Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Not available... (CPDN)

Zaczęty przez michal_saper, 25 Luty 2008, 17:39

michal_saper

Witam. Jakiś czas temu u ustawieniach CPDN zaznaczyłem by klient BOINC pobierał mi tylko te krótsze modele (hadsm3) Ta decyzja spowodowana była tym iż liczyłem inne projekty... Program pobrał dwie "krótkie" próbki. Szacowany czas przeliczenia każdej z nich wynosi ok 380 h. Jedna próbka była cały czas wstrzymana, a druga cały czas się liczy. Coś mnie tknęło i zaznaczyłem w ustawieniach CPDN by BOINC pobierał mi pełne 160 letnie modele. I tak... Próbka która na chwile obecną jest ukończona w 23% cały czas się liczy, a ta druga która od początku była prze ze mnie wstrzymana została prze ze mnie "usunięta" metodą kliknięcia na PRZERWIJ. Chciałem zaktualizować projekt klikając w tym celu odpowiednią opcję wyskoczył mi taki komunikat

"Oczekiwanie na połączenie z serwerem projektu, Requested by user, ponowna próba połączenia za xx,xx,xx h"

Gdy kliknę na zakładkę ZADANIA ta próbka która była przerwana ma status "Odesłany" ale cały czas widnieje w tej zakładce. Gdy kliknę w programie BOINC na "Twoje konto" otwiera mi się stronka i komunikat

NOT AVAILABLE
This page requires database access. Our database server is temporarily shut down for maintenance. Please try again later.

Moja znajomość języka angielskiego jest słaba więc proszę w tym miejscu szanownych forumowiczów o wyjaśnienie co ten komunikat znaczy...
Pozdrawiam :)


Bober

Tzn. że chwilowo serwer z bazą danych został wyłączony z powodu konserwacji. Spróbuj później.

bartsob5

ano i zeby nie bylo zadnego zaskoczenia... wylacz pobieranie nowych probek z climate, zebys przypadkiem nie mial do policzenia dlugiej i krotkiej probki naraz...

michal_saper

#3
Ok Dzięki panowie. A tak w ogóle to zauważyłem iż od kilku dni nie dostaje żadnych pkt na przeliczone dane... Każdego dnia przelicza mi ponad 26000 timestepów każdego dnia rzucali mi trochę pkt a od dni kilku nie dali mi żadnego. Wie ktoś coś w tej sprawie. Wybaczcie moje archaiczne pytanie, ale dopiero (co widać po statystykach) raczkuje  ;D

AL

Generalnie projekty klimatyczne naliczają punkty ze sporym opóźnieniem - od 1 dnia do nawet 2 lub 3, pozatym zdarzają się przerwy w działaniu serwerów tych projektów nawet do ponad tygodnia. Za to potem dostaje się calkiem fajny zastrzyk punktowy ;-)

michal_saper

#5
Faktycznie, dali mi dziś 756 pkt :)