Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Cena/Wydajność - najlepszy procek

Zaczęty przez TJM, 13 Lipiec 2008, 14:44

TJM

Jaki według was procesor w tym momencie ma najlepszy stosunek ceny do wydajności ? Tuż przed wyjazdem w lutym posypał mi się komp, pomału przymierzam się do kupna nowego, myślę o jakimś 4 rdzeniowym bo non stop pracuję z otwartymi wieloma aplikacjami, im więcej rdzeni tym większą wydajność całości uzyskam; oczywiście oprócz tego jest jeszcze BOINC gdzie 4 rdzenie > 2 rdzenie.
Tak sobie przeglądałem testy i widzę, że chyba nadal Q6600 i ewentualnie jego nowsza, 'Xeonowa' odmiana to chyba procesory które dają najwięcej z każdej wydanej na nie złotówki, mam rację czy jest coś lepszego ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

przy cenie ok 500 zł q6600 jest chyba najlepszy do boincowania, Ale jeśli zamierzasz giercować to znajdz innego proca. Dwa rdzenie wystarczaja az nadto.

Mchl

[OT] A ja ostatnio znalazłem gierę korzystającą z wielu rdzeni :D Rigs of Rods

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Ja praktycznie nie gram, za mało czasu. Jeśli już to jakieś starsze klasyki albo partyjki online np. w q3, więc dobieraniem proca pod kątem gier nie muszę się przejmować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Can-D

Dorzuciłbym jeszcze 2 stówy i brał 9300 -- mniej prądożerny.

michal_saper

#5
Ja na początku września, będę nabywał intela Q9450 w wersji bez wentylatora. Zastanawiam się czym go schłodzić  ??? Sądzę że jeśli już były by rozważania co do zakupu Q9300, warto było by przemyśleć opcję dołożenia kolejnych dwóch stówek na Q9450. W odróżnieniu od Q9300 ma nie dość że wyższe taktowanie, to jeszcze o 100% więcej pamięci cache... Oba te proce pobierają 95W U mnie proc jechać będzie z 4 lub 6 GB ramu GEIL-a. W kompie planuje całkowite wyłączenie pliku stronicowania 8)

Troll81

wyłączenie pliku SWAP to chyba nie jest najrozsądniejsze wyjście. A co do proca to q9450 kosztuje p[rawie dwa razy tyle co q6600 a nie jest dwa razy szybszy :D a pytanie kolegi brzmiałeo jaki jest najlepszy stosunek wydajność/cena. Więc z dokładaniem 200 dajcie sobie spokój

novi

#7
Dokładnie tak. Na dzisiaj Q6600 i jesli do oc to stepping G0. Co do pliku wymiany -to lepiej nie wyłączać a zrobić dla niego oddzielną partycję ..
opis np. tu:
http://www.tweaks.pl/czytaj,konfiguracja_pliku_wymiany,51.html

działa O.K. i nie defragmentuje się

edit. chociaz jak sam bym teraz miał wybierać to Xeon E3110 i wsadził na nowe mobo z chipem P45
-dwa rdzenie w zupełności wystarczą na długo jeszcze, a jest szybszy, mniej pradu i dobrze się @

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Troll81

nawet przetaktowany nie podskoczy do podkręconego Q6600. pamietaj że o ile powiedzmy jeden WU setiego zostanie przerobiony szybciiej na xeonie to q6600 przerobi 4 wątki na raz. może i ciut wolniej ale na pewno nie dwa razy wolniej :D

novi

no tak, skoro Bionic tak ważny ma być to 4rdzenie. Ale jeśli komp.raczej do pracy niż liczenia Bionic to jak pisałem-proc.nowszy, szybszy, tańszy (prąd) i łatwiejszy do @ (dużo mniej się grzeje). Quad przy 3,6Ghz w domu bez klimy to juz wc, a nowy i 4,2Ghz na powietrzu bedzie chodził.

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

TJM

Poczytałem trochę różnych opinii i jednak widzę, że pod względem wydajność/cena zwłaszcza w zastosowaniach takich jak BOINC Q6600 jest praktycznie niepokonany. Jednak tak sobie kalkuluję, że patrząc na to bardziej 'długoterminowo' może się okazać, że lepiej będzie kupić jakiegoś nowocześniejszego proca o mniejszym zużyciu energii - przecież za prąd też trzeba płacić i ewentualna różnica kilkudziesięciu watów kiedyśtam się zwróci.

Prawdę mówiąc kusi mnie też zakup jakiegoś Phenoma - co prawda widzę że wydajność nieco kuleje na tle procesorów Intela, ale w ten sposób podtrzymałbym swoją tradycję  INTEL OUTSIDE - w moich głównych kompach użytkowych jak do tej pory nie było procesorów Intela - nawet pierwszy PC z 386/387 40MHz miał procesor AMD :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#11
Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 09:18
wyłączenie pliku SWAP to chyba nie jest najrozsądniejsze wyjście

Jak najbardziej moze to zrobic! Bez zadnych obaw. Pisze to osoba ktora na dwoch swoich kompa nie ma Swap`a. Warunkiem koniecznym jest posiadanie w Jego wypadku 4GB RAM, a 6GB wskazane, acz nie konieczne. Ew. jesli ktos ma obawy, to moze pozostawic ustawienia 128MB - 256 MB na Swap. Jak na probe wlaczylem kiedys u siebie Swap`a na 2 tygodnie i po dwa-trzy razy dziennie sprawdzalem, to komp uzywal srednio 30-50 MB! A maximum ktore kiedykolwiek osiagnalem to 155 MB, podczas INTENSYWNEJ pracy w Corelu. Komp uzywal Swap`a tylko dlatego ze go mial. Jak go wylaczylem, to nic sie nie zmienilo (sprawdzane benchmarkowo).


Cytat: TJM w 26 Lipiec 2008, 17:21
Poczytałem trochę różnych opinii i jednak widzę, że pod względem wydajność/cena zwłaszcza w zastosowaniach takich jak BOINC Q6600 jest praktycznie niepokonany. Jednak tak sobie kalkuluję, że patrząc na to bardziej 'długoterminowo' może się okazać, że lepiej będzie kupić jakiegoś nowocześniejszego proca o mniejszym zużyciu energii - przecież za prąd też trzeba płacić i ewentualna różnica kilkudziesięciu watów kiedyśtam się zwróci.

Prawdę mówiąc kusi mnie też zakup jakiegoś Phenoma - co prawda widzę że wydajność nieco kuleje na tle procesorów Intela, ale w ten sposób podtrzymałbym swoją tradycję  INTEL OUTSIDE - w moich głównych kompach użytkowych jak do tej pory nie było procesorów Intela - nawet pierwszy PC z 386/387 40MHz miał procesor AMD :D



IMHO jak dla Ciebie to tylko Q6600. Kupisz lepszego, jak beda tansze.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Z tym wyłączaniem swapa różnie może być, zdarzają się takie aplikacje, które bez pliku wymiany będą rzucać komunikatami o braku pamięci obojętnie ile by się jej nie miało. Czasami są to nawet aplikacje które podczas normalnego działania zajmują nie więcej niż kilkanaście MB pamięci. Z takich które pamiętam to np. edytor źródeł do AutoIta (a w zasadzie edytor z pluginem do AutoIta, bo obsługuje wiele języków) - z wyłączonym plikiem wymiany, przy 1.5GB RAMu nie mogłem w ogóle go uruchomić, nawet tuż po starcie systemu. CIekawe czemu, uruchomiony nie zajmował więcej niż 20MB pamięci  ???

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

plik wymiany w windozie jest jak internet explorer. Niby można by go wyciąć ale czasami ma się przez to problemy.

syrian

Cytat: michal_saper w 24 Lipiec 2008, 22:38
.... W kompie planuje całkowite wyłączenie pliku stronicowania 8)
najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie pliku stronicowania jako stalą wielkość zaraz po instalce winda, wielkość w zależności ile sie posiada ramu, nie trzeba żadnej dodatkowej partycji  i nie defragmentuje sie ten plik bo zawsze jest w tym samym miejscu na dysku.
Mam tak zrobione u siebie i spisuje sie doskonale. :)