problem z grafiką Einstein'a (brak gwiazdozbióru)

Zaczęty przez wrobel242, 11 Sierpień 2008, 19:49

wrobel242

Witam Koledzy!

na jednym z kompów nie wyświetla mi się grafika Einstein'a - tzn. otwiera się okno grafiki z wszystkimi danymi natomiast nie pokazuje się obracający się gwiazdozbiór!  :-[
proszę o odpowiedź co może być tego przyczyną i dlaczego tak jest??
pozdro dla Wszystkich  ;)



Artykuł o projekcie Einstein@home na naszej Wiki

lakixxl

a nie zainsalowales jakiejs nowej optymalki ?
u mnie w SETI nowe optymalki dzialaja tak ze nie ma grafiki w SETI !

wrobel242

optymalki nie ma i nie bedzie  :P
jedyne co zmieniłem 2 razy to wersje managera! - teraz jest najnowsza
na innych kompach pokazuje grafikę stąd wniosek że nie jest to wina po stronie softu ani WU  ???

lakixxl

nie chce sie wymadrzac i tez nie uczestnicze w tym projekcie ale wydaje mi sie ze gdzies obilo mi sie o uszy i o oczy cos na temat optymalek do Einesteina ... ale nie jestem na 100% pewnien

co do wersji BoincManagera to podobno najnowsza i najlepiej działająca to 6.2.12
pozdro

Mchl

Cytat: wrobel242 w 11 Sierpień 2008, 20:48
optymalki nie ma i nie bedzie  :P
jedyne co zmieniłem 2 razy to wersje managera! - teraz jest najnowsza
na innych kompach pokazuje grafikę stąd wniosek że nie jest to wina po stronie softu ani WU  ???

Ale może być wina sterowników do karty graficznej.
Einstein@home o ile pamiętam korzysta z OpenGL

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gargul

Mam ten sam problem. A dokładnie nie mam, bo wygaszacz mnie nie interesuje. Może mieć to zwiazek z zainstalowaniem nowych sterowników do karty. Może coś tam jest walnięte, że Einstein nie chce wpółpracować (korzystam z Omega Drivers).

Skorzystam z okazji i zauważę, że czas liczenia jednostek wydłużył mi się (po przejściu na S5R4) o ok 11-12%, a ilość punktów zmniejszyła (łącznie) o ok.20%. Trochę przykre.

wrobel242

#6
Kolego ja tez zasadniczo nie mam problemu z powodu braku nudnej grafiki..  ;)
natomiast wkurza mnie jak cokolwiek jest nie tak... >:(
w związku z czym czekam na kolejne sugestie  ???

a do tego okazało się że jak zawsze WU stają w okolicach 50-60% i koniec.. a dzieje sie tak tylko na kompie, który nie wyświetla grafiki gwiazdozbioru..
wniosek prosty - u mnie brak poprawnego wyświetlania grafiki związany jest z sypaniem sie WU  :(

ciekaw jestem co Wy na to??? może teraz ktoś coś sensownego napisze - nie wierze żeby tak zacne i doświadczone grono nie miało żadnego wytłumaczenia dla tej sytuacji... ???

pozdrawiam Liczydełka  ;)