Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

boinc jako service

Zaczęty przez bartsob5, 14 Grudzień 2005, 21:10

bartsob5

jak zaisntalowac boinca jako 'service' bo slyszalem tu gdzies na forum, ze wtedy uzytkownik go nie widzi, i czy bedzie mozna go kontrolowac z boincview znajdujacego sie na drugim kompie?

krzyszp

Ta opcja pojawia się podczas instalacji na XP (i chyna też na W2k, ale nie mam - nie widziałem). Trzeba podać login i hasło administratora.

Jednak procesy menagera i klienta są nadal widoczne w menedżerze zadań.
Oczywiście trzeba odchaczyć opcję "Uruchom przy starcie" i ustawienie wygaszacza.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

bo jest taka kwestia, ze boinc jest zainstalowany na kompie mojej siostry i on ma to do siebie, ze przy starcie systemu zostaje na pulpicie/pasku i wyglada jakby byl zawieszony chociaz nie jest. nie dosc ze sama ta idea wkurza moja siore, to jeszcze fakt tego wyskakujacego programu, wiec wylacza cale:|
czyli to mozna wybrac przy wyborze instalacji (shared i inne takie)? i czy mozna to kontrolowac zdalnie lub jakos bezposrednio z kompa?

Nietoperek

instalujesz boinc'a czysto z instalatora i wybierasz aby instalowal sie jako SERVICE - jak chcesz uzywac "podkreconych" wersji to poprostu zabijasz proces po instalacji i wgrywasz inna wersje boinc'a - kontrolowac napewno bedzie mozna kwestia tylko poustawiania mozliwosci laczenia sie zdalnego - jak to juz inna bajka - nigdy nie probowalem - na service jak sie nie myle nie bedziesz mial w zadnym projekcie wizualizacji

Mchl

Zdecydowanie nie ma wizualizacji, ale za to chodzi nawet, kiedy nikt nie jest zalogowany na komputerze. Trzeba jeszcze ewentualnie managera wyrzucic z AutoStartu, zeby siostrze humoru nie psul.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

czyli w pelni jest kompatybilny z boincview:D a czy ewentualnie (jakby sie cos z siecia stalo) jest mozliwosc kontrolowania go z tego komputera?

Nietoperek

poprostu odpalasz na komputerze "ofiarze" ;) boincmahager'a i smiga :)

bartsob5

no dobra... sprobowalem zainstalowac 5.2.13 jako service... nie udalo sie.. najpierw mialo waty, przy wpisywaniu uzytkownika i hasla:| pozniej costam jeszcze, w kazdym badz razie, zanim siostra przyszla nie zdarzylem, musialem spadac.. i teraz tam wogole nie ma BOINCa. czy takie problemy moga byc spowodowane tym, ze nie ma ustawionego hasla na konto w windowsie? i czy podobne rezultaty osiagneloby sie, gdybym np wywalil z listy do odpalenia przy starcie systemu boincmgr.exe a wstawil tylko samo boinc.exe? tzn. nie uruchamiac menadzera, a tylko jądro? czy w takim przypadku boinc.exe uruchomi odpowiednie aplikacje liczace? naprawde, wolalbym nie byc krolikiem doswiadczalnym, wiec mam nadzieje ze juz cos z tym ktos kombinowal...

Mchl

Potrzebujesz hasla do konta administratora, a nie do konta siostry;-)
To jest najwiekszy problem z instalacja uslugi na cudzym komputerze ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

a jesli tam nie ma takiego konta jak administrator? (nawet nie ma 'gość')

Mchl

Administartor jest w XP zawsze. Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

i wtedy instwalowac czy odnalzec haslo?

franciszek

---------- 03:09 17.12.2005 ----------

E co wy tam piszecie - najprawdopodobniej konto siostry ma uprawnienia administradora.  Defaultowo Winda instaluje pierwszegousera jako administratora systemu - ma on pełne prawa do intalacji czego kolwiek. Wiec problem jest pewnie po innej stronie.

---------- 03:12 ----------

kolejna bzdura ( za przeproszeniem ) to pisanie aby komputer uruchamiac w trybie awaryjnym - po co ??
Normalnie wejdz w panel sterowania w narzedzia administracyjne w zarzadzanie komputerem masz tam wszystkich userow - aktywnych i nieaktywnych - jezeli by sie okazalo ze siostra nie ma praw administracyjnych to jest tam konto "Wbudowane konto do administrowania komputerem/domeną" i tego konta nalezy użyc

bartsob5

i w takim razie powinienem uzyc loginu i hasla do konta o uprawnieniach administratora?

Mchl

Być może tak jak piszesz Franciszku jest w HE. W Pro konto administratora jest zakładane osobno podczas instalacji i zalogować się do niego można na przykład przy starcie awaryjnym. (W panelu sterowania go nie uświadczysz)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

bede musial pokombinowac, ale najpierw poczekam az siora pojdzie w koncu do pracy:P

franciszek

---------- 05:20 17.12.2005 ----------

Cytat: "Mchl"Być może tak jak piszesz Franciszku jest w HE. W Pro konto administratora jest zakładane osobno podczas instalacji i zalogować się do niego można na przykład przy starcie awaryjnym. (W panelu sterowania go nie uświadczysz)

Oczywiscie ze ustawisz - tym bardziej - i w Home I Professional jest tak samo - odrazu jest załozony administrator i istnieje wgląd do niego z poziomu narzedzi administracyjnych

ps. wiem co pisze  :wink:

---------- 05:22 ----------

sam bede kombinowal jak zainstalowac to jako proces systemowy to sie podziele wrazeniami  :lol:

bartsob5

no na moim systemie, tak jak pisal franciszek, jest takie konto 'wbudowane konto do administrowania...' nazwane administrator ( w tym wypadku, ja go tak nazwalem) i co ja moge w zwiazku z tym zrobic?

krzyszp

Zdefiniuj mu hasło, które potem podasz przy instalacji.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

ale to mozna wylaczyc, zeby przy wlaczaniu kompa nie monitowalo o haslo?

Mchl

Aha! Znalazlem dojscie do konta 'Admnistrator' przez panel sterownia ;)
Czlowiek sie uczy cale zycie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

franciszek

Cytat: "bartsob5"ale to mozna wylaczyc, zeby przy wlaczaniu kompa nie monitowalo o haslo?

to nie oto chodzi - haslo potrzebne jest tylko raz aby zainstalwac usluge jako proces systemowy - poźniej juz niezaleznie kto bedzie sie logował to usługa ( w zaleznosci od ustawien ) bedzie sie odpalała

chociaz powiem szczerze ( jeszcze nie sprawdzalem ) ale wydaje mi sie ze jezeli login twojej siostry jest jedynym to ma on prawa administratora i wystarczy aby poprawnie zainstalowac usługe systemową wiec jak masz problem to nie koniecznie tkwi on wlasnie w tym

Mchl

No ja dopowiem tylko tyle. TAm gdzie probowalem zainstalowac BOINC jako usluge i nie znalem hasla do konta administratora, tam mi sie nie udalo. U mnie na komputerze bez najmniejszego problemu poszla...no ale tutaj znam hasla ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

---------- 09:56 17.12.2005 ----------

A jeśli ktoś zainstalował standardowego win xp i jest jedynym użytkownikiem (=adminem)-to też jest jakieś hasło :?:  Nie przypominam sobie by podczas instalacji pytał się o hasło (tyle, że ostatni instal robiłem chyba z pół roku temu). Więc w tym momencie w pole hasło nie wpisuję nic-czy win zawsze sobie sam ustala jakieś standardowe hasło-jeśli ja takiego nie ustaliłem :?:

---------- 10:00 ----------

Dodam tylko, że w panelu sterowania/konta użytkowników znalazłem opcję utwórz hasło-więc może na tym etapie można je sobie wprowadzić i wtedy po kłopocie.

krzyszp

Nie jestem całkiem pewien (czas), ale to chyba jest dobre wyjście.

Ja kiedyś tak zrobiłem - i było ok. z jednym problemem... Potem, jak chciałem wejść do systemu, musiałem podać hasło...

Rozwiązałem to w ten sposób, że utworzyłem jeszcze jednego użyszkodnika z uprawnieniami admina, ale bez hasła. Tylko, że to wszystko robiłem na czystym systemie, więc nie straciłem wszystkich ustawień...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

---------- 15:15 17.12.2005 ----------

no wlasnie... tego sie boje, bo jak probuje wprowadzic nowe haslo to mi wyskakuje ostrzezenie o mozliwej utracie danych:| wiecie jak to obejsc?

---------- 20:09 ----------

a czy konto mojej siostry nie jest jedynym na tym kompie, co wiecej, nie jest kontem na prawch administratora, to moge bez przeszkod zmienic haslo dla admina i wprowadzic swoje, bez obawy o prywatne dokumenty i ustawienia siostry?

krzyszp

Tak, w jej koncie nic się nie zmieni.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

matti_tm

1. Wszystkie systemy "entekowe" (WinNT, 2000, XP, 2003) dysponują "wbudowanym" kontem o nazwie Administrator o pełnych uprawnieniach i na specjalnych przywilejach. Nie można go np. zablokować poprzez nieprawidłowe podawanie hasła, niezależnie od ustawień systemu. Nie można go również usunąć, ale można mienić jego nazwę.



2. Aplet "Konta użytkowników" w Panelu sterowania pokazuje tylko niektóre konta. Do właściwości wszystkich kont można się dostać poprzez konsolę "Zarządzanie komputerem". Aby ją otworzyć należy kliknąć prawym klawiszem myszy na ikonie Mój komputer, a potem wybrać pozycję Zarządzaj. W otwartej konsoli można znaleźć pozycję "Użytkownicy i grupy lokalne".

3. WinXP (przynajmniej Pro, ale przypuszczam, że Home też) przy instalacji pyta o nazwę użytkownika. Jest to utworzenie domyślnego konta użytkownika. Będzie ono miało uprawnienia administratora, ale konto o nazwie Administrator jest tworzone osobno.

4. Jeśli w WinXP używa się tzw. "Ekranu powitalnego", to nie jest na nim dostępne konto Administrator (można to zmienić poprzez odpowiednie wpisy w rejestrze). Można się na nie zalogować wyłączając ekran powitalny i dostając się do standardowego ekranu logowania. Aby to zrobić należy nacisnąć Ctrl+Alt, a następnie dwa razy szybko Delete.

5. Przy instalacji XP w wersji Pro system pyta o hasło dla konta Administrator. Można je pozostawić puste, ale przy komputerze podłączonym do Sieci jest to NIEDOPUSZCZALNE. Jeśli tak jest, to nie ma sensu instalować firewalli itp.

Tyle o koncie administratora. Teraz kilka słów o usługach.

6. Usługi nie muszą działać z tzw. kontekstu konta Administrator.

7. Konto, na którym chodzi dana usługa może mieć puste hasło. Jednak może się okazać, że program uruchamiany jako usługa może WYMAGAĆ podania tego hasła w momencie instalacji. W ten sposób zastosowanie hasła jest wymagane, ale przez dany program, a nie przez system operacyjny.

8. Po zainstalowaniu programu jako usługa można zmienić ustawienia uruchamiania. Wszystkie usług dostępne są we wspomnianej wcześniej konsoli "Zarządzanie komputerem" w sekcji "usługi i aplikacje". W oknie właściwości usługi jest zakładka "Logowanie", gdzie można nakazać jej uruchamianie się w kontekście specjalnego "pseudokonta" systemowego, bądź dowolnego innego użytkownika.

9. Warte rozważenia jest utworzenia specjalnego konta do uruchamiania BOINC jako usługi. Użytkownik taki powinien mieć dostęp do odczytu do katalogu Windows, pełne uprawnienia do katalogu Boinc oraz minimalne uprawnienia do pozostałych elementów systemu. Ustrzeże to komputer przez ewentualnym szkodliwym oprogramowaniem, które teoretycznie może być rozpowszechniane tą drogą (patrz wątek o bezpieczeństwie).
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

Cytat: "matti_tm"
3. WinXP (przynajmniej Pro, ale przypuszczam, że Home też) przy instalacji pyta o nazwę użytkownika. Jest to utworzenie domyślnego konta użytkownika. Będzie ono miało uprawnienia administratora, ale konto o nazwie Administrator jest tworzone osobno.

hm... to jakim ja cudem samemu stworzylem konto o nazwie administrator? he he:D

gaciu


franciszek

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "matti_tm"
3. WinXP (przynajmniej Pro, ale przypuszczam, że Home też) przy instalacji pyta o nazwę użytkownika. Jest to utworzenie domyślnego konta użytkownika. Będzie ono miało uprawnienia administratora, ale konto o nazwie Administrator jest tworzone osobno.

hm... to jakim ja cudem samemu stworzylem konto o nazwie administrator? he he:D

Normalnie kolejnego admina tez mozna stworzyc, ale to nigdy nie bedzie to co administrator wbudowany - twoje konto można usunąc - tamtego nie!

matti_tm

Cytat: "bartsob5"hm... to jakim ja cudem samemu stworzylem konto o nazwie administrator? he he:D

Utworzyłeś w Pro, czy w Home? Zresztą niewykluczone, że system ma mechanizm "ukrywający" głębiej istniejące konto administratora, jeśli tworzysz konto o takiej samej nazwie z panelu sterowania. Jednak konto takie zawsze jest tworzone jako deska ratunkowa. Możesz np. skaszanić profil swojego konta, albo swojemu kontu odebrać uprawnienia administracyjne lub zrobić wiele różnych rzeczy, które np. uniemożliwią Ci zalogowanie się :). Wtedy zawsze z ratunkiem przychodzi konto administrator.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


matti_tm

Cytat: "franciszek"Normalnie kolejnego admina tez mozna stworzyc, ale to nigdy nie bedzie to co administrator wbudowany - twoje konto można usunąc - tamtego nie!

Przepraszam, franciszek, niedoczytałem :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

z tego co patrzalem na panelu sterowania (w narzedziach administravcyjnych) jest to jedyne konto na prawach administratora... mam xp professional

Tomasz R. Gwiazda

odswiezam temat bo mam wlasnie z nim zwiazane pytanie...

jak to zrobic?

w wersji klienta 6.6.36 nie ma opcji instalacji go jako service. so?

3Rni

#35
Cytat: Horpah  Styczeń 19, 2009, 18:22:11

kliknij START - URUCHOM
wpisz:
sc create boinc binPath= "c:\program files\BOINC\boinc.exe -daemon" start= auto

restart windy
=============

a jak to zrobić w Win7 x64 ??

Tomasz R. Gwiazda

ok, a w tym przypadku to nie bedzie ikonki w tray ?
no i wszelkie opcje z jakiego konta ma byc uruchamiany serwis pozniej ustawic w Services ?

jak przywolac pozniej aplikacje na front po zalogowaniu do kompa?