Norwegia

Zaczęty przez lakixxl, 16 Sierpień 2008, 14:00

lakixxl

Cytat: AiDec w 14 Sierpień 2008, 22:36
Siedze w Norwegii
haha wlasnie patrze na mapke google co masz w swoim profilu i tak sie zastanawiam czy kojarzysz w Oslo taka uliczke Roveruds gate ?? blisko "skrzyzowania" trondheimsveien i Ring 3! niedawno tam bylem u moich znajomych :] Ładne Oslo :] a niby prawdziwa i piękniejsza Norwegia to na północy !

AiDec

#1
Przejezdzalem przez skrzyzowanie Trondheimsveien i Ring 3 (nazywa sie to Sinsen) codziennie jadac do pracy. Przez dwa lata. Ale samej Roveruds gate nie znam.

Norwegia na polnocy jest faktycznie piekna - wodospady, fiordy... A poludnia nie cierpie. Wlasciwie to calej Norwegii nie cierpie :P. Ale jak chcesz o tym porozmawiac, to zapraszam do mojej wizytowki :).


Anyway jak bedziesz po raz kolejny w norłeju to sie odezwij :).


EDIT: Widze ze juz nie potrzeba - mozesz walic tutaj ;P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

Cytat: AiDec w 16 Sierpień 2008, 16:21
EDIT: Widze ze juz nie potrzeba - mozesz walic tutaj ;P
Prosze o wybaczenie Bober za zasmiecanie, ale jakos nie mogles sie powstrzymac zeby nie zapytac o Norge :]

No Sinsen to pamietam bo tam na metro sie zawsze wybierałem :]
w sumie to tylko Oslo i okolice widziałem takie najblizsze, troche nie było wiecej czasu i siana na dalsze wyprawy, ale jeszcze do odrobienia!
Dwa lata to juz dlugo jak dla mnie ... a w jakiej brazy pracujesz ??

Bober

#3
Ja zwiedziłem spory kawał zachodniego wybrzeża (jechałem pociągiem Bergen - Oslo - Trondheim - Bodo) i potem jeszcze na Lofoty - skromnie mówiąc ładnie tam :)

A trasa kolejowa Oslo - Bergen jest uznawana za jedną z najbardziej malowniczych na Ziemi.

W ogóle wycieczka do Norwegii w tej chwili to nie musi być duży wydatek. Trzeba ją tylko z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować (kupić wcześniej bilety). Wtedy np. samolocikiem z Wawy do Bergen, pociągiem do Bodo, tam zwiedzamy okolice i wracamy samolotem np. z Tromso do Wawy. Kupując z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem bilety na pociąg płaci się promocyjną cenę (działa na wybranych kursach).

W skromniejszym wariancie polecam np. trasę Stavanger - Bergen. Oba miasta są śliczne, a pomiędzy droga przeciskająca się wybrzeżem (liczne tunele i mosty) - nawet jadąc samochodem można się nieźle napatrzeć.

@lakixxl: tym razem to nie ja  :P

lakixxl

ja lecialem z wawy kupujac bilety 2 tyg wczesniej do Oslo Torp i zaplacilem 280zl ze wszystkim !
co do wycieczki planowanej to moja byla raczej spontaniczna ! przypadkiem osiedlili sie tam moi znajomi i dostalem zaproszenie!
ale nie gadaj Bober ze kraj nie nalezy do najtanszych :]
ja tam nie zarabiam jak narazie nie wiadomo jakich kokosow ale wydac na browara w pubie 70 - 80 NOK czyli ok 35 zl to tak lekko sciskalo :)
ale na pewno dowiedze jeszcze ten kraj i bede mial na uwadze Twoje wskazowki co do rejonow!
teraz z Gdanska, gdzie obecnie mieszkam sa juz tanie loty wizzairem! wtedy co leciałem z wawy to z gdanska tylko latal Norwegian i tu juz nie bylo tak tanio!

lakixxl

Cytat: Bober w 16 Sierpień 2008, 18:34
W skromniejszym wariancie polecam np. trasę Stavanger - Bergen. Oba miasta są śliczne, a pomiędzy droga przeciskająca się wybrzeżem (liczne tunele i mosty) - nawet jadąc samochodem można się nieźle napatrzeć.

dokladnie! mi wystarczyła przejazdzka z Larviku /miescina blisko lotniska w Torp/ do Oslo i bylo naprawde ladnie ! az sie boje myslec co jest na polnocy :)

dobra koniec smarowania ... wracam do ksiazek - cale zycie jakies egzaminy bleeeee

AiDec

Cytat: lakixxl w 16 Sierpień 2008, 17:52
Dwa lata to juz dlugo jak dla mnie ... a w jakiej brazy pracujesz ??

Rzuc okiem na moja wizytowke, a wszystkiego sie dowiesz :)


Cytat: Bober w 16 Sierpień 2008, 18:34
Ja zwiedziłem spory kawał zachodniego wybrzeża (jechałem pociągiem Bergen - Oslo - Trondheim - Bodo) i potem jeszcze na Lofoty - skromnie mówiąc ładnie tam :)

A trasa kolejowa Oslo - Bergen jest uznawana za jedną z najbardziej malowniczych na Ziemi.


To prawda, tak wszyscy mawiaja :)



Btw, nie polecam korzystania z Wizzair`a - samoloty stare, coraz gorsze. A Norwegian kupiony z wyprzedzeniem tez potrafi byc niesamowicie tani! Kupno biletu na Norwegiana za 200 pln to zaden wyczyn.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

Cytat: AiDec w 17 Sierpień 2008, 08:10
Btw, nie polecam korzystania z Wizzair`a - samoloty stare, coraz gorsze. A Norwegian kupiony z wyprzedzeniem tez potrafi byc niesamowicie tani! Kupno biletu na Norwegiana za 200 pln to zaden wyczyn.
pewnie masz racje! jak pisalem wczesniej moj wyjazd byl spontaniczny i bilety zamawiałem 2 tyg przed odlotem i wtedy wizzair byl najkorzystniejszy
oj chyba sie wybiore na ta przejazdzke pociagiem skoro wszyscy to tak zachwalaja  :D

Bober

Oczywiście. Kupując 2 miesiące przed wylotem płaciłem 45zł za przelot Bergen - Warszawa w Norwegianie w zeszłym roku.

bartsob5

Cytat: lakixxl w 16 Sierpień 2008, 21:14

teraz z Gdanska, gdzie obecnie mieszkam (...)

mieszkasz kolo Akademi Medycznej, czy tam studiujesz i mieszkasz w akademiku?:D

lakixxl

#10
niestety studia juz skonczylem  :'(
ale mieszkam 1min piechota od AMG :] mieszkam dokladnie miedzy akademikami a AMG
pracuje w wojewodzkim szpitalu spec. na pewno kojarzysz !
ps. Ty jestes z Gdyni - juz to kiedys zauwazylem na Twoim profilu.
jestes jakos zwiazany z akademia medyczna ?

bartsob5

dlatego chcialem skonkretyzowac...

a od pazdziernika zaczynam orke na pg, wiec bede mial blisko do ciebie po drodze ;)

Mchl

bartsob5 będzie wpadał do lakixxla na badania okresowe... :P

Jakaś Pomorska grupa trzymająca władzę się organizuje, czy co? ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

to ja zakładam grupe trzymającą władzę "obrońcy twierdzy wrocław" :D

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 17 Sierpień 2008, 21:42
to ja zakładam grupe trzymającą władzę "obrońcy twierdzy wrocław" :D
Dołączam!

A wracając do tematu, to chętnie bym odwiedził Norwegię. Oglądałem jakiś czas temu zdjęcia koleżanki z tamtąd i się bardzo zachęciłem.
Tylko czy czas i kasiora kiedyś na to pozwolą... Ehhhh...

Mchl

Cytat: KrzychuP w 18 Sierpień 2008, 11:56
Oglądałem jakiś czas temu zdjęcia koleżanki z tamtąd i się bardzo zachęciłem.

Co na to małżonka?  ???

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

No oczywiście razem się zachęciliśmy, ale na razie ograniczają nas 2 poniższe sprawy i obsługa ;)
Ale jak Obsługiwana podrośnie to... zobaczymy.  :)

Troll81

na razie to ja proponuję naszą grupę trzymającą władzę na piwo zabrać :D

lakixxl

Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2008, 13:06
na razie to ja proponuję naszą grupę trzymającą władzę na piwo zabrać :D
tylko nie do norwegii! Piwo tam jest cholernie drogie a do tego makabrycznie niedobre ! jedyne piwo jakie tam sie dało pic /przynajmniej dla mnie/ to byl duński Tuborg :] ten ich norwerski ringers /nie wiem czy dobrze to napisalem - Aidec musi sie wypowiedziec/ to szczochy  ;D

Troll81

na piwo do spiża :D

AiDec

Ringnes to porazka. Nie pic i obchodzic z daleka. W ogole wszystkie norweskie piwa to porazka. Poza tym slabe - max 4.5 volta... Ja tutaj nie pijam norweskich piw, pijam Zywca, Tyskie, czasem Zubrzyka... (nie ma to jak dobre kontakty z polskimi przemytnikami :P ). A jesli juz cos nie-polskiego, to Heinekena :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2008, 14:16
na piwo do spiża :D
Hmmm, dawno nie byłem. Rozważę.

lakixxl

Aidec ! wracajac do tego ogrzewania... tam juz nie chciałem offtopowac !
to pewnie i tak masz podłogowe  :P z tego co zauwazyłem to oni to chyba wszedzie montuja  :D

AiDec

To jest troszke inaczej. Podlogowego nie mam. Natomiast faktem jest ze wszedzie ogrzewanie jest elektryczne. Tutaj sie praktycznie nie stosuje centralnego. Ale to jest dluuuga historia dlaczego tak a nie inaczej - moze kiedys znajde czas zeby opowiedzec.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

1 bo lubią pompy ciepła :D
2 bo u nich prądu dużo i jest tani i nie opłaca się CO

Can-D

Góry + morze,jak dla mnie ideał,mam nadzieje,że się kiedyś wybiore do tego kraju :P

AL

Tata mój był na wycieczce objazdowej po Norwegii kiedyś ( ważniejsze miasta, troszkę fiordów górek i Nordkapp ) i wcale jakichś strasznych kokosów za tą wycieczkę nie zapłacił - tyle, że on pojechał z niemieckiego biura podróży. Znajomi natomiast wybrali się motorami na Nordkapp drogą lądową przez Estonię. Twierdzą, że to ich przygoda życia, a jedyne co ich zaskoczyło - to drogi. Strasznie zdzierające opony. Tam i spowrotem pokonali jakieś 7 tyś. km i zużyli na tym dystansie dwa komplety opon, wracając do polski niemal na płótnie już miejscami.

lakixxl

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 19 Sierpień 2008, 20:17
Góry + morze,jak dla mnie ideał,mam nadzieje,że się kiedyś wybiore do tego kraju :P
jak dla mnie to tez swietna kombinacja  :) a Aidec narzeka ze ze juz mu sie nie podoba!

Troll81

ja tam jeszcze nie wszystkie polskie górki złaziłem :D ale już niedługo. Od października będę mógł wziąść urlop :D może...

AiDec

Cytat: lakixxl w 22 Sierpień 2008, 12:00
a Aidec narzeka ze ze juz mu sie nie podoba!

Jakbys sie przez ponad trzy lata musial uzerac z tymi matolami %^&^%& #$^%# @#%$$# (norkami), to tez bys tak pisal :P.


Btw, koledzy na podobnych (jak moje) stanowiskach pracujacy z norkami mowia o nich dokladnie to samo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

to popracuj z hindusami. Dysk w serwerze mam od 3 miechów uszkodzony. I doprosic się nie mogłem by dali zgodę na urzycie narzędzia do odzyskiwania danych. Dziś zniknął z dysku cały folder działu HR. No to siem w końcu zgodzili na zakup softu za 60 dolców. A dodam że firma zatrudnia w indiach jakieś 5000 luda i dziennie to oni tyle na srajtaśmę wydają.

lakixxl

Cytat: AiDec w 22 Sierpień 2008, 22:08
Btw, koledzy na podobnych (jak moje) stanowiskach pracujacy z norkami mowia o nich dokladnie to samo.
od tych moich znajomych slyszalem podobne opinie o norkach juz po kilku miesiacach :P cos w tym musi byc ! ale kobietki maja sliczne to trzeba im przyznac ! wiadomo ze Slowianki najpiekniejsze na swiecie ale skandynawki 2 palce !

Bober



Znalazłem to wkleję. Polskiego odpowiednika na stronie brak  :(

emik



Bober