Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

lolek

Takie zwiechi zdarzają się niestety chyba w każdym projekcie  :). Jeśli nie masz próbek grida to załącz seta po co gpu ma się nudzić ;)

Tomasz R. Gwiazda

no wlasnie na tym hoscie zliczam i GPU grida i Seti :)

AiDec

Projekt lezy od wczoraj - nie wiadomo na jak dlugo i dlaczego. Ale cierpliwosci, tam sa naprawde rozsadni i odpowiedzialni ludzie, wiec mozecie wierzyc ze juz nad tym ostro pracuja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

gdzies widzialem info ze do wtorku bedzie lezec :)

AiDec

Zawsze mozna sie na chwile przerzucic na SETI, tak jak ja to zrobilem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taktu

rozumiem że leży wysyłanie WU z ich strony, a czy odbieranie funkcjonuje normalnie?


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

CytatNew WUs are out - An HIV virus (AIDS) protein
April 24, 2009
So we are submitting new WUs corresponding to a brand new experiment. We are starting to investigate the structural and dynamical properties of HIV viral proteins in order to help understand how at a molecular level, the virus becomes infectious. We will soon update the science section for it. GPUGRID server is up and running again.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Szczytny projekt. A ja coraz poważniej zastanawiam sie nad grafą :D

satanetv

Wysypało mi dzisiaj próbkę. Na szczęście po ok 60 minutach. To była moja 2 próbka. Pierwszą policzyło poprawnie. Możecie mi powiedzieć dlaczego ?? Poniżej log

<core_client_version>6.6.28</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
- exit code 98 (0x62)
</message>
<stderr_txt>
# Using CUDA device 0
# Device 0: "GeForce 9800 GT"
#  Clock rate: 1512000 kilohertz
#  Total amount of global memory:                 536543232 bytes
#  Number of multiprocessors:                     14
#  Number of cores:                               112
# Amber: readparm : Reading parm file parameters
# PARM file in AMBER 7 format
#  Encounter 10-12 H-bond term
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
MDIO ERROR: cannot open file "restart.coor"
# Using CUDA device 0
# Device 0: "GeForce 9800 GT"
#  Clock rate: 1512000 kilohertz
#  Total amount of global memory:                 536543232 bytes
#  Number of multiprocessors:                     14
#  Number of cores:                               112
# Amber: readparm : Reading parm file parameters
# PARM file in AMBER 7 format
#  Encounter 10-12 H-bond term
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
MDIO ERROR: cannot open file "restart.coor"
# Using CUDA device 0
# Device 0: "GeForce 9800 GT"
#  Clock rate: 1512000 kilohertz
#  Total amount of global memory:                 536543232 bytes
#  Number of multiprocessors:                     14
#  Number of cores:                               112
# Amber: readparm : Reading parm file parameters
# PARM file in AMBER 7 format
#  Encounter 10-12 H-bond term
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
WARNING: parameters.cu, line 568:  Found zero 10-12 H-bond term.
ERROR: c:\cygwin\home\speechserver\gpumd2\src\pme\CPME_cufft.cu, line 84: cufftExecC2C (gridCalc2.2)
called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>

AiDec

Wskocz na 4um gpugrid.net i poszukaj info o `exit code 98`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Z tego co udało mi się zerknąć to problem dotyczy dwóch rodzajów próbek KASHIF_HIVPR i IBUCH_KID. Nie wysypują się one na driverach 182.50. Ja załadowałem najnowsze i dlatego wysypało mi KASHIF_HIVPR

AiDec

#412
Info od:

GPUGrid

ExtraTerrestrial Apes
(najbardziej zaangazowany liczydlowy GPUGrida)
Forum moderator
Volunteer tester


CytatHi folks,

seriously, I don't know why 6.6.20 became a recommended version. It has serious issues with work fetching, scheduling and debt handling. We expected problems due to this, but as it turns out another of 6.6.20s flaws is hitting us hard:

There are massive complains about WUs taking forever. This is a bug introduced a few versions prior to 6.6.20 and (supposedly) fixed in 6.6.23. So if you want to run a 6.6-series client, upgrade at least to 6.6.23! UPDATE: 6.6.28 is officially recommended by UCB now.

This version still has issues, so if you don't like these I recommend 6.5.0, which doesn't have any of them. The only issue I know of is that it doesn't differentiate between cpu and gpu projects regarding the ressource share, so be sure to put in some balanced numbers. For 4 cpu cores and one gpu give GPU-Grid about 20% ressource share, otherwise your cache will be messed up.

You could also use 6.4.7 (the old recommended version), but this may require using a cc_config.xml to use all cpu cores.. so why bother.



Nie bede sie wyglupial i probowal tlumaczyc  %). Anyway, od siebie, wciaz zalecam jedynie sluszna wersje 6.5.0.




May the GeForce be with you.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

jakos nie mialem zadnych problemow z GPUgrid a kozystalem na 3ch wersjach i upgradowalem jak wychodzily :)


ale nie twierdze ze w okreslonych warunkach nie moga sie pojawiac problemy.

Jak mawial klasyk z Kabaretu Moralnego Niepokoju
"jak ktos ma pecha to i palec w dupie zlamie..." :)

AiDec

Prosze o info tutaj, jesli ktos liczy pod zVista lub Zjeben na wiecej niz jednej grafie w kompie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

News GPUGrid`owy:

CytatWe are glad to announce the publication of our application, ACEMD, in the Journal of Chemical Theory and Computation.


http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ct9000685



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stn

A co jeżeli on ma np. 3 różne karty? Wtedy zaczna mu sie probki sypac bo BOINC wybiera chyba GPU "na farta".

PS. Wybaczcie ale pomylilem temat bo AiDec dodał nowego posta : p Ale on i tak bedzie wiedzial o ocb.

AiDec

Cytat: stn w 30 Maj 2009, 08:58
A co jeżeli on ma np. 3 różne karty? Wtedy zaczna mu sie probki sypac bo BOINC wybiera chyba GPU "na farta".

PS. Wybaczcie ale pomylilem temat bo AiDec dodał nowego posta : p Ale on i tak bedzie wiedzial o ocb.

Wiem ocb :). Mozna miec trzy rozne karty i przynajmniej teoretycznie (a rowniez praktycznie, jedynie z nielicznymi wyjatkami) GPUGrid bedzie liczony prawidlowo.


Dalsza czesc tej dyskusji w poprawnym watku: http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/jak-liczyc-na-3-gpu/msg68959/#new



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

ksysju

Witam

Właśnie zauważyłem, że jakieś wyniki o nazwie 56-KASHIF_HIFPR...  mają objętość 28MB.
Czy to nie jest lekka przesada ?
Co to jest i czy da się wyłączyć ?


ksysju

stn

Niestety masz problem, bo nie ma możliwości wyłączenia niektórych typów próbek. Bedzie Ci sie to liczyć 2x dłużej niż inne (chyba, że przez przypadek będzie krótsze). Mi czasami rozmiar podchodził pod 40MB. Ale wysyłanie idzie dosyć szybko, więc nie ma problemu. GPUGRID po prostu jest, liczysz co dadzą.

Tomasz R. Gwiazda

mam taka ciekawostke z dzis

na stronie BoincStas dzisiejszy wynik w GPUGrid 47,140.27
ale jak wejde w dane z hostow to na jednym 11,330 a na drugim 15,360  czyli jak na nie to w normie, dzienny wynik wacha sie zwykle od 24 do max 35tys dziennie :)

Nie wiem skad ta liczba sie wziela , jakies pomysly ? :)



UPDATE: juz wiem chyba :)

W liscie kompow po prostu te statsy nie sa chyba regularnie updatowane...




AiDec

1. Boincstats ma opoznienia w zliczaniu punktow.
2. Generalnie Boincstats to liczy jak chce :P.

Punkty sie zawsze zgadzaja... plus minus 2 dni... ;). Jak chcesz wiecej info, to poczytaj FAQ Boincstats.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Zaktualizowałem startery do 185.85 do liczenia AQUA zapomniałem i puściłem GPUGRID no i przy ok 78% próbka się wysypała :( A sam wyżej pisałem że muszą być 182.50

TRZECIAK

Cytat: satanetv w 18 Czerwiec 2009, 16:54
Zaktualizowałem startery do 185.85 do liczenia AQUA zapomniałem i puściłem GPUGRID no i przy ok 78% próbka się wysypała :( A sam wyżej pisałem że muszą być 182.50

Ja staram się mieć zawsze najnowsze stery i nigdy mi GPUgrid się nie wysypał (chyba że coś sam odwaliłem przy okazji  :) )


satanetv

#424
Przy sterownikach 185.85 na 3 próbki 3 się wysypały a na 182,50 wszystkie poprawnie się przeliczyły. Zresztą ten problem jest poruszony na forum projektu.

Tomasz R. Gwiazda

same here :)

na dwoch kompach zmienialem wersje managera (w sumie juz 2x) i byly zadania GPUGrida, zatrzymalem wylaczylem, zainstalowalem
i nic sie nie wysypalo


satanetv

Ale na sterach 185.85 wywalają się tylko KASHIF_HIVPR i IBUCH_KID

AiDec

Cytat: TRZECIAK w 18 Czerwiec 2009, 19:30
Ja staram się mieć zawsze najnowsze stery i nigdy mi GPUgrid się nie wysypał (chyba że coś sam odwaliłem przy okazji  :) )

Masz bardzo duzo szczescia.


Cytat: satanetv w 18 Czerwiec 2009, 20:43
Ale na sterach 185.85 wywalają się tylko KASHIF_HIVPR i IBUCH_KID

Prawda.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Ktoś wie dlaczego licząc GPUgrida i Milky liczy mi jednocześnie 2 WU milky (47-49% CPUx2) i 1 WU GPU (~5% CPU) , zaś gdy liczy GPUgrida oraz Primegrida to już normalnie (odpowiednio 5% oraz 50%)? Komp to 2 jajka CPU i jeden GPU...

AiDec

#429
Kwestia ustawien (konfiguracji) klienta BM + ustawiena na stronach projektow. Sprawdz czy czasem na stronie PrimeGrid w projekcie nie masz wpisane zeby Ci uzywal tylko jednego rdzenia. Generalnie to szukalbym w tych okolicach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

#430
Nie za bardzo, bo korzystam z BAM-u. Ale zaraz sprawdzę.
Nie - nic z tych rzeczy. Cóż póki co to i tak mi obojętne, bo jadę milky + GPU, więc pasuje (póki milky ma WU do wysłania).
Ale dzięki temu zajrzeniu wyjaśniło się, dlaczego tak dużo WU pod Prim'a mi pobierało... cache ustawiony na 3 dni.

Edit:
Dziwna sprawa. Wszedłem na ogólne ustawienia na Primie zmieniłem jedynie "connect to network every" BM się połączył i teraz liczy mi już tylko jedną milkę i jeden GPU.....Co jest? Jedno jajko mi się nudzi.

AiDec

Zrob probe:

1. Wstrzymaj GPUGrida i sprawdz czy liczy Ci dwa Prime.
2. Wznow GPUGrida i sprawdz czy liczy dwa Prime + 1 GPUGrid.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Zrobiłem - po wstrzymaniu GPu zaczął mi oczywiście liczyć 2 WU Prime, oraz (patrz update ostatniego posta) 2 milky. Po ponownym uruchomieniu GPU normalka. 1 GPU+ 1 CPU.    |-?

AiDec

Cytat: tito w 26 Czerwiec 2009, 14:45
Zrobiłem - po wstrzymaniu GPu zaczął mi oczywiście liczyć 2 WU Prime, oraz (patrz update ostatniego posta) 2 milky. Po ponownym uruchomieniu GPU normalka. 1 GPU+ 1 CPU.    |-?

Zatem sprawdz jak masz ustawionego BM -> Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> zakladka: Uzycie procesora.

W systemach wieloprocesorowych (...) 100% ?
uzywaj nie wiecej niz       100% ?


No i napisz jaki klient :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

W BM oczywiście 100 i 100%.
Klient 6.4.5
Vista 64

AiDec

Moge Ci zalecic zmiane klienta na 6.5.0? 6.4.5 to dosc stara wersja i nie za bardzo udana. To juz 6.4.7 byla zdecydowanie lepsza. Ale dopiero 6.5.0 zaczela calkowicie poprawnie obsluiwac GPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

najnowsza 6.6.36 ? może być?

AiDec

Ja zalecam 6.5.0. Jeszcze nie spotkalem sie z poprawnie dzialajaca wersja 6.6.x, aczkolwiek slyszalem ze 6.6.36 niektorym osobom dziala poprawnie.

http://boinc.berkeley.edu/dl/?C=M;O=D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

6.5.0 załatwiło sprawę  :respect:  dzięki wielkie - również za link, bo bym szukał jak głupi.

AiDec

I kolejny uszczesliwiony za pomoca 6.5.0 :). Ta wersja rozwiazuje wszystkie problemy ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka