która wersja ubuntu-server jeszcze z jajem 2.4?

Zaczęty przez mindc, 12 Styczeń 2009, 02:16

mindc



Troll81

Chyba nie było takiej wersji :( ale napisz po co potrzebujesz jajka 2.4 to może znajdziemy obejście problemu.

buninek

http://distrowatch.com/table.php?distribution=ubuntu
4.10 warty ;D
Polecam Pld Ac. Chyba jedyne distro z wsparciem dla 2.4 oraz 2.6 i aktualnymi pakietami "serwerowymi". Od akualnego apacha, php, lighttpd, mysql itp. Jedna z najlepszych dystrybucji pod serwer.

Ewentualnie gentoo. Choć z drzewa portage zosatał już usunięty profil 2.4.
Nie bez problemów udało mi się zaadaptować pod 2.4.
Tylko, że mi zależy na desktopie a tu już zaczynają się schody.

TJM

Przecie większość najnowszego softu ruszy praktycznie na każdej dystrybucji z kernelem 2.4, co najwyżej może nie będzie gotowych pakietów, ale wszystko jest do przygotowania ręcznie. To i tak w sumie bez różnicy, bo jak komuś zależy na wydajnym serwerze to praktycznie nie widzę opcji korzystania z gotowców - rzadko się zdarza (chyba jeszcze nie spotkałem takiego pakietu) żeby wszystko co potrzeba było powłączane, a przy tym powyłączane były pierdoły które są zbędne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

#4
Niestety niektóre rzeczy nie ruszą na jajku 2.4. Chociażby wszystko co wymaga udeva.
Wiele aplikacji, które wymagają bibliotek od gnome >=2.16 a jest tego troszkę.
I nic tu nie pomoże ręczna aktualizacja. Tego się nie przeskoczy.
Ograniczeń jest dużo więcej od glibc do gcc.

TJM

Jak na razie nie znalazłem żadnej typowo serwerowej aplikacji, która nie ruszyłaby z kernelem 2.4. O gnome nie ma  raczej co w ogóle wspominać, bo środowisko graficzne i serwer raczej się wykluczają.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek


mindc

po prostu, mam dość kolejnej instalacji slacka (co do jednej maszyny, siedzę na slackach)
i przebijania się co zainstalować, a co nie
zresztą nie mam czasu aby kombinować z portami slacka na x64

gdy chciałem postawić na szybko coś x64, bo chciałem ruszyć AP26,
padło na ubuntu, bo chyba każdy tego używa, no to coś w tym musi być
ściągnąłem wersje server i... wow, coś specjalnie zrobionego dla mnie  ;D
nic ponad to co potrzeba, nawet midnight commandera tam nie ma standardowo, wow
stąd moje pytanie w temacie

no ale o co się rozchodzi...

potrzebuje minimalistycznej platformy do kompilowania na x86 i x64 no i na jaju 2.4 aby każda aplikacja poszła wszędzie (mam po prostu duuużo serwerów z 2.4)
no i tyle

może coś innego polecicie
szybka, minimalna instalacja, kernel 2.4 wersja x64, bez X-ów, hmmm?



TJM

Debian 4 jest w wersji amd64 oraz net-install czyli na starcie praktycznie super goły system (to jeszcze niżej niż instalacja serwerowa). Teraz tylko pytanie, czy nowsze wersje systemu pozwalają też wybrać kernel z serii 2.4 przy instalacji - iso sprzed paru miechów jeszcze miało taką opcję, ale mogła zniknąć, bo np. w repozytorium też nie bardzo widzę już kernele 2.4.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.