Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

michal_saper

Zaczęty przez michal_saper, 03 Luty 2008, 11:33

michal_saper

Mam na imie Michał. Mam 23 lata mieszkam i licze w Wieluniu. Uczestnicze w projektach: Rosetta, World Community Grid... Liczę od zeszłego roku, a pierwszymi próbkami jakie przeliczył mój komputer były próbki projektu SETI@home Od tego własciwie się zaczeło. O czymś takim jak SETI dowiedziałem się od starszego o 10 lat brata. Jednak później zdecydowałem się na liczenie w projktach z zakresu biochemi.

Platforma Obliczeniowa  ;D

Płyta główna     AsRock K8NF4G (754)
Procesor          AMD Athlon 64 3000+  (2000)
RAM                good ram  2x256 - 16 MB na potrzeby zintegrowanego układu graficznego

W najbliższym czasie planuje przeprowadzic w kompie małą modernizacje, wymieniając płyte gł. procesor oraz ram. Chodzi mi po głowie procesor dwurdzeniowy i ram 2x1 GB i tu małe pytanie... Jak wygląda liczenie przy wykorzystaniu procesora dwurdzeniowego ??? Czy jeśli chodzę po necie, czy też robie na kompie coś innego to jeden rdzeń chodzi na maksa, a drugi pozostaje wolny ? Jesli ktoś liczy przy wykorzystaniu procesora dwurdzeniowego prosze o odpowiedz

Pozdrawiam

Michał

stasieks

Sam licze na dual core ale na pytanie nie odpowiem niestety - bo nie wiem.

Ale sugeruje zrobienie porzadku z teamami w Twoim profilu boinc, w Seti masz jedna ekipe, w Climacie inna :)


michal_saper

#2
O ile się nie myle chodzi Tobie o opuszczenie teamów ? a jeśli tak to co to zmienia... Kiedyś może zachce mi się liczyś w SETI@home  ;)


ps. Jestem jeszcze nie w temacie z niektórymi kwestiami więc proszę o wyrozumiałość

Rysiu

Cytat: michal_saper w 03 Luty 2008, 11:33
Jak wygląda liczenie przy wykorzystaniu procesora dwurdzeniowego ??? Czy jeśli chodzę po necie, czy też robie na kompie coś innego to jeden rdzeń chodzi na maksa, a drugi pozostaje wolny ? Jesli ktoś liczy przy wykorzystaniu procesora dwurdzeniowego prosze o odpowiedz
Nie rozumiem dokładnie pytania...

Wszystko działa normalnie tylko liczysz dwie próbki jednocześnie.







Sprecyzuj pytanie ;)

michal_saper

Rozumie że w liczeniu wykorzystywana jest WOLNA moc obliczeniowa procesora. Wiem jak to wygląda teraz u mnie przy procesorze jednordzeniowym. W menadżerze zadań jest napisane "użycie procesora 100 %" mam tak cały czas ale inne rzeczy moge jeszcze na komputerze wykonywać... Chodzi mi o to jak by wyglądało liczenie przy procesorze dwurdzeniowym, jak procesor by rozkładał swoje liczenie. Czy dwa rdzenie skupiły by się na jednej próbce  ;D czy liczył by on dwie próbki na raz. Po prostu interesuje mnie to jak liczył by próbki procesor dwurdzeniowy  :)

Rysiu

Cytat: michal_saper w 03 Luty 2008, 13:38
Rozumie że w liczeniu wykorzystywana jest WOLNA moc obliczeniowa procesora. Wiem jak to wygląda teraz u mnie przy procesorze jednordzeniowym. W menadżerze zadań jest napisane "użycie procesora 100 %" mam tak cały czas ale inne rzeczy moge jeszcze na komputerze wykonywać... Chodzi mi o to jak by wyglądało liczenie przy procesorze dwurdzeniowym, jak procesor by rozkładał swoje liczenie. Czy dwa rdzenie skupiły by się na jednej próbce  ;D czy liczył by on dwie próbki na raz. Po prostu interesuje mnie to jak liczył by próbki procesor dwurdzeniowy  :)
Tak jak pisałem: jeden rdzeń liczy jedną próbkę.

Czyli procesor dwurdzeniowy - liczy dwie próbki jednocześnie.

Oczywiście można np. wstrzymać część próbek tak aby liczył tylko jedną.

michal_saper

Ok dzięki za odpowiedź oraz za zamieszczone fotki  :)

stasieks80_PL   Z teami porządek zrobiłem. "Przepisałem się" do BOINC@Poland 

A jako, w sumie nadal świeży "liczący"

ŻYCZĘ WSZYSTKIM JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW !  :)

stasieks

Cytat: michal_saper w 03 Luty 2008, 14:05
Ok dzięki za odpowiedź oraz za zamieszczone fotki  :)

stasieks80_PL   Z teami porządek zrobiłem. "Przepisałem się" do BOINC@Poland 

A jako, w sumie nadal świeży "liczący"

ŻYCZĘ WSZYSTKIM JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW !  :)

Wlasnie o tym pisalem :) !!

Dzieki za liczenie dla teamu i pozdrawiam zyczac sukcesow.

michal_saper

POWITAĆ PO RAZ DRUGI !!!

Po dość długiej przerwie witam ponownie załogę BOINC@Poland. Zaprzestałem na jakiś czas liczenia, powróciłem niedawno spowrotem do BOINC.
Obecnie wykorzystuję trzy hosty:

Obecny laptop z 4 GB ramu oraz (słabym bardzo) procesorem AMD E-300 o taktowaniu... ech 1300 MHz  :P Pocieszyć się mogę tylko tym, że ma dwa rdzenie  ;)
Aktualnie tego laptopa mam na sprzedanie, już jest w drodze do mnie (będzie liczyła od środy) nowa maszynka z Intelem Core i3 M380 2x2,53 MHz. W procesorze zastosowano wielowątkowość co oznacza w praktyce, że będę liczył cztery jednostki naraz. Laptop, ten którego jeszcze mam korzysta w systemu Linux Mint 12 KDE, nowy nabytek także liczyć będzie pod tym systemem.

Kolejnym hostem jest komputer desktop wyposażony w AMD 64 3000+ o taktowaniu 2,0 GHz oraz wyposażony w 768MB pamięci operacyjnej. Działa pod kontrolą Windows XP

Ale najciekawszym hostem jest host w postaci laptopa mojego kolegi, którego mózgiem jest Intel Core i3 M370. Kolega liczy na moim koncie, jak na razie swojego nie zakłada. Host działa pod kontrolą Win 7

A swoją drogą, nie wiem skąd się wzięła ta sygnatura z flagą Stanów w moim podpisie.  :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven


mimeq

 :ahoy:

Jakis czas temu byla "reorganizacja" na boincstats, a od niedawna jest calkiem nowa strona musisz sobie sprawdzic swoj link do sygnaturki ...


Kryniek

Witamy ponownie. :p_arr:
Oby więcej osób takich jak Ty wróciło do liczenia. Bo sporo osób jest nieaktywnych w BOINC@Poland ;)

Troll81

Ano witamy ponownie :D i namów kolegę do liczenia. Im nas więcej tym weselej...