Ile było części filmowych x-files

Zaczęty przez Pigu, 13 Styczeń 2008, 16:09

Pigu

panowie takie pytanko mam - ile było części filmowych (nie odcinków serialowych) i w którym miejscu serialu należałoby je chronologicznie umieścić

PMG

Nie wiem na ile ci to pomoże ale możesz zacząć tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Xfiles

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Pigu

cytat z torrenty.org

CytatOryginalny tytuł The X-Files
Gatunek fantastyczny, thriller, dramat,kryminał
Kraj produkcji USA
Czas trwania odcinka 43 minuty
Data premiery USA - 10 września, 1993
Polska - 20 marca, 1996
Lata pierwszej emisji 1993-2002
Liczba odcinków 202 + film fabularny (9 sezonów)
Główne role Gillian Anderson
David Duchovny
Mitch Pileggi
Robert Patrick
Annabeth Gish
Produkcja Chris Carter
Stacja telewizyjna FOX
Język angielski
Nagrody Złote Globy
Emmy
i inne

The X-Files opowiada o nietypowej parze agentow FBI. Fox Mulder (David Duchovny) i Dana Scully (Gillian Anderson) prowadzą tytułowe Archiwum X, komórkę Federalnego Biura Śledczego, do której trafiają wszystkie sprawy, nie dające się wyjaśnić na drodze konwencjonalnego rozumowania. Mulder głęboko wierzy w istnienie istot pozaziemskich i innych niewytłumaczalnych zjawisk, będących przedmiotami ich śledztw. Praca w Archiwum X jest dla niego próbą wyjaśnienia zagadki zaginięcia swojej siostry, która - jak twierdzi Mulder - została porwana przez obcych. Scully natomiast, jako naukowiec, jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich badanych przez nich spraw, choć w toku wydarzeń sama także zaczyna wierzyć w paranormalne zjawiska. Z czasem do Muldera i Scully dołączają agenci John Doggett (Robert Patrick) i Monica Reyes (Annabeth Gish), tworząc drugi duet pracowników Archiwum X.

Emisje w Polsce

Z archiwum X wyświetlane było od 20 marca 1996 na antenie stacji TVP 2. Wraz z zakończeniem emisji sezonu siódmego zaprzestano pokazywania nowych odcinków, od czasu do czasu prezentując powtórki. W międzyczasie telewizja Polsat zakupiła prawa do kilku pierwszych sezonów serialu. W styczniu 2004 roku nastąpiła emisja sezonu ósmego w TVP 2. Powtórzono ją wiosną i latem 2005. Dziewiąty, ostatni sezon serialu (2001-2002), do tej pory nie został w polskiej telewizji wyświetlony. Od stycznia 2007 odcinki siódmego sezonu powtarza Polsat.

Oprócz tego abonenci telewizji kablowych mogą/mogli oglądać serial m.in. na następujących kanałach: TV 4 (polskie), Pro7 (niemiecki dubbing), M6 (francuski dubbing), TV 4 (wersja oryginalna ze szwedzkimi napisami), NovaTV (czeski lektor) oraz ORT1 (rosyjski lektor).

Gadżety

W okresie największej popularności serialu, na rynku pojawiały się liczne gadżety, do niego nawiązujące - poczynając od książek (na podstawie poszczególnych odcinków oraz całkiem nowych, jak również o serialu i jego aktorach) i komiksów, wydań pojedynczych odcinków, a z czasem całych sezonów, na kasetach video i DVD, poprzez wszelkiego rodzaju plakaty, kalendarze, planery, koszulki, figurki itp. Wydawane było również specjalne oficjalne czasopismo, w całości poświęcone serialowi.

Niewielka część tego, jak niektóre książki, komiksy, kasety video, płyty z muzyką, gry (komputerowe i karciane) itp. zostały sprowadzone również do Polski. Z racji jednak wygórowanych cen i słabej promocji, cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród najbardziej zagorzałych "X-Phili". W kraju rozwijał się również własny, nieoficjalny "X biznes". Popularnością cieszyły się koszulki nawiązujące do serialu, a niektóre czasopisma, poświęciły mu nawet stałe rubryki.

Książki

Na światowych rynkach ukazało się kilka cyklów książek oraz seria komiskowa, nawiązujących do serialu. Większość z nich była w pełni oparta na scenariuszach poszczególnych odcinków (część z nich sprowadziło do Polski wydawnictwo Da Capo). W postaci książki ukazała się również wersja kinowa serialu, tym razem - nakładem wydawnictwa Świat Książki.


Książki Z Archiwum X - "seria zielona" :
Tom Tytuł polski Tytuł oryginalny Odcinek serialu
1 Piętno śmierci X Marks - The Spot 1x79 Pilot
2 Zdążyć do zmroku Darkness Falls 1x19 Darkness Falls
3 Słoń, którego nie widać Tiger, Tiger! 2x18 Fearful Symmetry
4 Trofeum Squeeze 1x02 Squeeze
5 Cyrk grozy Humbug 2x20 Humbug
6 Bestia Squeeze 1x20 Tooms
7 Strach Fear 2x03 Blodd
8 Wysokie napięcie Voltage 3x03 D.P.O.
9 Dowód rzeczowy E.B.E. 1x16 E.B.E.
10 Plaga Die, Bug, Die! 3x12 War of the Coprophages
11 System Ghost In The Machine 1x06 Ghost in the Machine


Książki Z Archiwum X - "seria czerwona" :
Tom Tytuł polski Tytuł oryginalny Odcinek serialu
1 Opętany The Calusari 2x21 Calusari
2 Ewa Eve 1x10 Eve
3 Zły znak Syzygy 3x13 Syzygy
4 Nasze miasto Our Town 2x24 Our Town
5 Empatia Empathy 3x08 Oubliette
6 Świeże kości Fresh Bones 2x15 Fresh Bones
7 Dyrygent śmierci Control 3x17 Pusher
8 Żywiciel (×) The Host 2x02 The Host
9 Głodne duchy (×) Hungry Ghosts 3x19 Hell Money
10 Cień (×) Dark Matter 2x23 Soft Light
11 Howlers (××) 4x02 Unruhe
12 Grotesque (××) 3x14 Grotesque
13 Quarantine (××) 2x22 F. Emasculata
14 Regeneration (××) 4x14 Leonard Betts
15 Haunted (××) 1x05 Shadows
16 Miracle Man (××) 1x17 Miracle Man

(×) - zapowiedziane, a nie wydane w Polsce
(××) - nie sprowadzone do Polski


Seria nie wydana w Polsce :
Tom Tytuł oryginalny Odcinek serialu
1 Ascension 2x05 Duane Barry/2x06 Ascension/2x08 One Breath
2 Hunter 2x16 Colony/2x17 End Game


Powieści Z Archiwum X - wydawnictwo MeKong (1-4) i Da Capo (5-6)
Tom Tytuł polski Tytuł oryginalny Autor
1 Gobliny Goblins Charles Grant
2 Wir Whirlwind Charles Grant
3 Epicentrum Ground Zero Kevin J. Anderson
4 Ruiny Ruins Kevin J. Anderson
5 Przeciwciała Antybodies Kevin J. Anderson
6 Skóra Skin Kevin J. Anderson


Przewodniki po serialu i biografie aktorów (wydane w Polsce) - wyd. Da Capo :
Tom Tytuł polski Tytuł oryginalny Autor
S1 Prawda Leży Daleko The Truth Is Out There -
The Official Guide to The X-Files Brian Lowry
S2 Z Archiwum G. Anderson Anderson Files Marc Shapiro
S3 Z Archiwum D. Duchovny Duchovny Files Paul Mitchell
S4 W świetle nauki X-Files Science of X-Files Michael White
S5 Anderson+Duchovny - eXtra historia Anderson+Duchovny David Bossom


Powieści uzyskały nagrody przydzielane przez miesięcznik o tematyce Science-Fiction i Fantasy - SFX - w roku 1995, nagrodę w kategorii najlepsza powieść uzyskało Epicentrum. Nominowane były również Wir i Goblin. Najlepszym autorem został Kevin J. Anderson. W roku 1996 wygrały Ruiny, a najlepszym autorem ponownie został Kevin J. Anderson.

Wydawnictwo zapowiadało wydanie polskiego przewodnika po serialu, zatytułowanego "Przewodnik po X-Files". Nie doszło to jednak do skutku.

Na rynku pojawiła się także książkowa wersja kinowego Fight The Future. Adaptację książkową zatytułowaną tak samo jak oryginał przygotowała Elizabeth Hand.

VHS
Kilkuczęściowe odcinki zostały wydane na kasetach video przez Imperial Entertainment. Była to jedyna forma multimedialna, w jakiej część serialu ukazała się w Polsce.

1. File 1 : The Unopened File (odcinki : Anasazi, The Blessing Way, and Paper Clip)
2. File 2 : Tooms (odcinki : Squeeze, Tooms)
3. File 3 : Abduction (odcinki : Duane Barry, Ascension, One Breath)
4. File 4 : Colony (odcinki : Colony, End Game)
5. File 5 : 82517 (odcinki : Nisei, 731)
6. File 6 : Master Plan (odcinki : Talitha Cumi, Herrenvolk)
7. File 7 : Tunguska (odcinki : Tunguska, Terma)
8. File 8 : Tempus Fugit (odcinki : Tempus Fugit, Max)
9. File 9 : Redux (odcinki : Gethsemane, Redux, Redux 2)
10. File 10 : Emily (odcinki : Christmas Carol, Emily )
11. File 11 : Patient X (odcinki : Patient X, The Red and the Black)
12. File 12 : The End (odcinki : The End + wypowiedzi na temat wersji filmowej)
13. File 13 : One Son (odcinki : Two Fathers, One Son)
14. File 14 : Biogenesis (odcinki : Biogenesis, The Sixth Extinction, The Sixth Extinction II: Amor Fati)
15. File 15 : Closure (odcinki : Sein Und Zeit, Closure)
16. The X Files : Dreamland (odcinki : Dreamland, Dreamland 2)
17. The X Files : Millennium (odcinki : Millennium)
18. The X Files : Requiem (odcinki : Requiem, Within, Without)
19. The X Files : Deadalive (odcinki : This is Not Happening, Deadalive, Three Words)
20. The X Files : Existence (odcinki : Essence, Existence)
21. The X Files : Nothing Important Happened Today (episodes : Nothing Important Happened Today, 1 and 2)
22. The X Files : Providence (odcinki : Provenance, Providence)
23. The X-Files: The Truth (odcinki : The Truth, The Truth 2)

już wszystko mi się wyjaśniło - cały syf w mym rozumowaniu spowodowały te polskie vhs - kompilacje ponadawali im tytuły i uległem złudzeniu, że jest całości więcej niż obejrzałem  ::)

GRID

Ale zapodałeś tutaj FAQ na temat klasyki jakim jest serial x-files

Tomasz R. Gwiazda

ostatnio porzadkowalem swoje zbiory i tez mam ten serial wsrod nich. Nie wiem tylko czy bede mial czasu tyle zeby ponownie wszystko obejrzec
jak na nowe seriale nie mam czasu aby na bieżąco ogladac
Podobnie z Stargate SG-1, 10 sezonow :)

w temacie X-files, mam ladna kolekcje kart kolekcjonerskich ze zdjeciami z serialu.

Krzysiak

Moja żonka jako 100% fanka serialu - miała kota Mulder`a

twierdzi że prawdziwe Archiwum X skończyło się gdy Mulder odszedł - potem było na siłę

chociaż jak wyciągnęła mnie do kina na "Z archiwum X: Chcę wierzyć"

Ja mało się nie popłakałem ze śmiechu - jak wszystkich czas posunął


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: