Jaki laptor pod BOINCa?

Zaczęty przez IThorne, 02 Lipiec 2008, 16:16

IThorne

Chcę sobie kupić lapiego. Będzie do oglądania filmów i oczywiście wyciskania w QMC (jak zwykle projekt u mnie rządzi).

Wymagania to: dobry proc (wiadomo czemu, prawda? ), karta grafiki zintegrowana, dysk 320 GB, wyświetlacz Briliantview.

Cena do 2500 PLN. Co polecacie?



Mchl

Jeśli ma być koniecznie Brilliantview, to ograniczyłeś się do Fujitsu :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

IThorne

Nie, niekoniecznie. Choć XP musi być. No i kilka dodatkowych stów mogę zdobyć by tylko szybko się próbki liczyły.



Troll81

#3
briliantview może trochę przeszkadzać przy pracy za dnia (refleksy). No ale skoro takie twoje życzenie

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&back=notebooki&ID=12725&katid=48&grupa=796

jest jeszcze wersja z vistą za 2435

Machloj

ja polecę coś typowo pod BOINCA :)

http://www.bluemobility.pl/product_info.php/products_id/2588

co prawda ma tylko 250 GB ale za to proc T8300 2,4 :) no i karta graficzna nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR2 DirectX 10.0

w ogóle pooglądaj sobie tą stronkę bo mają nieziemsko tanie laptopy z bardzo fajną konfiguracją. ja sam kupiłem sobie z dwa miesiące temu coś takiego:

http://www.bluemobility.pl/product_info.php/products_id/2202
i jestem bardzo zadowolony z tego procka :)

KrzychuP

Machloj, ale fajne te "Jagódki". Szkoda, że teraz kasa jest mi potrzebna na wykańczanie mieszkania.

Machloj

oj fajne fajne :) Wiedźmin mi hula jak ta lala, no i w FM można spokojnie kilka lig włączyć :P

jestem ciekawy co blueberry ma z tą firmą wspólnego :) na moim lapku jest znak bluemobility...

Troll81

blue mobility to chyba firma produkująca lapki, a blueberry to chyba marka laptopów :D

Machloj

możliwe...ale jak dla mnie bez sensu :) mogliby kreować jedną silną markę, a nie dwie słabo znane...

AiDec

#9
Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2008, 14:07
blue mobility to chyba firma produkująca lapki, a blueberry to chyba marka laptopów :D

Tak, masz racje.

Marka to jest jedna - `FL`, a `blue` i inne to po prostu pomniejsze firmy korzystajace z kadlubkow FL (podobnie jak w przypadku kadlubkow Clevo). FL zaslynely dzieki swietnemu stosunkowi ceny do wydajnosci. Uwazajcie tylko na jedno: awaryjnosc FL jest naprawde wysoka. Lapek potrafi sie zepsuc juz po 2 tygodniach. Wiec kupujac zwroccie baczna uwage na mozliwosci serwisowania! Nie zebym jakos zniechecal - FL jest faktycznie atrakcyjny cenowo - po prostu uprzedzam zebyscie nie kupili lapka w ktorym po miesiacu padnie HDD i na naprawe trzeba bedzie czekac np. miesiac... Potraktujcie to jako dobra rade czlowieka przezornego, ktory wie to i owo.

Btw, w niektorych kregach producent FL (Compal) jest naprawde dobrze znany.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

biorąc pod uwagą że compal robi lapki dla hp della i toshiby :)


regis

Witam!
Przez kilka godzin usiłowałem znaleźć jakiś aktualny wątek na ten temat - bezskutecznie. Komputery zmieniają się tak szybko, że te 15 miesięcy, które minęły od poprzednich wpisów w tym wątku to niemal wieczność. A zatem:

Jakie laptopy polecilibyście do Boinca w zakresie 1-2-3tys. zł? Z jakimi kartami graficznymi?

Przemówcie o wyrocznie!  :respect:

Can-D

Poszukałbym czegoś z zewnętrzną kartą graficzną z prockiem intela.

Dell,Toshiba,ja mam Acera,i sobie chwalę,a nigdy nie byłem przekonany do tej firmy.

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

jaskij

#15
Acer..... śmiga, dopóki Ci coś nie walnie... mi poszedł wentylator i mam problem żeby znaleźć serwis, który by go wymienił, po prostu dlatego, że nie ma tych wentyli :/
Co do lapca... zaraz się rozejrzę :D
Jeśli chodzi o ceny w Komputroniku - nie wiem, jak rzecz ma się z notebookami, ale jeśli chodzi o podzespoły PC to można od ich cen spokojnie odliczyć 10%, jeśli poszukasz taniego sklepu, jak esc.pl - tak, Komputronik jest drogi.

edit
No i jeszcze pytanie - ma ciągnąć też gry?

edit 2
WTF is that?
http://www.komputronik.pl/index.php/product/69278/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/California_Access_M162S_T6400_WXGA.html

edit 3
Jeśli chodzi o kompy bez systemu - dolicz min. 360 zł na W7

Sobek

Co do Acera, to potwierdzam klopoty z wentylami w wiekszosci modeli. Problem w tym, ze kazdy model ma inny ksztalt wentylatora i jak ci padnie (co u mnie sie powoli zaczyna dziac), to kupno bedzie cie kosztowalo tyle co 1/4 lapka. Zobacz nawet na allegro. Do modelu, ktory ja mam (w tej chwili jest wart moze 800 zl) wentylator kosztuje 350 :/

Szopler


Can-D

Cytat: jaskij w 28 Listopad 2009, 21:01
Acer..... śmiga, dopóki Ci coś nie walnie... 

??? hmm a ja myślałem,że tak jest ze wszystkim,widać innym śmiga nawet jak coś walnie....

komputronik podałem jako przykład,fakt drogo,ale tam gdzie jest taniej nie zawsze jest lepiej,sam się niedawno o tym przekonałem

AiDec

Cytat: jaskij w 28 Listopad 2009, 21:01
WTF is that?
http://www.komputronik.pl/index.php/product/69278/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/California_Access_M162S_T6400_WXGA.html

Pytasz jak sadze co to jest California Access? CA to dosc specyficzna firma, aczkolwiek z dlugimi tradycjami. Kiedys specjalizowali sie w produkcji najszybszych, seryjnych lapkow. Mozna by powiedziec ze Dell poszedl w te slady produkujac serie XPS. W czasach gdy w desktopach krolowaly Pentium 4 2.8, mialem CA z P4 3.2HT. Jak sie obecnie ma CA - nie wiem. Najwiekszym milosnikem CA w Polsce zawsze bylo Karen.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

BOINC@POLAND[HA$]

a do lapka HP pavulon dv 7
jest jakis zamiennik chlodzienia???
bo na poczatku komp byl cichutki a teraz wentyl grzmi ze spac sienie da i kobita kaze robic off na noc bo spac nie moze....



Pigu

otworzyć, wygarnąć kurz, zamknąć - u mnie dało 10C w dół