Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Q6600 - dwurdzeniowiec?

Zaczęty przez IThorne, 01 Styczeń 2009, 14:02

IThorne

Mam taki problem. Dorwałem sie do kompa z Q6600 i ten pokazuje mi, że ma tylko 2 rdzenie. W procesach rozdziela równo moc po 50% na dwa zadania.

Czy to mozliwe, że jakieś Q6600 było nieczterordzeniowe???



ksysju

Hi

Ktoś się tu chyba nie "wyspał"  ;)

Gdzie i co Ci pokazuje dwa rdzenie ?. Odpal cpuz czy coś podobnego i sprawdź.

Stawiam, że jeśli to faktycznie Q6600 ,a liczy na dwa rdzenie, to trzeba zmienić ustawienia bionca co by liczył na 4 procesorach.

--
ksysju
ksysju

TJM

Ale w takim wypadku w procesach byłoby 2x 25% a nie 2x50.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Can-D

Hmmm - ja bym zajrzał do biosu i sprawdził czy jest włączona obsługa wielu rdzeni.

IThorne

W projekcie i w samym menadzerze mam ustawione 4 rdzenie, więc to odpada.

Z biosa jestem lewy. Możecie powiedzieć gdzie dokładnie ustawia się ta obsługę wielu rdzeni?



Can-D

Standardowo powinno być włączone w biosie /nazwa w zależności od biosu,może być w stylu single procesor mode,core multi-processing/--trzeba poprostu poszukać.

AiDec

Ale moze najpierw wrocmy do pytania ksysju, na ktore IThorne nie odpowiedzial:

Gdzie i co Ci pokazuje dwa rdzenie?

Najlepiej rzuc screena.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

IThorne

Robi mi dwie próbki jednocześnie i tylko dwie. W BoincStats jest napisane przy tym kompie że ma 1 (2) procesory czyli jak w dualcorach. W menadżerze zadań Windows pokazuje zużycie 100% wolnej mocy proca w dwóch procesach po 50%.



TJM

Może nie dopatrzyłeś jednej literki i to E6600 ? Odpal koniecznie jakiś progs identyfikujący procesor.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Can-D




To chyba o tę maszyne chodzi.

Troll81

Może bios niepoprawnie wykrył?? Na jekij płycie głównej toto stoi?? Chipset ma wogóle obsługę quada??

IThorne

Mówiąc prawde nie mam pojęcia jakie ma bebechy. To nie mój komp i jestem na nim dochodzącym kontrolerem. Na szczęście idzie do naprawy i niech oni sie tym zajmą bo jeszcze jest na gwarancji.



IThorne

Maszyna jest juz 4-rdzeniowa, po prostu w BIOSie były wyłaczone dwa rdzenie, a teraz już nie :)