Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Virtual Prairie

Zaczęty przez kempler, 06 Kwiecień 2008, 00:45

Niekumaty Burak

Po dłuższej przerwie projekt wysyła próbki.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

#41
Drużyna nie ma opisu, kempler, uzupełnisz ?
http://vcsc.cs.uh.edu/virtual-prairie/team_display.php?teamid=29

EDIT
Zakosiłem ponad 100 jednostek do bufora, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Punktują chyba 20 na sztywno, z tego co widziałem w innych profilach.
No good deed goes unpunished.

ksysju

Hi

A mnie się marzy wygaszacz, w stylu roślinki sobie rosną, a stado kóz, czy baranów obgryza   ;D

ksysju

Tomasz R. Gwiazda

to sciagnij Farmville :)

Niekumaty Burak

Wiosenne obudzenie. Dają próbki.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


Nitro

Cytat: Troll81 w 14 Kwiecień 2010, 12:12
Już od pmiesiąca :D

Ale z 2 tygodniową przerwą ;)

ksysju

Hi

Czy po tej ostatniej przerwie projekt nie potrzebuje więcej pamięci ?

Przy 4G zajęta na maxa, a na innym kompie przy 2G xorg  się zacina.
Wcześniej tego nie było.

ksysju

Nitro

Hmm, nie jestem do końca pewny, ale faktycznie 1 wątek to ponad 500MB.

Troll81

VP stało się żarłoczne :D

KrzychuP

wcześniej mniej potrzebował

teraz już kilkukrotnie doprowadził do zwiechy kompa (przy 2GB)

lolek

no trzeba przyznać, że ma apetyt, po 5 min. pobiera już 600 MB   :o Zobaczę jak będą punktowały te nowe próbki, bo przy 4 Giga RAMu na dwa jajka jakoś bym to przebolał  :P

apohawk

Też spróbuję. 8GB na quadzie powinno sobie poradzić  ;D NFS przetrzymało, wytrzyma i prerię.

EDIT
I łyknęło 900MB...
No good deed goes unpunished.


apohawk

15 pkt za WU, wcześniej było 20 pkt, ale WU są teraz krótsze. pkt/s odrobinę lepsze niż ostatnio. Przynajmniej u mnie.
No good deed goes unpunished.

lolek

U mnie wychodzi jakieś 45-50 pkt/h na jedno jajko

KrzychuP

ja musiałem wyłączyć na stronie pobieranie próbek typu vip-multi bo już przy 2ch odpalonych komp mi się za każdym razem wiesza, ręcznie tylko odpalę PO JEDNEJ to co już mam zassane   |-?

apohawk

Nawet nie wiedziałem/pamiętałem, że są różne rodzaje WU  :shame:

W projekcie można teraz normalnie zakładać profile (wcześniej były problemy z captcha i czymś tam jescze).
No good deed goes unpunished.

Eari

#58
Czy ktoś może prosto wytłumaczyć, czym zajmuje się projekt Virtual Prairie?


Eari

Czytałem to jeszcze zanim daliście link ::) "Celem projektu jest badanie fundamentalnych mechanizmów zaangażowanych w dynamizm łąk w odpowiedzi na zakłócenia jej funkcjonowania (wypas zwierząt, koszenie trawy)" - niestety, niewiele z tego zrozumiałem.

lolek

Chodzi o to jak będą się rozwijały łąki (gęstość runa, jego jakość itp) w zależności od rodzaju traw na na nich rosnących i sposobu eksploatacji łąki.

Troll81

VP terazł ładnie punktami karmi :D i próbek od zakichania :D

apohawk

Wciąż pamięciożerne? Ponad 900MB RAMu na próbkę było, jak ostatnio liczyłem. Nie, żebym sobie z tym nie radził, tak z ciekawości pytam. ;) Może trochę po SIMAPie przeliczę.
No good deed goes unpunished.

ksysju

Hi

Bez zmian. Innych wu brak  :(

ksysju

Troll81

Ja mam 4gb na 4 jajeczka :D a niedlugo dołożę kolejne 4 gb :D

Pigu

powiem tylko, że 8GB to wciąż mało - wciąż dostaję po łbie komunikatami "brak pamięci"

apohawk

Ciekawe. Mam 8GB dla 6 rdzeni i nie mam takich problemów. W BM użycie pamięci ustawiłem na 75% gdy w użyciu i 90% w idle. Muszę potestować te NFSowe większe próbki, co to 1,2GB biorą na win764, na winxp64 brały 1,4GB.
No good deed goes unpunished.

Pigu

ramdyski, almery, hale, milki, wcg, swapy - to wszystko lubi ram - do kompletu wystarczy odpalić gierkę i gotowe %)

apohawk

Dragon Age bierze u mnie ok. 1,5GB RAMu, więc jeszcze problemów nie miałem.  8)
No good deed goes unpunished.

ksysju

Witam

Kolejna przerwa w dostępie do wu.
W tym czasie trwają prace nad dotychczasowymi przeliczeniami.
Na stronie głównej projektu jest udostępniona  grupa dyskusyjna przez którą będzie na maila podawana informacja o nowych próbkach dla boinca.


co by tu teraz ...
Jest jakiś projekt, który podobnie jak VP używa ale nie grzeje proca ?

ksysju

kotfryc

CytatThe Virtual Prairie project recently published a paper Large scale parameter study of an individual-based model of clonal plant with volunteer computing in the journal Ecological Modeling.

Źródło:
Facebook;
http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=6607

Troll81

Ktoś chętny do tłumaczenia?