Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Karta pamięci dla BOINCa - jaka?

Zaczęty przez Szopler, 05 Grudzień 2008, 16:41

Szopler

8WU FreeHALa + 2 WU Climate zajadą mi dysk w lapie...
Chciałbym całego BOINCa przerzucić na jakąś kartę pamięci. Myślę, że 4GB wystarczy.
Lap ma czytnik SD/MMC/MemoryStick(+Pro), ew. coś na Express Card ;).
Jakieś propozycje?

W Desktopie nie mam tego problemu. Jest czytnik - kupię CompactFlasha, ew. przejściówkę na IDE i jazda...


TJM

Może kup coś na co dają długą gwarancję i od razu dwie karty - jak jedna padnie to dajesz na gwarancję i używasz drugiej. Brałbym na twoim miejscu coś więcej niż 4GB. Powód prosty: jeśli chcesz poFreeHALować na takiej karcie, musisz mieć tam przeniesiony windowowy TEMP, bo FreeHAL tworzy tam jakieś katalogi z plikami. BOINC + parę FreeHALi z łatwością zajmie 2-3GB (zobacz na rozmiar plików z logami niektórych zadań - mają po 500MB+) i wtedy może braknąć miejsca dla katalogu TEMP jeśli będziesz np. rozpakowywać w total commanderze jakieś większe archiwum.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

#3
(a) gdyby tak... adapter Express Card -> Compact Flash (dedykowany tzn. CF Only) ? ???
Jak dla mnie ma taką zaletę, że może tam sobie siedzieć all time. Z czytnika wbudowanego w lapa jednak czasami korzystam.

Na razie kupiłem Preteca 4GB x233... zobaczymy jak to się będzie sprawować na stacjonarnym.