Newsy ze światka komputerowego

Zaczęty przez Gave, 22 Listopad 2007, 16:57

Gave

Czasami w necie trafiam na ciekawe informacje ze świata komputerowego, które wydają mi się interesujące dla braci boincującej, lub też po prostu zaglądającej na forum sprzętowe, a którymi chciałbym się podzielić.
Nie wiem czy każdy taki news zasługuje na osobny wątek, więc póki co będę (i Wy też możecie) wrzucał je tutaj. A jeżeli sytuacja będzie tego wymagać to może zorganizuję to w inny sposób.


Na początek:

Nowe chipsety MCP78S w lot przełączają obraz

"W przyszłym roku NVIDIA zapewni możliwość przełączania się pomiędzy zintegrowanymi, a dedykowanymi układami graficznymi w komputerach stacjonarnych. Wszystko dzięki nowym chipsetom MCP78S. Nowy chipset niesie ze sobą DirectX 10 GeForce'a 8, silnik graficzny Shader Model 4.0 i jest w stanie także pracować z kartami graficznymi PCI Express 2.0 połączonymi za pomocą chipsetowej szyny PCIe 2.0.

To też jest głównym zadaniem zintegrowanych chipsetów, ale MCP78S obsługuje także Hybrid SLI, która pozwala użytkownikowi przełączać się pomiędzy dwoma procesorami graficznymi w zależności od potrzeby. Potrzeba sporej wydajności 3D w gierkach? Po prostu aktywujcie kartę. W pozostałym czasie system będzie polegał na oszczędnym zintegrowanym układzie. (...)"

benchmark.pl

Czyli coś przede wszystkim dla nas, ale z korzyścią dla wszystkich - możliwość oszczędnej pracy z pełnym wykorzystaniem zasobów procesora bez jednoczesnego odmawiania sobie przyjemności posiadania wydajnej karty graficznej umożliwiającej nieskrępowaną zabawę.

Gave

IBM pracuje nad komputerem o 67.1 milionach rdzeni

"Zdajmy się na naukowców IBMa. Myślą na wielką skalę, naprawdę wielką. Większą niż można sobie wyobrazić. W sieci pojawił się dokument prezentujący prace firmy IBM nad systemem obliczeniowym, na którym ,,można uruchomić cały internet jako aplikację." Ten gigantyczny system oparty jest na trochę przerobionej wersji superkomputera IBM Blue Gene, który zdobył uwielbienie tłumu kochającego olbrzymią moc obliczeniową. Naukowcy z IBMa zaproponowali nawet dostosowanie możliwości systemów Blue Gene do najbardziej popularnych obecnie aplikacji takich jak Linux, Apache, MySQL i Ruby on Rails.(...)"

benchmark.pl

Mi się podoba stwierdzenie: systemem obliczeniowy, na którym ,,można uruchomić cały internet jako aplikację".  ;)

Tomasz R. Gwiazda

o brakowalo mi tego watka, a on byl tylko zagrzebany :)


http://www.in4.pl/news_GIGABYTE_GA-Z68XP-UD3-iSSD_z_dyskiem_Intel_SSD_20GB,23161.htm

Troll81

To moze zamiast odkopywać trupy załóż nowy wątek? w tym nie pisano od 3 lat.....

Tomasz R. Gwiazda

ale temat watku jest jak najbardziej ok

Troll81

Ale możesz założyć nowy wątek o tym samym tytule. Serio....

kotfryc

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Czerwiec 2011, 10:56
o brakowalo mi tego watka, a on byl tylko zagrzebany :)

http://www.in4.pl/news_GIGABYTE_GA-Z68XP-UD3-iSSD_z_dyskiem_Intel_SSD_20GB,23161.htm

A nie lepszy po prostu dysk SSD ?