Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

McGuru

Zaczęty przez McGuru, 06 Luty 2009, 17:53

McGuru

Witam wszystkich w zespole.
Wracam do zabawy po kilku latach przerwy - bo kiedyś liczyłem SETI@home jeszcze na starym kliencie, przed powstaniem BOINCa ;-)
Mieszkam w Warszawie z żoną, dwójką dzieci i jamnikiem. Pracuję w mediach.
Do liczenia zaprzęgnąłem 2 maszyny: pierwsza Intel(R) Core(TM)2 CPU T5600 @ 1.83GHz, druga Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7700 @ 2.40GHz , a może jeszcze od poniedziałku coś w pracy dołączę. Przed chwilą namówiłem syna, żeby też wszedł w team, bo i tak łojąc w CounterStrike ma drugi procesor wolny, hehe.

A podyskutować możemy o tym, czy nowe maszyny NVIDII nie spowodują, że nasze liczenie nie będzie miało sensu http://www.nvidia.com/object/personal_supercomputing.html ?
Wie ktoś, jak jest wydajność BOINC na takim cudzie?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
McGuru

OxyOne

Witam w B@P

a gracie w CS czy CSS bo ja wole CSS

NetMonitoring
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Witaj McGuru

rozwiązania Nvidii stosujemy jak najbardziej (projekt GPUGrid a ostatnio SETI) do tego w MilkyWay da się wykorzystać radeony :D a nvidiowe tesle to jesli dobrze pamiętam karty z serii 8800 gt z podniesionym taktowaniem :D

lolek

#3
GPU NVIDIA Tesla S870 ma wydajność 2.072 teraflopów, czyli jest porównywalny np. z  Radeon HD 3870 X2 CrossFire lub dwiema kartami GTX 280.  :attack:

OxyOne

GPU NVIDIA Tesla S870 ma wydajność 2.072 teraflopów, czyli jest słabsza niz HD4870x2 (2,4 TFlopów)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

McGuru

Ech... czyli popełniłem błąd przesiadając się z towera na laptopa... no nic, trzeba będzie coś zbudować jak widzę  ;)
pzdr
mcg

lolek

#6
Cytat: lolek w 06 Luty 2009, 20:41
GPU NVIDIA Tesla S870 ma wydajność 2.072 teraflopów, czyli jest porównywalny np. z  Radeon HD 3870 X2

Sory za cytowanie samego siebie.
Faktem jest jednak, że 0.33 teraflopa to ogromna różnica. Co jest tylko dowodem na przereklamowaie Tesli  :)

amikron

Ja również witam w gronie. Dla mnie dyskusja o Teslach i High end'owych kartach z powodu zbliżającej się budowy to tylko dyskusja na sucho, ale faktycznie, jeśli wydajność takiego monstrum jest tak niska (jak na taka reklamę i taką różnicę cenową w porównaniu do pary najlepszych kart na SLI lub CrossFire). Na zalecanym przez nvidia.pl sklepie w Czechach ceny zaczynają się od 120.000 koron, czyli koło 20.000 złotych.

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!