Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Komputer Q9450 --- UFO!

Zaczęty przez OxyOne, 03 Marzec 2009, 23:01

OxyOne

mam problem z kompem nie wiem co sie dzieje resety z bomby jak chce cos odinstalowac albo zainstalowac np mssql - reset

dane szrota

Q9450
ASUS P5E3 Premium
4x1GB DDR3 OCZ 1800 (14400)
XP


juz sam nie wiem co moze byc przyczyna komp jest na defaulu wszystko na auto
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

po pierwsze do sprawdzenia chłodzenie (może radiator odstaje od proca??)
po drugie pamięci do testu
po trzecie sprawdzenie graficznej (a nóż widelec)
po czwarte sprawdzanie zasiłki

jeszcze przed tym wszystkim odpaliłbym na kompie jakiegoś łubuntu i sprawdził czy pod innym systemem też strzela fochy. Może to po prostu windoza??

na ostatnim miejscu do sprawdzenia płyta

OxyOne

Cytat: Troll81 w 04 Marzec 2009, 09:56
po pierwsze do sprawdzenia chłodzenie (może radiator odstaje od proca??)
po drugie pamięci do testu
po trzecie sprawdzenie graficznej (a nóż widelec)
po czwarte sprawdzanie zasiłki

jeszcze przed tym wszystkim odpaliłbym na kompie jakiegoś łubuntu i sprawdził czy pod innym systemem też strzela fochy. Może to po prostu windoza??

na ostatnim miejscu do sprawdzenia płyta

chłodzenie wodne jest D-Tec
pamiatki sparwdzam memtestem ale pokazuje ze ok
zasilka chyba ok bo to OCZ 900W chociaż roznie bywa
grafa moze byc bo to NV - zartuje jakas nasłabsza nv pod pcie ale tez sparwdze
płyta hmm boje sie myslec co to bedzie jak pojdzie do reklamacji

sprawdzm pod łubudubu bo zauwazylem ze na gołym win jeszcze jest ok znaczy nie ma problema nie ma ekranu smierci dopiero jak zainstaluje stery zaczynaja sie szopki zassam najnowsze o badam...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

Ja swojego czasu miałem takie atrakcje, a to się okazało, że myszka A4Tech potrafi tak XP wyprowadzić z równowagi. Trzeba było do niej specjalne sterowniki ściągnąć.

Tak tylko mówię :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

3Rni

to ja dodam swoje 2 przypadki niespodziewanych resetów niby poprawnie działających kompow:

pierwszy to prawie nieużywana stacja dyskietek robiła sobie fiki miki i winda resetowała sie po pewnym czasie pracy kompa

i drugi podobny przypadek ostatnio napęd CDrom.....

takie to są te nasze kochane blaszaki


kempler

W starym kompie nieprzykręcona grafika do obudowy. Czasem działało, czasem reset lub zwis...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

OxyOne

przetestowałem jedna kosc przez cała noc nie było bledów.
rzeczywiscie jest ok bo zainstalowałem system oprogramowanie i baze danych i chodzi ok
przetestowałem druga kosc i po 5 min zwis.
teraz testuje trzecia jak narazie wszystko z nia dobrze do drugiej jeszcze wroce...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Ja raz spotkałem mega dziwny przypadek awarii sprzętu, nad którym prawie posiwiałem. Dostałem kompa znajomego do przejrzenia ponieważ regularnie się wieszał co parę minut, próbowali system reinstalować ale się nie dało.
Podstawiałem kolejno wszystkie podzespoły i nic nie pomagało, przy instalacji systemu max po kilku minutach bluescreen z losowym błędem. W końcu zacząłem dłubać z płytą wyjętą na biurko, puściłem instalację windy i ku mojemu zdziwieniu poszło bez problemu. Nie miałem jednak podłączonej myszki, więc wpiąłem ją i ku mojemu jeszcze większemu zdziwieniu, w niecałą minutę od włączenia myszki do PS/2 nastąpił zwis  :D Okazało się że myszka jakoś tak była trachnięta, że wieszała tego kompa, podczas gdy po podpięciu do mojego kursor się tylko wieszał.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.