na jakim kompie zwykliście puszczac climate?

Zaczęty przez bartsob5, 21 Listopad 2007, 22:50

bartsob5

coz... troche wypadlem z obiegu jesli chodzi o climate (0 RACu mowi samo za siebie) wiec zeby to zmienic, chcialem sie zapytac, na jakim najslabszym kompie udalo wam sie to odpalic?

sprawa wyglada tak, ze mam do dyspozycji 3 beznetowce, ale co tu duzo mowic, ich przydatnosc jest troche problematyczna...
do dyspozycji sa:

athlon 950
celeron 800
celeron 800, lub 500, ewentualnie pentium 2 450MHz

do dyspozycji mam od 152 do 512MB ramu na jednego hosta (na jednym moze byc maks 768, ale jest to watpliwe -> jest duze zapotrzebowanie na sdramy, a podaz niewielka (koledzy rowniez roszcza sobie prawdo do tych kosci ;) )

boinc moze byc liczony 24/7, oprocz momentow kiedy kszonek bedzie robil benchmarki i podkrecanie, licze na to, ze jeslibym zaczal liczyc w przyszlym tygodniu to gdzies w lutym skoncze. na twardzielach mam do dyspozycji do 5GB, do przenoszenia miedzy kompami mam 15GB, wiec wielkosc raczej nie powinna robic klopotu...

pytanie tylko czy procki i ramy to udzwigna? (ten athlon nawet SSE nie ma...) i czy jest szansa na ukonczenie modelu (przy zalozeniu ze biore 45 letni)

kempler

Hmmmm ja pamiętam że odpaliłem CPDN na celeronie 800 z 320 ramu i powoli ale szło jakoś. To było na początku roku więc nie wiem czy coś się w projekcie zmieniło tzn. wymagania.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

no ale szacunkowo da rade z 5 struzek tygodniowo?

kempler

Kurde trudno mi powiedzieć. To było dawno temu, liczyłem CPDN + inne projekty i w sumie nie wiem jak to dokładnie szło. Z tego co pamietam to chyba w jakimś nieprzesadnie długim czasie miałem 1,75%. Ale czy to był tydzien czy 2 to nie pamietam. Wiem że szło.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Kiedyś odpaliłem 2 duże próbki (po 160 lat) CPDNa na C2D E6600/2GB RAM. W ciągu doby jeśli dobrze pamiętam przeliczało się coś koło niespełna 1,5 roku. Jedna doliczyła się po paru miesiącach do końca, druga wywaliła się  jakieś 20 lat przed końcem :-(
Potem puszczali też jakieś krótsze jednostki coby starsze kompy miały szanse odesłać wyniki przed deadlinem (ktoś już o tym pisał)



TJM

Ja próbowałem odpalać na PIII 1000, jak zobaczyłem po kilku dniach postępy, postanowiłem zrezygnować, bo z prostych obliczeń wynikało mi, że nawet gdybym tego kompa w ogóle nie dotykał, ledwo zmieściłby się w deadline - praktycznie 0 zapasu.
Jeśli jednak wprowadzili jakieś krótsze modele, to całkiem możliwe, że cośtam zdziałasz na takich sprzętach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Timaxi

Ja właśnie ściągnąłem sobie próbkę HADCM3 (chyba 160 lat) i przez godzine liczy mi średnio około 0,06% do końca pozostało mi 1360 h (około 56 dni) ale deadline jest do 2012 roku więc jakoś sobie będe liczył. Mój sprzęt PIV 2800 i 1024 MB ramu DDR II
Nic nie masz do stracenia to zobacz coś tam napewno przeliczy


bartsob5

raczej deadline w 2012 roku mnie nie interesuje, bo z racji tego ze opuszczam szkole, musze to skonczyc jakos do kwietnia:P mysle ze we wtorek bede dzialal....

ksysju

Hi

U mnie najsłabszy to PIII z 900MHz  i z 128M RAM pamięci liczy model SLAB tak około 1% na dzień.
Czy skończysz SLAB do lutego na tych sprzętach, to mam wątpliwości.

--
ksysju
ksysju

bartsob5

1% dziennie to i tak nie jest zle... a jak dojde do 40% to chyba bede mogl byc zadowolony... w kazdym razie odpalenie tego na kompach jest mozliwe, wykonalne wiec musze sprobowac;)

bartsob5

no no... niezle...

po dwoch tygodniach i 333 godzinach liczenia na 3 kompach odeslalem wczoraj struzki... aplikacje z hadsm maja po 8 i 10% natomiast hadcm3 ma 2,5%... czyli jest szansa ze skoncze oba hadsm, o ile sie probki nie wysypia (nastepnym razem chyba wezme po nowym roku struzki) natomiast na hadcm3 nie ma szans, ale 25% jest w zasiegu...

tym samym zarobilem dzis 2400pkt na tych struzkach ;)
;)