Pending credit - o co chodzi??

Zaczęty przez helmut0, 28 Sierpień 2008, 13:48

helmut0

Witam.

Zastanawian się o co chodzi z Pending credit. Rozumie, że są to próbki i punkty, które oczekują na przeliczenie punktów na kredyty te na koncie. Ale czemu ja mam w czterech projektach w sumie aż 41 tyś punktów??

Koś to kuma?? Ile czasu czeka się na przyznanie punktów z Pending credit??

Troll81

Pending credit to inaczej próbki (i kredyty) które oczekują na quorum czyli potwierdzenie że twoje wyniki są prawidłowe.

TJM

Prosta sprawa - przeliczasz szybko duże ilości zadań, więc dużo z nich musi poczekać aż druga maszyna do której byly wysłane odeśle swoje wyniki i validator będzie miał możliwość porównania. Są projekty, gdzie wynik jest sprawdzany przez sam serwer (albo wcale), w takich projektach punkty wiszą w pendingu tylko przez czas, jaki jest potrzebny, żeby po zaraportowaniu validator się do nich dobrał - zazwyczaj kilka minut. W reszcie projektów poprawność wyniku określana jest na podstawie dwóch lub więcej rezultatów nadesłanych z różnych maszyn - w takim wypadku czekasz, aż zwrócony zostanie komplet wyników do porównania, a czasami dłużej, jeśli okaże się, że wśród odesłanych wyników nie da się znaleźć poprawnych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

rzyrant

Wątek od ponad roku nie używany, ale myślę, że to będzie najlepsze miejsce na moje pytanie. Mianowicie miałem bardzo długą próbkę w PrimeGrid. Liczyła się ponad 80h. na szczęście w końcu się doliczyła i została odesłana. Teraz od piątku czekam aż moi skrzydłowi też ją sobie policzą. Moje pytanie jest takie. Czy w razie gdy moi skrzydłowi się nie doliczą (Deadline minął dziś) co stanie się z tą próbką? Będzie liczona do skutu czy też przepadnie bez wieści razem z moimi punktami?

lolek


rzyrant

Czyli mam rozumieć, że będzie to liczone do skutku tak? Czyli nadzieja jest. Dziękuję za szybką odpowiedź.

lolek

W prime takiego proglemu nigdy nie miałeł, ale w SETI kiedyś czekałem 3 miesiące aż się ktoś zlituje i przeliczy prubkę  :fright: 

Cytat: rzyrant w 03 Sierpień 2009, 19:22
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Od tego tu jesteśmy

Rysiu

Cytat: rzyrant w 03 Sierpień 2009, 19:22
Czyli mam rozumieć, że będzie to liczone do skutku tak? Czyli nadzieja jest. Dziękuję za szybką odpowiedź.
Nie martw się - w końcu ktoś przeliczy ową próbkę. Prędzej czy później  :)