Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kręcenie Q6600 - hyhy

Zaczęty przez Azi, 22 Styczeń 2009, 20:46

Azi

Bry
Zdarzyła mi się dość śmieszna sytuacja. Chciałem się nią podzielić :D

Otóż jakiś czas temu naszło mnie na kręcenie procka.
Z 4x2,4 dokręciłem na 4x2,8. Wszystko wydawało się w porządku, jednakże jakiś czas temu zauważyłem, ze parę minut po włączeniu machiny, ona dość mocno zwalnia. Co sie okazało?

Tak wygląda wszystko przed kręceniem:

http://img232.imageshack.us/my.php?image=proc2kopiaaa9.jpg


Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy ujrzałem to, po kręceniu:

http://img339.imageshack.us/my.php?image=prockopiazz5.jpg

Śmiejcie się proszę z mojej głupoty xD

Ale na czym polega ironia tego wszystkiego. Okazało się ze odkryłem to wszystko dzięki mojemu kochanemu Firewallowi, który po updejcie zaczął w dość dyskretny sposób "mulić" mój kochany kombajn. :D

Od razu przepraszam, że sie tutaj na forum nie udzielam. Ale czasu brak :< maturalna klasa.

Pozdrawiam.
Azi

PBT_marian_boss

Czekaj też miałem coś takiego przy składaniu SKB@P. Mgliście pamiętam że w BIOS była opcja która za to odpowiadała, ale nie wiem dokładnie jak to się zwało.

Szopler

SpeedStep - powszechnie stosowane w lapach... obniża taktowanie CPU w celu oszczędzania akku... P-)

Azi

ale to nie na lapie było :D

no i ja taktowanie podnosiłem (taki przynajmniej był mój plan) xD

[PBT] Horpah

wszystko normalnie, tak ma być
włącz boinc to mnożnik i szybkość podskoczy do prawidłowych wielkości

Azi

o jasna kupa! rzeczywiscie xD

jeszcze bardziej mi wstyd teraz  XD

sesef

Cytat: Azi w 22 Styczeń 2009, 21:52
o jasna kupa! rzeczywiscie xD

jeszcze bardziej mi wstyd teraz  XD

To takie C'n'C AMD jak komp nie jest używany to wydajność mu spada żeby oszczędzać prąd nie ważne czy lap czy desktop jak ta opcja jest włączone to będzie się załączać.

Troll81

to się chyba EIST nazywało w procach intela, Bo teraz modne jest chronienie klimatu.

Azi

ahym ahym

no ale jeszcze widzimy tam wysoki skok napięcia ? nie szkodzi to za bardzo?

sesef

Cytat: Azi w 22 Styczeń 2009, 22:05
ahym ahym

no ale jeszcze widzimy tam wysoki skok napięcia ? nie szkodzi to za bardzo?

Jakby szkodziło to ta opcja by tego nie wspierała :P

Azi

#10
no ale jak teoretycznie to ma zmniejszać zużycie baterii w lapkach,  to skok napięcia raczej tego  nie zmniejsza nie?

Szopler

#11
Hmm. wlasnie coś dziwnie ;) u mnie w lapie spada o 0.25V... i FSB z 200 do 66MHz

Pigu

pewnie cosik jest pomotane na progach v do różnych Hz, bo chyba nie vdrop :ph34r:

zriel

Cóż,popełniłeś całą masę błędów początkującego overclockera :) jeśli chodzi o platformę Intel socket 775. Przede wszystkim do OC wymagany jest mocny,stabilny zasilacz i wydajne chłodzenie. Poza tym przy OC należy wyłączyć wszystkie badziewia w stylu speed step, wirtualizacje i inne technologie odpowiedzialne za oszczędność energii oraz nie instaluj oprogramowania producenta płyty głównej które zapewnia dodatkowe możliwości w tej kwestii gdyż w ten sposób możesz nawet uszkodzić procesor. Zostawiasz włączone tylko CPU Thermal Control-zabezpiecza przed zniszczeniem procka od zbyt dużej temperatury,oraz X D bit-chroni przed wirusami itp.
OC polega na zwiększeniu taktowania procesora poprzez podniesienie częstotliwości magistrali lub zwiększeni mnożnika,czasami obie te rzeczy-chociaż są też sytuacje gdzie lepiej zmniejszyć mnożnik przy jednoczesnym zwiększeniu taktowania magistrali. Gdy zwiększamy taktowanie procesora musimy mu zapewnić więcej energii,co osiągamy poprzez zwiększenie napięcia-oczywiście nie należy przy tym przesadzać,dla twojego procesora optymalne napięcie do OC to ok 1,41 v max 1,45 v jeśli chcesz by trochę pożył. Ponieważ wszelkie technologie oszczędzające energię-zarówno te oferowane przez producentów procesorów jak i te dostarczane przez producentów płyt głównych- polegają na obniżeniu taktowania magistrali,mnożnika i napięcia więc z zasady kłócą się z OC. Jeśli chcesz podkręcać procesor powinieneś pamiętać też o ustawieniu na sztywno dzielnika magistrala\pamięć oraz taktowania PCIEx na 100 MHz, przy ustawianiu FSB pamiętaj też o tzw. northbridge strapie więcej informacji tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426-12 . No i na koniec nie zapiminaj o dobrej paście do coolera, nawet najtańsza pasta ze związkami srebra jest lepsza i bardziej żywotna niż standardowy silikon. A w kwestii samego cooler to do twojego procka polecam http://www.angela.pl/index.php?p4556,arctic-cooling-freezer-xtreme bardzo wydajny i ma fabrycznie nałożoną dobrej jakości pastę.

Azi

Stabilny zasilasz - był i jest
wydajne chłodzenie - było i  jest (ocz vindicator, nie jest to kolos ale temp są odpowiednie)
wszystkie badziewia powyłączane - były i są
żadnego oprogramowania od producenta - nie było i nie ma :P
dobra pasta do coolera - była i jest (płynny metal złoo :P)

(tak żeby nie było ze jestem totalny noob ;) )



co do reszty to pogmeram :) dzięki wielkie  :parrrty: