Tworzenie własnego projektu BOINC - praca mgr

Zaczęty przez maro86, 25 Luty 2009, 23:53

maro86

Witam.

Przymierzam się do pisania pracy mgr związanej z tematyką BOINC.

Planowana wygląd:
- krótko - co to jest BOINC, architektura calego systemu, bardzo pobieżne omówienie najpopularniejszych/najciekawszych projektów, korzyści z wykorzystania architektury BOINC
- opis BOINC-a od strony serwerowej - struktura, architektura, wymagania
- opis BOINC-a po stronie klienckiej, struktura klienta Boinc Manager
- próba postawienia działającego projektu (działąjącego raczej jedynie w obrębie pracowni na uczelni) - na początko ucieszy mnie zwykły uppercase działający nawet tylko pod winda:P, Docelowo myślałbym o jakimś problemie matematycznym - chociażby liczby pierwsze, z 32 bitowymi aplikacjami na Linucha i Winde . Zamierzam stawiać to na Debianie

W tematyce BOINCa od strony serwerowej jestem absolutnym laikiem, a moja wiedza w stosunku do TJM-a czy innych zaawansowanych userów jest nikła..
Z C++ miałem odrobinę (z akcentem na odrobinę) do czynienia (głównie w środowisku Builder Borland-a), w linuchu jestem poczatkujący, a w MYSQLu będę dopiero robił pierwsze kroki..

Chciałbym się Was spytać - czy w razie czego mógłbym liczyć na wasze wsparcie - m.in merytoryczne - pomoc w pisaniu aplikacji, czy też problemach ze stawianiem serwera?
Bardzo liczyłbym na wsparcie merytoryczne TJM-a ;-)

Pomożecie??

PS - jestem na 4 roku

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

OxyOne

na ile bede mogł to na tyle pomoge... ale raczej nie powinno byc problemu z postawieniem serwera, gorzej bo na tym sie nie znam - z aplikacja liczacą, ale mamy bdb fachowców wiec jakos powinno poleciec.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

TJM to kopalnia wiedzy i to on ci dostarczy najwięcej wskazówek. reszta pomoże jak może :D

sesef

Co do appa liczącego możesz zapytać pana Jarka czy mógłbys wykorzystać któryś z jego programów liczących AP, odpalisz go w boincu przez ten standardowy wrapper i powinno działać, a jak nie to zawsze można dodać te kilka linijek z boinc API. Program działa pod win i linuxem.

Mchl

Cytat: sesef w 26 Luty 2009, 15:06
Co do appa liczącego możesz zapytać pana Jarka czy mógłbys wykorzystać któryś z jego programów liczących AP, odpalisz go w boincu przez ten standardowy wrapper i powinno działać, a jak nie to zawsze można dodać te kilka linijek z boinc API. Program działa pod win i linuxem.

To brzmi jak dobry pomysł :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Jakbyś chciał stawiać jakiś serwer albo potrzebował jakichś informacji, wal na PW, zapodam jakieś lepsze formy kontaktu. Tak się składa że trochę się już z BOINCowymi serwerami nawojowałem ;) W miarę możliwości mogę coś pomóc, ale nic nie obiecuję, bo ostatnio zwaliło mi się milion pińcet dwa dziewincet problemów na głowę i póki co na nadmiar wolnego czasu nie narzekam  :(

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

maro86

#6
Mam przykre, przynajmniej jak dla was wiadomości..

O Boincu pisał nie będę. Temat jako taki jest ciekawy, ale ciężko byłoby mi na uczelni zdobyć wsparcie kadry w realizacji tego tematu.

Udało mi się zdobyć ciekawy temat u jednego z bardziej przyjaznych promotorów na uczelni, no i będę pisał o "Ethernecie optycznym w sieciach lokalnych i rozległych".  :attack:

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

W sieciach lokalnych odchodzi się już pomalutku od kabli  ;) a światłowody sie stosuje raczej w większych sieciach do łączenia switchy i routerów. No chyba że mieszkasz w Japonii i ci światłowód 1gb podciągają do domu :)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org