Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Brak próbek

Zaczęty przez goofy7, 15 Kwiecień 2008, 08:26

goofy7

Witam mam pytanie czy tylko u mnie czy i u innych nie działa raportowanie zakończonych zadań ? Od 2 dni leżą mi zakończone zadania i nie da się ich odesłać a zarazem pobrać nowych :(.
Pozdrawiam

KrzychuP

Na początek sprawdź 2 rzeczy:
- czy serwer projektu który skończył liczenie jest aktywny
- czy przypadkiem w menu managera "Aktywność" nie masz zaznaczone "Zablokuj dostęp do sieci"

IThorne

Piszę tutaj bo nie chcę tworzyc nowego tematu.

SETI@home jest liczony przez tysiące komputerów i wciąż są próbki. Ostatnio są z marca 2008. Czy jest mozliwe, że przerabiana jest większa ilośc materiału niż zbieranego z radioteleskopu Areceibo?



bartsob5

w sensie ze podrzucaja cos innego do policzenia, czy w sensie ze jedna probka jest wertowana x-dziesiąt razy?

IThorne

Chodzi mi o to czy kiedyś zabraknie próbek do liczenia i dadzą jakieś archiwalne.

Chyba coś takiego będzie bo kiedyś zrzędzili coś o Astropulse...



[PBT] Horpah

takie coś już było
zabrakło próbek w czasie gdy przechodzono na multibeam (czyli odbiornik sygnałów radiowych, który odbiera na ogromnej ilości kanałów) wtedy projekt sięgnął po stare próbki i wysłał je do powtórnego przeliczenia, tłumaczono to tym ze trzeba je jeszcze raz sprawdzić pod nową aplikacją przeliczającą.
W tej chwili są wysyłane tylko nowe jednostki, choć w przyszłości może się taka sytuacja powtórzyć, kto to wie.

xer

Jeśli dobrze pamiętam rekord pobiła próbka która została przeliczna 27 razy :)