[Pomysł] Opiekunowie projektów

Zaczęty przez Troll81, 15 Styczeń 2009, 23:40

Czy podoba ci się ten pomysł

Tak
Nie
Nie wiem

SzaMoT🍀

QuantumFIRE, to by mi tematycznie odpowiadało. Muszę wiedzieć jaki jest zakres obowiązków?

Troll81

Spróbuj najpierw porównać materiały na ich stronie z materiałami w naszej wiki. Jak czegoś brakuje w naszej wiki to uzupełnić ewentualnie dać linka do materiałów to uzupełnię ja (np tłumaczenia artykuły o osobach w projekcie i takie tam). Jeśli zrobisz jakieś tłumaczenie to daj znać adminom projektu, może zamieszczą je na stronie (byłoby miło gdyby napisali że to ty i z jakiego teamu). Zaoferuj wsparcie w przypadku translacji projektu (mogę to robić ja jak nie czujesz się na siłach) Od czasu d czasu zerkaj na newsy projektu i jak coś ogłaszają to dopisuj do newsów na naszej głównej.

No i co sobie jeszcze tylko zamarzysz :D


goofyx

W ankiecie głosowałem na TAK, bycie członkiem prawdopodobnie największego teamu Boincowego w Polsce zobowiązuje :)
Spróbuję swoich sił w ..... (dam Wam 3 szanse )
.....
Tak to WCG <- ale Was zaskoczyłem :D


apohawk

Ciekawe co na to "dyżurny naganiacz WCG"  :D
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ja się cieszę :D Bo jak widziałem poublikacje WCG to aż mi się włosy jeżyły na myśl o tłumaczeniu tego :D A tak to może goofyx sie na to porwie. A jak nie to poczekam aż znów będę bezrobotny to wtedy potłumaczę :D

goofyx

Cytat: apohawk w 23 Czerwiec 2010, 09:04
Ciekawe co na to "dyżurny naganiacz WCG"  :D
A kogo uważasz za tego dyżurnego?
Mógłbyś już przestać?
Znamy twoją opinię o WCG. Już pisałem gdzie indziej, nikt nikogo nie zmusza do liczenia w danym projekcie. Ja liczę i będę liczył w WCG aż do osiągnięcia zamierzonego celu, potem przestawię się na jakiś czas na co innego <- i nic tego nie zmieni.

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 09:23
Ja się cieszę :D Bo jak widziałem poublikacje WCG to aż mi się włosy jeżyły na myśl o tłumaczeniu tego :D A tak to może goofyx sie na to porwie. A jak nie to poczekam aż znów będę bezrobotny to wtedy potłumaczę :D
Mnie też się jeżą włosy :)
Zawsze chciałem rozszerzyć swój zasób słownictwa z angielskiego.
@Troll81 masz jakieś namiary na adminów, ustalałeś/rozmawiałeś z nimi?

Troll81

Akurat w przypadku WCG najlepiej rozmawiać z naukowcem prowadzącym dany podprojekt. Sami admini WCG tylko opiekuja się serwerami.

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 11:47
Akurat w przypadku WCG najlepiej rozmawiać z naukowcem prowadzącym dany podprojekt. Sami admini WCG tylko opiekuja się serwerami.
To czeka mnie dużo ewentualnych rozmów :D

apohawk

Cytat: goofyx w 23 Czerwiec 2010, 11:38
Cytat: apohawk w 23 Czerwiec 2010, 09:04
Ciekawe co na to "dyżurny naganiacz WCG"  :D
A kogo uważasz za tego dyżurnego?
Mógłbyś już przestać?
Znamy twoją opinię o WCG. Już pisałem gdzie indziej, nikt nikogo nie zmusza do liczenia w danym projekcie. Ja liczę i będę liczył w WCG aż do osiągnięcia zamierzonego celu, potem przestawię się na jakiś czas na co innego <- i nic tego nie zmieni.
Ależ kamrat się bezpodstawnie bulwersuje. Chodzi mi oczywiście o kamrata Kryńka, który to w opisie ma "Dyżurny naganiacz WCG". Swoją drogą bardzo wymagająca funkcja  :respect:
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=1233
No good deed goes unpunished.

goofyx

Co nie zmienia faktu, że znamy twoje podejście do WCG.
Równie dobrze mogę mieć takie jak ty nastawienie do WCH, do MilkyWay <- bo większości liczących nie chodzi o ideę a o pkt których tu jest masa.

Proszę Cię tylko o zaprzestanie twoich komentarzy co do WCG.
Jest kilkadziesiąt projektów boinc, które mają większy lub mniejszy sens, Ja postanowiłem wesprzeć WCG, ty Rosette <- ja szanuje twój wybór, ty piszesz docinki.

ps.: A skąd wiesz, że rzeczywiście przyczyniasz się do rozwiązania problemu medycznego, a nie bierzesz udziału w łamaniu kodu RSA np. 1024 bitowego.
Na tym forum już było pisane w tej kwestii, że tak naprawdę nie wiemy co liczymy <- po prostu ufamy, że ludzie pracujący nad danym projektem naprawdę liczą to o czym mówią.

Ja też nie dam se głowy obciąć, że WCG rzeczywiście pracuje nad lekami a nie nad włamem do banku i łamaniu haseł <- po prostu wierzę, że WCG ma szczytny el.

To jest moja opinia.


Troll81

Nie. A ktos chce wogóle gadać z Tobiasem???

Niektóre projekty mają otwarty kod aplikacji :D i wtedy wiesz co liczysz :D np SETI lub Enigma

goofyx

@Troll81: mam pytanie. Chciałbym newsy dodawać co do WCG, ale chyba jestem za głupi na to bo się pogubiłem w tym czymś: http://www.boincatpoland.org/index.php?title=Szablon:Wiadomo%C5%9Bci&action=edit

Troll81

Cytat*'''27 czerwca 2010''' 7-me miejsce w rankingu światowym! [[27 czerwca 2010 7-me miejsce w rankingu światowym!| Czytaj dalej...]]

Tak wygląda tekst newsa.

Załóżmy że chcesz dodać nowy news:
World Community Grid is pleased to launch the Linux version of The Clean Energy Project - Phase 2 (CEP2). This project is provided by the Department of Chemistry and Chemical Biology, Harvard University in Cambridge, Massachusetts, USA and hopes to find promising new materials for organic solar cells.

Powinno to wyglądac mniej więcej tak:

Cytat*'''28 czerwca 2010''' [[WCG]] wypuścił linuxową aplikację dla podprojektu  The Clean Energy Project - Phase 2 (CEP2) [[28 czerwca 2010 WCG wypuścił linuxową aplikację dla podprojektu  The Clean Energy Project - Phase 2 (CEP2)| Czytaj dalej...]]

nastepnie klikamy w "czytaj dalej" i jestesmy przenoszeni do artykułu, ale ponieważ jeszcze go nie ma to musimy takowego napisać

Dla przykładu oglądamy sobie jakis inny artykuł i na jego podstawie wiemy jak zrobic swój. Ważne jest by pod koniec artykułu dac znaczniki kategorii.

goofyx

hmm, ok - poskrobię coś :)

Troll81

i znów temat obumarł.....

moze któryś z nowych kolegów znajdzie czas?