Intel Virtualization Technology - potrzebne ??

Zaczęty przez lakixxl, 16 Sierpień 2008, 14:56

lakixxl

Koledzy !

pytanie czy procesor musi posiadac tak instrukcje Intel Virtualization Technology, aby w BOINCU Managerze kazde jądro procka pracowało nad inna WU rownoczesnie ?? Sa procki dwujajowe bez tej instrukcji i czy one zachowuja sie tak samo jak dwujajowce z ta dodatkowa instrukcja ?
Jaki ma to wplyw na prace - liczenie ?

RAD-Poland

NIE
- każdy rdzeń będzie liczył inną WU równocześnie

instrukcje VT
- usprawniają pracę wirtualnych systemów np: jednoczesna praca Linuksa i Windowsa
- normalnie nie wpływają na liczenie (chyba, że posiadasz wirtualny system i na nim przeliczasz WU)

a tak na marginesie dopisując w przy projekcie parametr "non_cpu_intensive" możesz liczyć jednocześnie wiele np 10 wu
parametr ten jest wykorzystywany narazie oficjalnie w projekcie DepSpid
dobrze się sprawdza w projekcie AlmereGrid, gdyż normalnie wu tego projektu zabiera ok 15% mocy procesora i resztę się marnowało
oraz do filtracji kilku sekundowych próbek w LHC@home co obecnie jest rzadkością

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Podobny efekt, tylko globalny (dla wszystkich projektów) daje wpis w cc_config.xml z liczbą rdzeni jaką ma 'widzieć' BOINC, niezależnie od faktycznej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

czy tą metodą można liczyć np 8wu na raz w takim samym czasie jaki zajęłoby przeliczenie zestawu 2x4? w ten sposób uzyskałby się wyższy claimed  ;D

TJM

Jeśli odpalisz więcej zadań niż masz rdzeni i każde będzie wykorzystywać proca na maksa (nie mówię o takich które zostawiają jakiś wolny czas CPU) to zawsze będziesz miał gorsze wyniki, proc będzie tracił czas na przełączanie się między zadaniami i przerzucanie danych z cache do RAMu i z powrotem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

idea i tak zdaje się być warta sprawdzenia  ;D który projekt w największym stopniu uzależnia claimed od czasów?

RAD-Poland

Cytat: Pigu w 16 Sierpień 2008, 15:53
.... w ten sposób uzyskałby się wyższy claimed  ;D

przewrotny pomysł, ale tak  ;)
...
ale tylko w projektach ze źle działającym "wrapperem" np Chess960@Home, ...
efekt ten występował samoistnie, gdy Manager ściągnął dużo wu i zaczął przełączać się pomiędzy nimi lub przeskoczył na liczenie innego projektu
sytuację ratowało qworum=3 i odrzucało tak zawyżony claimed, który czasami przewyższał kilkadziesiąt razy prawidłowy
...
czasami zdarzyło się, że kilku hostom przytrafiła się ta sytuacja wówczas ..., ale dla równowagi projekt dawał wu za 0 pkt  ;D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

lakixxl

dzieki !
pytalem bo juz idzie poczta do mnie nowy procek do lapka i tak sie zaczalem zastanawiac czy dobrze wybralem nie uwzgledniajac tej instrukji !
czyli lepiej liczyc tyle zadan ile ma sie rdzeni i bedzie grało !

Troll81

Cytata tak na marginesie dopisując w przy projekcie parametr "non_cpu_intensive" możesz liczyć jednocześnie wiele np 10 wu
parametr ten jest wykorzystywany narazie oficjalnie w projekcie DepSpid
dobrze się sprawdza w projekcie AlmereGrid, gdyż normalnie wu tego projektu zabiera ok 15% mocy procesora i resztę się marnowało

A jak i gdzie to dopisać?? bo ja chętnię dociąże kompa :D

RAD-Poland

#9
obecnie jest tylko jeden projekt AlmereGrid gdzie ma sens liczenie większej liczby wu niż masz rdzeni

bezpieczniej jest stworzyć plik cc_config.xml o którym pisał TJM zgodnie z [moderacja:link nie aktualny]]tą[/] instrukcją przetłumaczoną przez użytkownika Bober

ale jeśli chcesz trochę poeksperymentować z opcją non_cpu_intensive to dopisujesz ją w client_state.xml
przykład testowany na dość starym Managerze 5.10.20


<project>
    <master_url>http://server1.almeregrid.nl/testgrid/</master_url>
    <project_name>AlmereGrid TestGrid - Boinc</project_name>
    :
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    :


teraz BOINC będzie przeliczał wszystkie ściągnięte w/w projektu plus tyle próbek równolegle innych projektów ile masz rdzeni CPU

uwaga:
- BOINC będzie ściągał bez opamiętania w/w próbki więc szybko zabraknie RAM'u i wu wysypią się
- projekt AlmereGrid mocno obciąża dysk gdyż zakłada setki/tysiące małych plików

pamiętam, że można było ograniczyć ilość jednocześnie ściągniętych próbek danego projektu   >:( ale nie mogę znaleźć tego parametru

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

szkoda że nie ma innych projektów które dałoby sę tak zrobić. Depspid za rzadko daje próbki i mocno obciąża łącze, a alemere zajedzie mi dysk....

TJM

Depspid wkrótce będzie miał zapewne masę nowych zadań, poza tym odpalając tylko kilka jedynie minimalnie obciążasz łącze (u mnie na 3 kompach chodziło czasami po 10 zadań na każdym i sumaryczny download rzadko przekraczał 20kB/s). Bardziej trzeba się bać braku pamięci (każdy spider w końcowej fazie wsysał coś koło 20MB).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

no ja mam 1,5g pamięci więc tu raczej zonka być niepowinno. gorzej z łączem. Mam ssanie na poziomie 20 a wysyłanie na poziomie 11kb.

TJM

No to jednak rzeczywiście chyba nie dla ciebie, ale zawsze mógłbyś w ustawieniach projektu zjechać liczbę równoległych zadań nawet do 1-3 i wtedy łącza nie zje, a zawsze cośtam dodatkowych kredytów będziesz miał.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Pomyslimy :D Ale na razie moja dziewczyna okupuje mojego kompa i łupie w experience112. I odgania mnie trzonkiem od kilofa :D

Bober

Cytat: RAD-Poland w 17 Sierpień 2008, 20:28
bezpieczniej jest stworzyć plik cc_config.xml o którym pisał TJM zgodnie z [moderacja:link nie aktualny]tą[/] instrukcją przetłumaczoną przez użytkownika Bober

Lepiej raczej korzystać z materiałów z nowej strony tu. Są aktualniejsze.

RAD-Poland

dzięki Bober

na starej stronie było to w FAQ na nowej jeszcze nie mogę się znaleźć nawet nie wiedziałbym gdzie tego szukać  :(
czasami pomaga losuj stronę  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

#17
Powinno to działać mniej więcej tak:
Szukanie proponuję zaczynać od wyświetlenia wszystkich kategorii.
Plik cc_config dotyczy konfiguracji menedżera BOINC więc trzeba poszukać czy jest kategoria Menedżer BOINC - jest i tam na liście dość łatwo można zauważyć "Konfiguracja Menedżera BOINC".

Inna możliwość znalezienia to przez kategorie BOINC --> Praca z BOINC --> Menedżer BOINC. Rzeczy bezpośrednio związane BOINC powinny znajdować się gdzieś w kategorii BOINC.

Kolejna możliwość to wejście w BOINC krok po kroku, gdzie na samym końcu znajduje się link do konfiguracji menedżera.

I wreszcie w polu "szukaj" znajdującym się na stronie głównej można wpisać "cc_config" i wyświetlą się wszystkie artykuły zawierające to wyrażenie.

Mchl

Można też wpisać cc_config w wyszukiwarkę :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

A moze po prostu ktos z Was (lepiej zaznajomiony) przygotowalby odpowiedniego konfiga dajacego max. wydajnosci? :). Albo jesli nawet JUZ cos macie to udostepnijcie z jakims info...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Właśnie wkurzył mnie projekt "AlmereGrid Boinc Grid". Parę dni temu wciągnąłem próbkę i zacząłem to liczyć. Miało być 8 minut, ale trwało to znacznie dłużej, a % był stale równy 0, a na koniec wystąpił błąd. Uznałem, że tamten komp był za słaby, ale teraz to samo zadziałało w ICD-2450. Klient 6.6.37. Co z tym projektem jest nie tak?

AiDec

Chyba napisales w zlym temacie :). Mamy watek dot. AlmereGrid i sadze ze jesli go przeczytasz, to wiele zrozumiesz :). http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/almeregrid/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

 :wth: Sorki, użyłem szukaj, ale znalazł mi tylko to - już idę robić dokształt.  :book: