główna   39 °C 
Procesor   48 °C 
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1   50 °C 
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2   48 °C 
Procesor graficzny   49 °C 
Pamięć procesora graficznego   41 °C 
Otoczenie procesora graficznego   31 °C 
SAMSUNG HD403LJ    22 °C 

Chłodzenie Scythe Nijna Rev B i dwa wolnoobrotowe 120 mm śmigła.

Wrony

#47
No to przeniosłem się tutaj:
Mój pierwszy komp który grzeje się mniej!!

KOMP1

Intel(R) Celeron(R) CPU 420 @ 1.60GHz

Przy włączonym Boincu:
po 24godzinach pracy mam 68C (core0).
KOMP2
No i drugi (GRZEJNIK).

Intel(R) Pentium(R)D CPU 2.8GHz

Przy włączonym BOINCU;
GPU: 70C
TEMP1: 51C
Temp2: 51C
Core75C

W obu użyłem <>speed fana

Mogą być takie temp?? pozdro


novi

sprawdź jaki masz VID (np za pomocą CPU-Z) i porównaj na stronie Intela.A temp. spr za pomocą CoreTemp
(Thermal Specification:  The thermal specification shown is the maximum case temperature at the maximum Thermal Design Power (TDP) value for that processor)
http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7EY

dla innych proc.:\poszukaj:
http://processorfinder.intel.com/


[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Wrony

Miałem dać kasę na SKB@P2 ale będę musiał zainwestować w nowy sprzęt chłodzący... niestety. pozdro

emik

znalazłem wreszcie czas i obniżyłem dziś napięcie na procku w moim laptopie - w efekcie obniżyłem temperaturę o 14 stopni


Pigu

jak sprawdzasz potem, czy mu z tym dobrze?

emik

pomęczyłem laptopa Orthosem w stressie przez 3 godziny i nie zauważyłem, żadnych blue screenów


stasieks

Cytat: emik w 01 Sierpień 2008, 23:42
znalazłem wreszcie czas i obniżyłem dziś napięcie na procku w moim laptopie - w efekcie obniżyłem temperaturę o 14 stopni

A napisz jak to zmieniles i czy zmiana ma wplyw na szybkosc liczenia probek !!

emik

#54
prędkość przeliczania próbek się nie zmieniła, temperatura maksymalna spadła z 84 do 70 stopni, a napięcie obniżałem według TEGO poradnika

widzę, że ty masz takiego samego procka jak ja (T5500) więc możesz od razu spróbować ustawić wszystkie napięcia na 0.9500V


Can-D

Ten temat był tu wałkowany tyle razy panowie,wiec sie dziwie ,że jeszcze nie macie proców w lapach odwoltowanych :P -- ja mam 0,975v przy 1,66 Ghz -- tempy max na rdzeniu 49 stopni.

stasieks

Cytat: emik w 02 Sierpień 2008, 10:08
prędkość przeliczania próbek się nie zmieniła, temperatura maksymalna spadła z 84 do 70 stopni, a napięcie obniżałem według TEGO poradnika

widzę, że ty masz takiego samego procka jak ja (T5500) więc możesz od razu spróbować ustawić wszystkie napięcia na 0.9500V

Rewelacja, spadla mi temperatura o 10 stopni.

emik

mi max temperatura na rdzeniach nie chce zejść poniżej 70 stopni - więc jak bardziej ją jeszcze obniżyć?


bartsob5

a mi caly czas w okolicach 88.... jednak wszystko zalezy od liczonego projektu (a mam napiecie 1,075 wobec 1,325 standardowego)

a najbardziej rozgrzewa mi proca grafa:| to jest dopiero porabane..

a probowaliscie liczyc z laptopem w zamrazarce?
fajna sprawa powiem wam... na moim lapku zamiast 90 stopni w oklahomie, bylo tylko 40... ale tam nawet zamrazarki w zwyklych lodowkach sa lepsze...