Gdzieś "urwało" połowę globu...

Zaczęty przez michal_saper, 13 Luty 2008, 17:25

michal_saper

Podczas zerkania na grafike Climateprediction.net zauważyłem iż podczas obracania się kuli ziemskiej widoczna jest tylko połowa naszej kuli, na drugiej połowie ani nie ma lądu ani oceanów  :) Jeśli natomiast wcisnę klawisz "T" to mam pokazany cały glob... O co w tym chodzi ??


Pigu

symulacja armageddonu?  :P

może wcięło część plików projektu - spróbowałbym opuścić i dołączyć ponownie

Mchl

Tak to jest, jak się saper dorwie globusa :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

michal_saper

 ;D nie no Panowie nie wiecie w czym rzecz ?? Nie mieliscie nigdy takiej sytuacji ?


michal_saper

#4
a żeby to zobrazować podaje link do materiału wideo. Tak samo jak na tym filmiku to u mnie wygląda.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1738293311040486459&q=climateprediction&total=87&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=6


Bober

A mnie się wydaje, że to po prostu noc jest  :)

michal_saper

raczej nie... Wcześniej tak nie mialem. Jak kula ziemska się obracała była widoczna cała jej powierzchnia. Może najpierw analizuje jedną część globu, a później przejdzie do drugiej połowy  :-\ sam nie wiem...

Bober

#7
Ale przecież ten cień się przesuwa stopniowo. Poza tym patrzę na to na swoim komputerze. Ponadto taki efekt jest tylko jak się ogląda chmury, czyli po naciśnięciu C. Zatrzymaj obracanie naciskając S i poobserwuj.

michal_saper

Skoro u Ciebie to także wystepuje to chyba normalne. Myślałem że jakieś pliki się uszkodziły czy coś, bo trochę dziwnie to wygląda :)


remix85

Jeśli nadal Cię to interesuje, to takie zjawisko pojawia się tylko przy widoku chmur i to jest noc :)
Aby włączyć/wyłączyć tryb "nocny" wystarczy wcisnąć L.
Pozdrawiam.

michal_saper

#10
remix85 dzięki teraz jest ok :) a ciekawi mnie jeszcze jedno... całkowity timestep w moim modelu wynosi 259248, obcecnie liczy timestep 55000 z czymś. Program BOINC pokazuje "postęp 7,134%" ... Jeśli pomnożyć to przez 10 postęp wyniósł by ponad 70 % a timestep 550000 (...) Pobrałem nowe dane z tego projektu i program zassał mi dwie próbki gdzie szacowany czas przeliczenia każdej próbki wynosi 386 h i pytanie. Czy te jak narazie ukończone 7,134 % tej próbki to wynik względem tych dwóch próbek ? Nie zgadza mi się timestep względem postępu. Wychodzi teraz na to ze przy 35 % mój timestep wyniesie 259248... nie rozumie tego


bartsob5

sprawdz czy porownujesz probki z tej samej aplikacji liczacej (climate ma ich bodajze 3)

michal_saper

Jest napisane w ten sposób

Aplikacja                                             Postęp                                  Nazwa

UK Met Office HadSM Model 5.06             8,239 %                       hadsm3fub_02wb_005930008_7
UK Met Office HadSM Model 5.06             0,000 %                       hadsm3fub_02w9_005930006_9

Jak już napisałem wyżej mój całkowity timestep dla  hadsm3fub_02wb_005930008_7 wynosi 259248 a na chwilę obecną przy 8,239 % mój timestep wynosi 64009 Druga próbka jak narazie jest wstrzymana jej timestep jest taki sam i wynosi 259248. Coś mi tutaj nie pasuje :)