TrueCrypt

Zaczęty przez Pigu, 08 Luty 2009, 10:55

Pigu

dobre toto? jakim algorytmem najlepiej szyfrować?

PBT_marian_boss

Ja używam na jednej maszynce, zaszyfrowałem cały dysk aby uruchomić komputer należy podać hasełko. Szyfruję AES 256 (albo 512, nie pamiętam już teraz), w normalnej pracy nie obciąża CPU i dysku w żaden odczuwalny sposób. Szyfruje też jedną partycję na dysku USB, z odpowiednio skonfigurowanym autorun.ini działa wyśmienicie.

Pigu

doskonale 8) to ma z tego co czytałem licencję free for non-commercial/commercial use? chodzi o zaszyfrowanie pracownikom w terenie penów...

PBT_marian_boss

No ja też się przymierzam do tego, w pracy mam gotowy autorun.ini jak nie zapomnę to ci podeśle.

buri

#4
Dla mnie program bomba. Jedna partycja na full, trzymam tam ważne dane. Myślałem nad całym dyskiem, ale obecnie siedze na win7 i nie mam zamiaru ryzykować - choć już z 3 razy przywiesił mi właśnie TC, ale nic się nie stało.


PS odnośnie pena, to jak to masz zrobione? Możesz go podłączyć do dowolnego kompa bez TC i on po podłączeniu pyta o hasło? Nigdy tego nie próbowałem, ale zawsze mnie korciło.

PBT_marian_boss

Szyfrowanie Flash USB, pierwsza partycja jest dostępna ogólnie a druga niewidoczna i zaszyfrowana. Poniżej przykładowy skrypt autorun.inf (pisałem z głowy i mam nadziej, że się nie pomyliłem)

[autorun]
label=Dysk podróżny TrueCrypt
icon=TrueCrypt\TrueCrypt.exe
action=Podłącz wolumin TrueCrypt
open=TrueCrypt\TrueCrypt.exe /q /l V /a devices
shell\start=Start TrueCrypt Background Task
shell\start\command=TrueCrypt\TrueCrypt.exe
shell\dismount=Odłącz wszystkie woluminy TrueCrypt
shell\dismount\command=TrueCrypt\TrueCrypt.exe /q /d

Na USB musi znajdować się katalog z programem. Działa to wyśmienicie, dodaje do menu podręcznego dodatkowe opcje związane z zaszyfrowanym woluminem. Nawet mało gramotny użytkownik sobie z tym poradzi. Oczywiście wcześniej należy ustawić partycję i ją zaszyfrować :)

Pigu

 :parrrty: dzięki

Troll81

Przydatne :D Walnij z tego artykuł na wiki :D

kempler

Cytat: Troll81 w 09 Luty 2009, 18:51
Przydatne :D Walnij z tego artykuł na wiki :D
YYY raczej nie. Wiki jest o BOINC. Bardziej jako wątek przyklejony wg mnie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....