Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

BOINC z pendrive'a i errory w probkach

Zaczęty przez DanieI, 18 Grudzień 2007, 18:13

DanieI

Skopiowałem cały katalog BOINC wg zaleceń w którymś z tematów i niby jest OK, ale.... ale jest problem z zapisywaniem wyników liczenia. Chodzi mi o to, że jak jest powiedzmy przeliczone 30.500% próbki, wyłączam BOINC, następnie podłączam pendrive'a do innego kompa uruchamiam BOINC i sobie liczy np. do 32.000% wyłączam BOINC, uruchamiam ponownie (na tym samym komputerze, lub innym - nie ma znaczenia) to status procentowy tej próbki nie zaczyna się od 32.000% tylko od 30.500%. W ustawieniach lokalnych mam ustawiony czas zapisu na dysk (w tym przypadku pendrive) 30 sek, ale to jakoś chyba nie działa. Poza tym po kiku takich Wstrzymaj/Wznów BOINC pokazuje, że próbka jest zrobiona na 100.00% i ja próbuje odesłać (jak mu pozwolę, to w wynikach na stronie projektu wywala, że jest error). Wersja BOINC to 5.10.30 (na 5.10.28 też było to samo).
Co coś jest nie tak z BOINC?, czy to przez to, że uruchamiam prosto z pena, czy może jest jakiś limit wstrzymywania i wznawiania liczenia próbki.
Pomożecie?

Bober

Kiedyś Rosetta miała nieregularne checkpointy. Twój opis wskazuje na to, że nadal tak jest. Powinieneś uruchomić sobie raportowanie o checkpointach w wiadomościach.
Co do błędów próbek - nie wiem, może rzeczywiście częste wznawianie im nie służy, chociaż nie powinno tak być.

DanieI

Sprawdziłem checkpointy i widać, że są robione co ok. 10 minut. Czy można zmienić to w jakimś pliku konfiguracyjnym, czy tak już po prostu musi być, i nie mamy na to wpływu?

Bober

W przypadku Rosetty nic już na to nie poradzisz. 10 minut to i tak nieźle  :wink:

bartsob5

te ustawienia z preferencji dotyczacych zapisu na dysk dzialaja tylko (jesli w ogole), gdy zapisywanie checkpointow jest czeste i konfigurowalne na poziomie aplikacji... ale wiekszosc aplikacji w boinc takich nie jest...

Bober

Bez przesady. Projektów, gdzie to działa, jest wcale niemało.