format komputera a zachowanie jednostki.

Zaczęty przez NalesnikLD`, 06 Sierpień 2008, 08:50

NalesnikLD`

witam, jako że rzydałoby mi się sformatowac komputer, chciałem się zapytać czy da się jakoś zapisać próbkę, i potem ją uruchomić po przeinstalowaniu systemu?

PBT_marian_boss

1. Zatrzymujesz serwis BOINC'a
2. Zatrzymujesz Boinc managera, jeżeli jest uruchomiony (ikonka w systemowym tray)
3. W Program Files jest katalog BOINC należy skopiować w bezpieczne miejsce
4. Formatujesz dysk i stawiasz system
5. Instalujesz klienta BOINC
6. Nadpisujesz wcześniejszą wersję na nową instalację (wcześniej wyłącz serwis BOINC)
7. Uruchamiasz serwis BOINC
8. Uruchamiasz managera boinc i sprawdzasz czy wszystko działa

To chyba z grubsza wszystko na ten temat. Powodzenia

emik

chyba, że jest zainstalowana nowe wersja menadżera i katalog z próbkami jest w innym miejscu, wtedy musisz skopiować ręcznie


PBT_marian_boss

Cytat: emik w 06 Sierpień 2008, 09:16
chyba, że jest zainstalowana nowe wersja menadżera i katalog z próbkami jest w innym miejscu, wtedy musisz skopiować ręcznie

Jak to, coś pozmieniali ?

KrzychuP

Jeśli masz wersję 5.x.x managera, to nie ma z tym najmniejszego problemu.
Choć Marian opisał procedurę trochę inaczej, to ja zawsze robiłem w sposób podany poniżej.
Po wyłączeniu Boinc'a skopiuj cały katalog BOINC na inny dysk/pena/etc. Po sformatowaniu dysku wgraj go do pożądanej lokalizacji i nadinstaluj w podanej lokalizacji managera na nowo.
Choć powinien też działać bez tego. Wystarczy wtedy skrót do boincmgr.exe umieścić w Autostarcie.
Natomiast nie wiem czy da się to zrobić z wersją 6.x.x managera, bo instaluje się w conajmniej dwóch lokalizacjach na dysku. (jeszcze tego nie próbowałem ;) )

emik

w wersji 6.x.x dane domyślnie są zapisywane w lokacji:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\


KrzychuP

Tyle, że przy instalacji część plików zostawił w:
C:\Program files\BOINC\
Ciekawym czy są one jeszcze do czegoś potrzebne.

PBT_marian_boss

Chyba w program files jest aplikacja a w profilu usera liczone jednostki.

Mchl

#8
Taki rozdział ze względu na Vistę, gdzie domyślnie użytkownik nie ma praw zapisu do C:\Program Files

Swoją drogą, zamiast do C:\Documents and Settings\All Users\Dane Aplikacji\BOINC\ , pod Vistą wskakuje to do C:\ProgramData\BOINC\ (gdzie użytkownik ma prawa zapisu)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org