Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

zmiana managera

Zaczęty przez wrobel242, 11 Luty 2008, 17:16

wrobel242

Używam obecnie klienta 5.2.13 i chcialbym przeinstalować na nowszego! powiedzcie mi jak to w miarę bezboleśnie zrobić i co się z tym wiąże (przede wszystkim ujemne skutki) ???
czy komunikat "failed to attach the project" podczas prób przylączenia do kolejnych projektów może być związany z tym że klient 5.2.13 przynajmniej wg info z dzialu Download jest straszą wersją klienta  ???
czy w efekcie ewentualnej zmiany klienta stracę zassane do tej pory i czekające na przeliczenie  próbki?? i proszę o podpowiedź którego(nowszego) klienta zainstalować ???

pozdro i dzięki!!  ;)

P.S. ten obecny 5.2.13 calkiem chyba nieźle mi się spisywal....

emik

ja zawsze wyłączam managera i instaluję nowego - stare próbki zawsze mi zostają i nigdy nie miałem żadnych problemów - aktualnie zainstalowana wersja 5.10.30


wrobel242

#2
czyli nie trzeba odinstalowywać poprzedniego/starego???
aktualizuje się sam??  ???
i skąd wziąć ten 5.10.30???

dodam tylko, że moim najaktywniejszym kompem jest lap:
GenuineIntel
Intel(R) Celeron(R) M processor 1.40GHz    
Microsoft Windows XP
Home Edition, Dodatek Service Pack 2, (05.01.2600.00)

thx  :)

Bober

Nie trzeba odinstalowywać starego.
Nowy znajdziesz
tu

wrobel242

5.10.30 już siedzi, wszystko dziala i chyba jest ok  :)

dzięki  :)


maro86

#5
Szukam wersji managera z opcja multiselect i sortowania ... Mógłby ktoś mi doradzić jakąś wersję?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

Multiselect ma chyba wersja 6,45 a sortowanie to juz jest od dawna. Chyba, że chodzi ci o coś innego.

maro86

Znaczy się wersja 6.4.5 ?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81


prospector

No dobra, trochę mnie nie było ale już powracam do obliczeń :)
Mam starego klienta Boinc w wersji 5.10.45 którego instalowałem jeszcze półtorej roku temu, może dawniej i nie siedzę w tym wszystkim zbyt mocno w tej chwili.
Chciałbym zainstalować sobie najnowszego klienta, żeby móc wykorzystywać GPU a nie tylko CPU, ale w projekcie climate zostało mi jeszcze prawie 80% do ukończenia zadania, a w Seti na astropulsie prawie 42%.
O ile z astropulsem mógłbym zaczekać tą dobę do ukończenia, to w przypadku climate musiałbym czekać jeszcze 1306 godzin, chcąc zmienić klienta boinc w czysty sposób - po ukończeniu wszystkich obliczeń - a to mi się nie uśmiecha, zwłaszcza że obliczać mogę zazwyczaj tylko w nocy :(
Z powyższych dyskusji wynika że można w łatwy sposób zmienić wersje boinca, nainstalowując nową na starą, ale nie chcę eksperymentować i poproszę o elegancki instruktaż "łopatologiczny" jak mam to zrobić ( by podjąć kontynuację tych już rozpoczętych próbek na nowej wersji boinca ).
Liczę na pomoc, wszak punkty całego teamu są punktami każdego z nas z osobna, a dorzucenie mojego GPU tylko wzmoże tempo zdobywania punktów zespołu.
Z góry dzięki!



http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

KrzychuP

Mogę się mylić, ale po prostu wystarczy wyłączyć Boinca.
Włączyć instalację nowszej wersji (polecałbym 6.4.5 lub ew. 6.5.0, wyższe - betawersje - mogą czasem coś popsuć, u mnie np. zacina się na łączeniu któregoś z projektów z serwerem, tak że blokuje inne projekty).
Po zainstalowaniu włączyć BOINCa.  :D

U mnie osobiście jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby nadinstalowanie wywaliło jakąś próbkę.
Ale może niech ktoś to potwierdzi, żeby nie było potem na mnie... XD

buninek

Ja bym zrobił to tak. Wstrzymał przelicznie próbek. Wyłączył aktywność sieciową (ewentulnie całkowice pozbaw  komp netu) i opuść managera. Zrób backup katalogów boincowych.
Teraz bezpiecznie nadpisz starą wersję nowszą. Wznów przeliczanie. Jeśli coś pójdzie nie tak, to i tak WU są bezpieczne ponieważ nie będzie kontaktu z serwerami, a masz backup i wszystko można odwrócić.
Powodzenia :)

prospector

Backup katalogów jakich? Projects i slots? Po prostu je skopiować i nadpisać na nowej wersji?
Przepraszam, może to dla was oczywiste, ale jestem kompletnym noobem jeśli chodzi o przenoszenie próbek jak już pisałem :(
Na razie czekam na dalsze informacje i dziękuję za już podane wskazówki, gdyż dodają optymizmu


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

MarcinG

#13
U mnie modyfikowanie klienta BOINC (zmiania roznych wersji w jedna i druga strone) nie wplywalo na bledy w probkach. Jedynie przy czym moze sie wykrzaczyc to jesli zmienisz recznie plik aplikacji + app_info w folderze projektu (seti_cuda_linux , optymalki do projektow) , wtedy po wlaczeniu manadzera sypna sie probki  :(. Chyba dobrze pisze

edycja1

No zrob tak jak tak jak napisal buninek.
Wylacz kabel od netu i sobie skopiuj calego boinca w inne miejsce.. W tym starym co miales wstrzymaj wszystkie projekty. Zainstaluj nowego boinca w miejsce starego..Program nadpisze to co ma nadpisac. Wlacz boinca , wznow projekty i zobacz czy probki sa cale ( bez bledu). Bedzie ok to podlacz kabelek do sieci :)


Troll81

Najlepiej skopiuj cały katalog BOINC

prospector

Dzięki za pomoc.
Wieczorem zrobię sobie co należy i mam nadzieję przyspieszę nieco w obliczaniu.

Ps. szkoda że na naszym forum nie ma reputacji, czy znaczników który user ile razy pomógł innemu, bo bym wam zaraz +rep dodał!


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

AiDec

1. KrzychuP ma racje ze to pojdzie bezproblemowo.

2. Jak najbardziej zrob to co pisal Buninek przed instalacja nowej wersji. Co do backupu, po prostu skopiuj caly folder BOINC (jak napisal Troll) w bezpieczne miejsce (po wczesniejszym zatryzmaniu BM) - w razie czego zawsze bedziesz mogl przywrocic wszystko.

3. Gora tez Ci dopisal pare szczegolow, tak wiec juz chyba wiesz wszystko co powinienes wiedziec.

4. Od siebie dodam tylko, ze jesli chcesz sie bawic w GPU computing, to polecam jedynie sluszna wersje 6.5.0


A co do +rep, to nie ma szans. Zaraz Pigu by sobie nabil jakiegos miliona...  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

prospector

Dzięki panowie, zrobiłem jak pisaliście i wszystko działa jak należy. Tyle że zainstalowałem wersję 6.4.7 bo tylko taką "dorwałem" ale nie powinno być problemów.
Stare próbki zostały i są liczone na nowym koncie bez problemów.
Do tego doszło obliczania na GPU, tak że jestem zadowolony.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

lolek

A tak z ciekawości jakie to gpu

prospector

GeForce GTX 280 ( 1024MB ).
A tak przy okazji coś jednak się schrzaniło - nie wiem czemu po jakimś czasie gpu chciał przeliczać mi resztkę z projektu climate, no i się posypał ten wu :(
Teraz gpu nie przelicza już niczego, bo wyczerpał próbki z projektu seti i nie otrzymał nowych, więc boinc działa po staremu, czyli tylko na cpu.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

sesef

Cytat: prospector w 28 Marzec 2009, 15:54
GeForce GTX 280 ( 1024MB ).
A tak przy okazji coś jednak się schrzaniło - nie wiem czemu po jakimś czasie gpu chciał przeliczać mi resztkę z projektu climate, no i się posypał ten wu :(
Teraz gpu nie przelicza już niczego, bo wyczerpał próbki z projektu seti i nie otrzymał nowych, więc boinc działa po staremu, czyli tylko na cpu.


Z taką kartą możesz spokojnie liczyć GPUGrid-a to akurat jest chyba najbardziej dopracowany projekt jeśli chodzi o GPU

MarcinG

odnosnie seti, to pare dni nie chodzilo i nie mozna bylo zassac jednostek na gpu (chyba takze cpu). Nie wiem czy juz chodzi czy nadal jest maitenance.

lolek

nie stety na dal, a mi już tylko kilka WU w buforku zostało

AiDec

Tak jak i Sesef polecam Ci GPUGrida. SETI GPU jest wciaz w fazie poczatkowej - nie dziwie sie ze Ci uwalilo climata :(, tam sie ciagle cos knoci. Probowalem SETI GPU wielokrotnie i ciagle mialem jakies klopoty z tym projektem. W GPUGridzie na Twojej karcie masz dziennie ca. 10` i to bezproblemowo.

Btw, podkreciles juz ta karte?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

prospector

Nie, nie kręciłem jej.
Nie bardzo się na tym znam szczerze mówiąc.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

MarcinG

#25
na linuxie - nvclock_gtk . Mozna krecic pamiec , rdzen i obroty coolerka oraz jeszcze pare innych mniej istotnych opcji :)

AiDec

Jesli masz windoze, to daj znac - napisze co i jak (sam mam trzy 280-ki).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka