Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Monitor BOINCa?

Zaczęty przez Mori, 02 Wrzesień 2008, 15:58

Mori

Już nie wiedziałem gdzie ten wątek napisać...

Czy jest jakaś aplikacja do monitorowania postępów BOINCa? Tzn. coś, gdzie mógłbym sprawdzić progress lokalnych komputerów liczących na moim koncie. Niby mam tylko dwa w domu, ale latanie do siostry nie zawsze jest możliwe, a chciałbym wiedzieć, jak tam wygląda sytuacja.

Troll81

Są takie aplikacje ale najpierw musisz się podłączyć pod BAM albo GridRepublic

bartsob5

#2
boincview

no i w menadzerze jest opcja 'wybierz komputer' ktora tez mozesz uzywac.

komp obserwowany musi miec plik remote_hosts.cfg z wypisanymi adresami ip, z ktorych mozna go ogladac (w przypadku sieci domowych zwykle 192.168.0.1 itp) mozna go zrobic za pomoca notatnika

musisz znac haslo znajdujace sie w pliku gui_rpc_auth.cfg (mozna je tam zmienic)

wiecej informacji powinienes znalezc tu

edit
Cytat: Troll81 w 02 Wrzesień 2008, 17:38
Są takie aplikacje ale najpierw musisz się podłączyć pod BAM albo GridRepublic

oj jakies herezje tu glosisz :|

ksysju

Hi

Potwierdzam i polecam  boincview.
Dla kilkunastu maszynek sprawuje się elegancko.

--
ksysju
ksysju

Mori

Dzięki bartsob5, zaraz potestuję. Tak właśnie byłem pewien, że istnieje takie narzędzie, tylko nazwy sobie nie mogłem przypomnieć.

EDIT: No i mam problemy - ale o tym napiszę w tamtym topicu :P

Troll81

boincview sie spisuje po lokalnej ale jak masz kompy w różnych lokalizacjach to możesz je nadzorować właśnie przez BAM

bartsob5

Cytat: Troll81 w 02 Wrzesień 2008, 21:20
boincview sie spisuje po lokalnej ale jak masz kompy w różnych lokalizacjach to możesz je nadzorować właśnie przez BAM

no ja tam z polskiego dobry nie bylem, ale wydawalo mi sie ze chodzi o siec domowa, a nie swiatowa :P

Mori

Nom, nom =] Do BAMa to mam wszystkie trzy podpięte, ale chciałem widzieć, ile % jest przerobionych na kompie siostry, który jest dosłownie za ścianą. I to bez uciekania się do korzystania z Remote Administratora, bo czasem ktoś tam coś robi :P

Nic, kolejna faza testów jutro :P

Troll81


Mori

Nie na tej maszynie, nie na niej. To by ją zabiło, biedactwo moje... A przecież jesteśmy razem już 7 lat! To dłużej niż z moją poprzednią - bo 486DX miałem tylko 5 lat (ale ten boost dzięki koprocesorowi po naciśnięciu TURBO na obudowie... Tego mi brakuje w nowych kompach :P)

Troll81

przecież VNC wcale tak bardzo nie obciaża kompa. co ty tam masz?? pierwsze pentium?

Mori

Se w Yoyo zobacz :P 1GHz, RAMy to taki składak z mojej oryginalnej 256 +  64 i 128 (chyba) przytarganych przez tatę z pracy - trochę jednak wolniejszych :/ Do tego komputer wykorzystywany normalnie przeze mnie, więc obciążony wszystkim, co się da :P

Troll81

ja VNC puszczałem na celeron 300A i hulał  wybierz tightVNC

Mori

Aaa, czekaj, bo ja się pogubiłem, o czym innym myślałem. Anyway, po doczytaniu - VNC nie jest opcją, bo jak np. siostra w coś gra/mama pisze w Wordzie/tata serfuje po Sieci to im nie będę tego minimalizował, by sobie BMa pooglądać, nie? + zarządzać komputrem to już zarządzam dzięki Remote Administratorowi (dzięki niemu grałem w FMa 2005 u siostry od siebie :P).

Anyway, BV już działa i mi wystarcza =]

adriano210

można użyć programy zwanego hamachi można nim połączyc do 30 kompów w sieć,
hamachi dodaje zewnętrzny adres ip, jeżeli można na  nim grać w gry to do monitorowania boinc tez sie nada
proletariusze wszystkich krajów łączcie się (w sieć )