Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2008.12: World Community Grid

Zaczęty przez Bober, 01 Listopad 2008, 13:14

Który projekt powinniśmy liczyć w grudniu?

3x+1@home
3 (5.8%)
ABC@home
0 (0%)
Artificial Intelligence
2 (3.8%)
Climateprediction.net
1 (1.9%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Milkyway
14 (26.9%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
1 (1.9%)
PrimeGrid
3 (5.8%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
1 (1.9%)
SHA-1 Collision Search
2 (3.8%)
SETI@home
2 (3.8%)
Spinhenge@home
1 (1.9%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
World Community Grid
22 (42.3%)
uFluids
0 (0%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 29 Listopad 2008, 13:14

Pigu


OxyOne

Cytat: TJM w 01 Grudzień 2008, 00:29
Heh prawie mi gały z orbit wyszły jak sobie z ciekawości zajrzałem w result state na serwerze, minimum quorumy po 10+ i Initial Replication rzędu 20  |-?


o co chodzi? wytłumaczcie mi...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

KrzychuP

Cytat: NetMonitoring w 01 Grudzień 2008, 02:57
Cytat: TJM w 01 Grudzień 2008, 00:29
Heh prawie mi gały z orbit wyszły jak sobie z ciekawości zajrzałem w result state na serwerze, minimum quorumy po 10+ i Initial Replication rzędu 20  |-?

o co chodzi? wytłumaczcie mi...

Czyli, poprawcie jeśli się mylę, rozsyłają ok. 20 kopii każdej próbki, żeby dostać minimum 10 wyników do porównania --> każdą próbkę musi przeliczyć min. 10 osób.

Cytat: Pigu w 01 Grudzień 2008, 00:33
dbałość o wyniki :attack:

Bober

Mogliby się zastanowić czy nie da się mniej. Była jakaś dyskusja o tym na forum WCG? W końcu to podchodzi pod marnowanie czasu naszych CPU. Inne projekty jakoś sobie radzą z 2/3 replikacjami.

RAD-Poland

#164
EDIT: <przeniesione do innego tematu>

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PanStaszek

A na WCG pierwsza aktualizacja rankingu i B@P na 6 miejscu. Jest dobrze.... ale nie beznadziejnie  ;D
http://www.worldcommunitygrid.org/team/challenge/viewTeamChallenge.do?challengeId=1721


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

lukaszde

Dorzuce 2 maszynki od siebie. Nie bedzie to jakis mega RAC, ale kazdy punkcik sie liczy  :attack:

Bober

W pierwszym poście sekerobowe zestawienie Christmas Race 2008. Polecam.

Utrzymujemy 6. miejsce  :attack:

AiDec

Cos mi tu nie gra ze statami:

Wg Boincstats mam w WCG: 1,290 pkt.

Wg statystyk RAD`a: 2153.62

Wg strony WCG: Accumulated Points:   10,881

Komu wierzyc i skad taki rozjazd punktowy?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszde

Ja tylko wiem, ze WCG kiedys wykorzystywalo swojego wlasnego klienta do liczenia probek i mieli swoj system naliczania punktow i wewnetrzne rankingi. Nie korzystali z platformy BOINC ale udostepniali mozliwosc liczenia rozproszonego.
Do chwili obecnej pozostal ten system naliczania punktow "Wg strony WCG: Accumulated Points:   10,881" i jest on duzo wyzszy od tego w BOINC.

Troll81

a to nie tak ze punkty WCG a credyty Boinc do dwie różne bajki?? A rozjazd o tysiąc punktów pomiędzy statami RAD i Boincstats to chyba nie tak wiele biorąc pod uwagę twoją moc przerobową :D

Machloj

ja tam bym zaufał boincstats :)

nie wiem jak działają statystyki RADa, a punkty wg. WCG są inaczej nabijane (jakoś tak ok. 7-8 pkt WCG to 1 pkt boinc)

Pigu

RAD bierze xmle z stron projektów czy z boincstats? jeżeli to pierwsze, to pewnie ma aktualniejsze i tyle

AiDec

No i wlasnie TO mnie dziwi. Tez sadze ze RAD moglby miec `aktualniejsze` niz boincstats. Ale skoro ciagnie ze strony projektu, to dlacezgo wg. RAD`a mam 2.000, skoro projekt twierdzi ze mam 10.000?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

#174
A nie przemieliłeś kiedyś trochę jednostek na ichnim managerze (United Devices - czy jakoś tak...)
jeśli tak, to oni zsumowali Twoje punkty UD+Boinc, a na BoincStats i u RAD'a są tylko Boincowe
ja dla przykładu mam 7987pkt wg BoincManagera, a na ichniej stronie mam w sumie... hmmm, update statystyk... sprawdzę za chwilę
ale pewien jestem że więcej

EDIT:
w sumie UD+Boinc = 60 088
przy czym Boincowe po przeliczeniu na ichnie to chyba: 58 117

Pigu

to inne pkt

a to ja Points Generated (Rank)     71,106 (#131,942)

boincowych pkt mam 10k

RAD-Poland

Statystyki projektu miesiąca są tworzone w oparciu o udostępniane pliki XML danego projektu (punkty Boinc'owe)

w tym miesiącu WCG - http://www.worldcommunitygrid.org/boinc/stats/

aktualizacja na forum następuje w ciągu 15 min po pojawieniu się nowych danych (w przypadku WCG ok 1:30 7:30 13:30 19:30)

na boincstats aktualizację są z dużym opóźnieniem i chyba tylko 2 razy dziennie

EDIT:
dla porównania można zerknąć na wyniki drużynowe pod indywidualnymi (po lewej dane z serwera projektu, a po prawej te z boinstats)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

#177
Cytat: KrzychuP w 05 Grudzień 2008, 14:29
A nie przemieliłeś kiedyś trochę jednostek na ichnim managerze (United Devices - czy jakoś tak...)
jeśli tak, to oni zsumowali Twoje punkty UD+Boinc, a na BoincStats i u RAD'a są tylko Boincowe
ja dla przykładu mam 7987pkt wg BoincManagera, a na ichniej stronie mam w sumie... hmmm, update statystyk... sprawdzę za chwilę
ale pewien jestem że więcej

EDIT:
w sumie UD+Boinc = 60 088
przy czym Boincowe po przeliczeniu na ichnie to chyba: 58 117

Korzystam tylko z oryginalnego BM.


Cytat: RAD-Poland w 05 Grudzień 2008, 16:12
Statystyki projektu miesiąca są tworzone w oparciu o udostępniane pliki XML danego projektu (punkty Boinc'owe)

Czyli innymi slowy masz te same dane ktore ma boincstats, tyle ze masz je wczesniej, czesciej aktualizujesz i w zwiazku z tym wg. Twoich statystyk mam wiecej punktow niz na boincstats. A z kolei WCG podaje swoja wlasna punktacje (na stronie projektu), co oznacza ze maja sie nijak do punktow Boincowych. True?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#178
WCG ma swoją punktację wynikającą z historii tej platformy obliczeniowej - przelicznik punktów 7:1

moje wyniki:
WCG Points:  69871          EDIT: (wewnętrzny system punktowy)
BOINC Credits: 9981,65

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Hm a da się tam połączyć jakoś stare konto z nowym albo po prostu dwa konta ? Nawet nie wiedziałem że WCG ma coś wspólnego z UD, a UD mój komp chyba ze 2 lata mielił

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#180
obecnie nie ma nic wspólnego (chyba) - wcg miało się całkowicie wycofać z własnego UD Agent  na rzecz BOINC,
ale z tego co pamiętam wewnętrzny system punktacji pozostał jak w UD

sorki - aby nie wprowadzać w błąd poprawię ten wpis z postu wyżej

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buri

Patrze tak na punktacje kamratów i kamratek ... jakoś tak średnio, nie licząc tak pierwszej 10 - nie ujmując nikomu.
Panowie i Panie ja jestem na 45 miejscu z moim skromnym sprzętem - coś tu nie tak.
Patrząc jakie macie sprzęty.

Nie spać tylko  :attack: WCG.

PanStaszek

Żeby nie było, daję tyle pary ile mogę, wszystkie maszyny podłączone do WCG i śmigają caly czas !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

tito

Jak to jest z imionami na WCG? Czemu nie mogę użyć swego tj "tito" tylko mi pisze, że zajęte? Jak to będzie na boincstats? Osobny user?

Machloj

a próbowałeś zapisać się przez boincstats?

tito

TJ przez BAM? Nie zapisałem się ze strony projektu. Ale jeśli mam liczyć na osbne konto, to chyba zrezygnuję.

emik

mój nick też był już dawno zajęty więc w WCG liczę pod emik[B@P]


RAD-Poland

generalnie nie powinno być problemu

na boincstats ważny jest Identyfikator międzyprojektowy (CPID)

rozumiem że masz założone konto w WCG
- przyłącz projekt wcg w Managerze Boinc w którym masz inne projekty (konto które przyłączyłeś dostanie twój unikatowy identyfikator <cpid>)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

tito

#188
Przeliczę coś to zobaczę, czy faktycznie identyfikator wystarcza - jeśli nie, no cóż....THX za odpowiedzi.
PS u Emika faktycznie boincstats pokazuje 1 usera, więc jest nadzieja :)

Pigu

ja liczę projekty na 3 w sumie różnych nazwach usera i wszystko się trzyma kupy

Bober


Troll81


Kryniek

No walczymy walczymy :attack:

W klasyfikacji generalnej od zespołu Poland dzieli nas już 3 a nie 2 miejsca :(
Mimo że mamy wszystkie statystyki lepsze od niego (jak i wielu przed nami zespołów) to coś ciężko BOINC@Poland awansować. ???

Troll81

właśnie dołączyłem swojego lapciora :D

Kryniek

#194
No Panowie,
nasze liczenie WCG już przyniosło efekty awansowaliśmy na 66  miejsce i gonimy drużynę Poland.
Tak na marginesie to wstyd że taki duży zespół ten BOINC@Poland a takie nędzne miejsce w projekcie. A podobno jest to najpożyteczniejszy z projektów :)

Aczkoliwek przewidywania są bardzo optymistyczne XD:
http://pl.boincstats.com/stats/overtake_stats.php?pr=wcg&object=team&id=6216

30 miejsce po niespełna roku.

Szopler

Spokojnie... Jak tylko mój lapek przeliczy 2WU CPDN (kwestia jeszcze 2 dni) to przełączam go na WCG. Dwa rdzenie 2,5GHz dadzą nieco kopa... a może jutro się uda "zainfekować" kompa w pracy - Pentium D 3.0 GHz z HT. W sumie z mojej strony było by to całe 5 rdzeni heh...

3Rni

no to wpiąłem kolejnego quada pod WCG - ku chwale drużyny....../miałem go sprzedać a skończyło się na tym, że złożyłem kolejne pudło do bonica  XD /

:attack: liczymy dalej  :attack:

buri

Patrze jak punkty na rosną i widze, że już zaraz awansujemy 2 pozycje w góre :attack:
Trzeba przyznać mamy ładny RAC, do końca miesiąca jeszcze 14 dni, więc jeszcze będzie się działo.

Kryniek

Też patrze na te punkty, właściwie od ok. tygodnia licze tylko WCG wszystkimi siłami :)
Nie dość że lada dzień skoczymy o dwa oczka to jeszcze niewiele wtedy będzie brakować by wyprzedzić drużynę Poland i wreszcie zająć 1 miejsce w Polace :attack:
Swoją drogą to wstyd że największy team w Polsce i jeden z większych na świecie zajmuje tak słabe miejsce w prawdopodobnie najpożyteczniejszym projekcie ???.

kempler

Cytat: Kryniek w 16 Grudzień 2008, 14:37
Swoją drogą to wstyd że największy team w Polsce i jeden z większych na świecie zajmuje tak słabe miejsce w prawdopodobnie najpożyteczniejszym projekcie ???.
Chyba troszkę przesadzasz....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....