Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Windows 7 beta testy %-)

Zaczęty przez TJM, 17 Styczeń 2009, 21:21

TJM

Instalował ktoś z was już betę nowego windowsika ?
Ja próbowałem właśnie po raz drugi, niestety instalacja poległa:



To na samym końcu, tryb awaryjny działa, ale wyskakuje info, że nie da się w trybie awaryjnym dokończyć instalacji. Wcześniej za pierwszym razem poległo znacznie wcześniej, przez któreś z używanych przeze mnie urządzeń USB.

Mógłby ktoś zarzucić linkiem do feedbacku (jest na belce każdego okna) żebym mógł zgłosić błąd ? Kołowałem się po całej stronie MS i nie mogę znaleźć żadnej podstrony służącej do raportowania problemów.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Też bym testnął, ale nie mogę wygenerować LiveID :(.

buri

Ja używam już jak wiadomo jako głwny system, choć narazie pare rzeczy nie działa, ale może to i dobrze - gra

Live ID też nie zdobyłem więc na forum poprosiłem aby ktoś kto posiada wygenerował mi kluczyk, zapytaj może ktoś Tobie też pomoże.

sesef

Właśnie z niego piszę, samego windowsa x64 mam od około tygodnia i jak na razie 0 BSOD-ów a na XP już 2 zaliczyłem do tego bez problemów przeszła instalacja Visual Studio i CS-a więc praktycznie ja mógłbym jechać na codzień na tym windowsie gdyby nie to że rodzice korzystają z kompa a nie znają angielskiego i czasami mogliby się pogubić bo jednak trochę rzeczy jest tu innych niż w XP do tego jeszcze angielskie nazwy to nawet by nie wiedzieli że to jest ta zmieniona opcja o którą im chodzi, więc jak na razie mam 2 systemy.

Sam windows dużo przyjemniejszy od XP, dużo małych pierdółek które ułatwiają życie np:

- jak się ma sporo okienek otwartych to jak się złapie za pasek okna i poprzesuwa nim w poziomie to wszystkie pozostałe otwarte okna po za tym które trzymamy zminimalizują się, natomiast jak poprzesuwamy w pionie to zminimalizowane okna powrócą do poprzedniego stanu.
- Jak mamy otwarte okno na cały ekran i złapiemy za pasek i przesuniemy w jakimś kierunku to dane okno się pomniejszy, w druga stronę jak mamy pomniejszone okno i przeciągniemy je za pasek do górnej krawędzi ekranu to powiększy się ono całą wielkość ekranu.
- wszyscy pewnie znają przycisk z szybkiego menu który minimalizował wszystkie okna został teraz przeniesiony w przeciwny róg ekranu i znajduje się koło zegara z początku trochę wkurzające jak się zjeżdża kursorem w lewy róg a tutaj nie ma przycisku, ale idzie się przyzwyczaić. Do tego dostał dodatkową funkcje jak się zminimalizuje przy pomocy tego przycisku wszyskie okna to ponowne jego kleknięcie spowoduje przywrócenie wszystkich przed chwilą zminimalizowanych okien do poprzedniego stanu
- Areo korzysta z DirectX czyli praktycznie obciąża kartę graficzną nie procesor przez co chodzi dużo dużo lepiej.
- Grupowanie otwartych tych samych programów jest trochę poprawione w połączeniu z dużo lepiej działającym Areo usprawnia poruszanie się między oknami.
- Dodatkowe ikony z traya grupowane są w rozwijanym menu coś takiego jak w Win Xp jednak lepiej rozwiązane.
- Każdy skrót możemy "Pin to taskbar" "Pin to start menu"
- Ogromna baza sterowników po zainstalowaniu nie musiałem instalować ani jegnego sterownika gdzie na XP tracę na ściągnięcie i instalacje ze 2h


Błędy
- pierwsze po instalacji zainstalować fixa do WMP12 bo jak się odpali jakieś mp3 to popsuje pliki
- IE8 beta ma problemy z poprawnym wyświetlaniem niektórych stron (ja i tak używam FF3 więc mi to nie przeszkadza)


To by było na razie na tyle.


Co do feedback-a linku tutaj żadnego nie ma, otwiera się okienko do napisania wiadomości i tyle.

TJM

Kurde to lipa, na stronie MSa niby pisze, że kliknięcie w ten link powinno otworzyć stronę gdzie raportuje się błędy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

#5
jesli ktos potrzebuje key lub live id to niech pisze nie mam z tym problemu

sama beta jak dla mnie extra sie zachowuje, bardzo szybki start i zamykanie systemu i ogolnie szybko i sprawnie wykonuje polecenia
bajery jak bajery to juz kwestia gustu ale zawsze dla mnie cos nowego po opatrzonym XP


TJM

Ma ktoś z was może ISO wyjarane na płytkę oraz TotalCommandera ? Wygenerowałbym plik z sumami kontrolnymi plików na mojej płytce, fajnie byłoby jakby ktoś mógł mi to zweryfikować. Może akurat mam jakiś plik trachnięty, w sumie nie sprawdzałem w ogóle poprawności ISO po zassaniu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

#7
Cytat: TJM w 17 Styczeń 2009, 23:16
Ma ktoś z was może ISO wyjarane na płytkę oraz TotalCommandera ? Wygenerowałbym plik z sumami kontrolnymi plików na mojej płytce, fajnie byłoby jakby ktoś mógł mi to zweryfikować. Może akurat mam jakiś plik trachnięty, w sumie nie sprawdzałem w ogóle poprawności ISO po zassaniu.


Sprawdź md5 samego ISO jak jakiś plik będzie trefny to i md5 powinno być inne. Z tego co pamiętam md5 jest na stronie MS a jak nie to wala się na wielu forach od biedy ja mogę wygenerować jak się przełączę na XP-ka

Po za tym z czego instalujesz? bootowalny pendrive czy wypalone ISO na płycie?? może płyta się źle nagrała spróbuj jeszcze raz wypalić płytę najlepiej na najwolniejszej dostępnej prędkości.

TJM

#8
Sęk w tym, że wywaliłem ISO po wypaleniu na DVD, więc teraz jedyna opcja jaka mi zostaje, to sprawdzenie plików na płycie.

Gdyby ktoś miał chwilę, http://plikens.no-ip.net/769xtvzps/winda.md5 <- tu są moje sumy, Total Commander zweryfikuje plik po kliknięciu. Trzeba tylko pierw otworzyć go jakimś edytorem (styka notatnik) i zamienić wszystkie g:\ na prawidłową literę napędu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buri

#9
Oficjalne:
File Name: 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO
Size: 3387009024 bytes (3.15 GB)
MD5: 773fc9cc60338c612af716a2a14f177d
SHA-1: E09FDBC1CB3A92CF6CC872040FDAF65553AB62A5
Platform: x64 (64-bit)
System Requirement: CPU: 2.0 GHz | RAM: 1 GB | HDD: 50 GB
Language: English
-----------------
Windows 7 b1 x32
7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso
rozmiar 2618793984 bajty
MD5: f9dce6ebd0a63930b44d8ae802b63825
SHA1: 6071184282B2156FF61CDC5260545C078CCA31EE
CRC32: AABA5A48


PS Warto sprawdzić mi to uratowało płyte, ponieważ pierwsze pobranie się skopało. Moge się cieszyć, że za drugim razem nie było problemów i po paru minutach miałem już 7 na dysku.

Ehh nie zauważyłem twojego postu na początku ... sprawdzam.... hehehe ERni szybszy :>

3Rni

#10
Cytat: TJM w 17 Styczeń 2009, 23:34
Sęk w tym, że wywaliłem ISO po wypaleniu na DVD, więc teraz jedyna opcja jaka mi zostaje, to sprawdzenie plików na płycie.

Gdyby ktoś miał chwilę, http://plikens.no-ip.net/769xtvzps/winda.md5 <- tu są moje sumy, Total Commander zweryfikuje plik po kliknięciu. Trzeba tylko pierw otworzyć go jakimś edytorem (styka notatnik) i zamienić wszystkie g:\ na prawidłową literę napędu.


sprawdziłem - wsio OK


TJM

No to bieda z nędzą  :( Pozostaje mi tylko wypiąć wszystko co się da z kompa i spróbować instalacji, a jeśli ruszy później wpinać urządzenia i patrzeć, z którym nie działa; albo po prostu próbować na innym kompie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lukaszde

Co prawda zainstalowalem tylko pod Virtalem, ale system dziala szybko i stabilnie. Jest to przemyslana i poprawiona Vista, tylko dlaczego nie wydali takiego systemu rok wczesniej ?
Najbardziej zainteresowal mnie kalkulator  ;D

TJM

Próbowałem dziś zainstalować na hardware okrojonym do minimum, wyciągnąłem nawet dźwiękówkę i dwa napędy DVD niepotrzebne do instalacji, jednak problem jest dalej. Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczę na swoim sprzęcie Win7 póki nie wyjdzie kolejna beta, lub system nie pojawi się w sklepach :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buri

Mi ruszyła gra i odziwo chodzi tak samo jak na XP, więc nie mam co narzekać :D

+dla Win7 za optymalizacje pamięci widać to często przy większej liczbie programów.

michaou

http://pclab.pl/news35041.html

3Rni

jak się liczy bonica 24/7 to nie ma kiedy uśpić kompa :D ale dzięki za info

buri

Hmm z uśpienia nie korzystałem, ale hibernacja działa u mnie poprawnie, jednak dla świętego spokoju wyłączyłem.

sesef

Dzisiaj pojawiła się paczka z polskim językiem do Win 7 w update. Właśnie się instaluje, ale wszystko wygląda w porządku.

Troll81

jak będzie dobry windows to może nawet go kupię :D

emik

każdy windows to zuoooooooooooo XP


AiDec

Emik ma racje. A Zjeben to zuo ogromne. Generalnie system lipa. Deczko lepszy od zVisty, co w zadnym wypadku nie uzasadnia wysokiej ceny. Mnostwo, mnostwo bajerow. Bajerami przykryta co druga wazna funkcja systemu. Jesli trzy rzeczy dodali i trzy poprawili, to dziesiec zepsuli. Wszystko w stosunku do X P poprzestawiane, ciezko cokolwiek znalezc. Duzo elementow poukrywanych - trza na dzien dobry wlaczyc wyswietlanie folderow ukrytych i systemowych, bo nie idzie nic znalezc. Do dzisiaj nie wiem jak tam odinstalowac sterowniki. Np. sterownik Nvidii - niby zainstalowany jest (sam go instalowalem), wszystko dziala, GPUGrid dziala, ale Zjeben mowi ze sterownika nie ma zainstalowanego :P. Wiele, wiele bledow ze zVisty wciaz nie jest poprawionych. No i oczywiscie psuje dyski. A za to mi nikt nie zaplaci.

Generalnie system zrobiony przez lamerow, absolutnie nie dzialajacy poprawnie, powolny, zasobozerny i wkurzajacy na maksa na kazdym kroku. Nikomu nie polecam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

ale o jakiej cenie tego systemu mowisz ?

Bo poki co to wiele plotek na ten temat jest (np. 10$ za upgrade z Visty, albo nawet darmowy dla niektorych uzytkownikow)

Co do sterownikow to ja bym nie powiedzial ze nie dzialaja, mnie akurat dzialaly i problemow nie bylo i to od pierwszego uruchomienia sprzetu. Obecnie jest to produkt w fazie RC i nie ma sie co dziwic ze moze nie byc sterow skoro nie trafila ona jeszcze do producentow sprzetu.

Co do psucia dyskow, mnie nie popsulo i 3 innym osob tez nie. Szczesciarze co ?


Instalowalem na lapku Ibm x61 tablet i x60 (widocznie na dobrym sprzecie dziala)


Aha i zeby nie bylo, potestowalem i wrocilem do obrazu z Vista na lapie. Bo poki co lenovo nie dalo softu wspolpracujacego z Win7, a akurat do tego softu jestem przywiazany. Ale wrazenie Win7 wywoluje dobre

Troll81

WIn 7 jeszcze nie wyszedł :D na razie były Bety i RC a do pełnego wydania to jeszcze z pół roku minie