2009.04: Prime Grid

Zaczęty przez Bober, 04 Marzec 2009, 23:37

Troll81

Pierwszy post na naszym forum i od razu głosowanie  XD

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

mihal83


gigi2000

Podobnie jak nowy kolega luk, tak i ja witam wszystkich. Pierwszy post i od razu glosowanie  :) - Primegrid

MarcinG

#44
cos mi sie wydaje ze projekt przejdzie wiec 2 -3 dni przed koncem miesiaca przygotujcie sie i odpalcie w menadzerze buforek dla probek na 10 dni.

Wyczyscimy bufor na sewerze  i moze konkurencji zabraknie co liczyc  XD . Tak czy tak sprawdzcie sobie za ktore probki w jakim czasie dostajecie sensownie punkciki  :book:

adam_plusnet

To w ramach przygotowań proponuję poszukać optymalek :) Macie takowe???

Aegis Maelstrom

Cytat: GóRa w 13 Marzec 2009, 15:03
cos mi sie wydaje ze projekt przejdzie wiec 2 -3 dni przed koncem miesiaca przygotujcie sie i odpalcie w menadzerze buforek dla probek na 10 dni.

Wyczyscimy bufor na sewerze  i moze konkurencji zabraknie co liczyc  XD . Tak czy tak sprawdzcie sobie za ktore probki w jakim czasie dostajecie sensownie punkciki  :book:

Hmmm...   :no:

Po pierwsze, PrimeGrid to PrimeGrid, oni nie mają problemu z dostarczaniem próbek, zwłaszcza przy sianiu (wygenerowanych na zapas jednostek jest bardzo wiele i w razie potrzeby sa rzucane na serwer, co najwyżej przeciążając PG można wywalić serwery całemu projektowi, a chyba nie o to nam chodzi - ta inicjatywa to Projekt Miesiąca, a nie Dopust Boży Miesiąca XD).

Po drugie, z nikim specjalnie się tu nie ścigamy, co najwyżej uprawiamy przyjazną rywalizację we własnym gronie. Wszystko aby pomóc wybranemu projektowi.

Po trzecie, prawdę rzekłszy siedząc na tym forum nabrałem podejrzeń, że wielu osobom tak strasznie zależy na jakichś punktach, że zapominają po co właściwie powstały te projekty. :P
Ponadto wydaje mi się, że jako drużyna powinniśmy jeszcze(!) bardziej pomagać sobie nawzajem - wręcz aktywnie przypominać o optymalkach, wspólnie rozwiązywać problemy itd. - a nie każdy sobie swój ogonek chwali. :P
To samo odnosi się do aktywności na zewnątrz. Sam sporo czasu poświęciłem na raportowanie różnych rzeczy np. w Rosetcie i RALPHie i będę miał wkrótce dla nich kolejne nowinki. Chwała chłopakom pracującym nad kodem - sam musiałbym się mocno podszkolić, aby tu podziałać (tylko bug testerem jestem IMVHO niezłym), ale w mojej ocenie potrzebujemy większego wyjścia na zewnątrz - i w dół do potencjalnych użytkowników, i w górę do projektów i innych drużyn. Do tego sam nie wiem jak oceniać zatrzymanie dla siebie przez drużynę jakże dobrych (gratulacje!) optymalek do Milki.

Punkty są fajne, ale one tylko mniej więcej pokazują ile gołej mocy obliczeniowej się wniosło (mniej więcej z uwagi na błędy, rozjazdy w punktowaniu, różne przekręty :P itd.) ale genialnie jest, gdy możemy się pochwalić zgłoszeniami, wiki, takimi inicjatywami jak liczby pierwsze AP czy kompilacja softu na Win 64-bit.

Takie sprawki, podobnie jak projekt miesiąca, podnoszą u mnie chęć walki za drrrużynę!  :attack:  :parrrty:

Can-D



Troll81

Spinhange 8
Genetic 4
PrimeGrid 15
VTU 1
Magnetism 1
Distrtgen 2
Einstein 5
AIS 1
Climate 1

rośnie przewaga primegrid'a nad spinhange'em


Kret_polny


Troll81

Krzyśku ty juz głosowałeś na primegrida, mam ci zmienić głos na spinhenge??

sesef

Cytat: Troll81 w 15 Marzec 2009, 00:19
Krzyśku ty juz głosowałeś na primegrida, mam ci zmienić głos na spinhenge??

Krzychowi o to chodziło że popełniłeś błąd w spisze Spinhenge a nie Spinhange

Bober

Cytat: Troll81 w 15 Marzec 2009, 00:19
Krzyśku ty juz głosowałeś na primegrida, mam ci zmienić głos na spinhenge??
Nawet jeśli, to nie ma takiej opcji.

KrzychuP

Cytat: sesef w 15 Marzec 2009, 00:40
Cytat: Troll81 w 15 Marzec 2009, 00:19
Krzyśku ty juz głosowałeś na primegrida, mam ci zmienić głos na spinhenge??
Krzychowi o to chodziło że popełniłeś błąd w spisze Spinhenge a nie Spinhange
Właśnie o to mnie chodziło  :P

Angelus

Einstein@home
no albo cokolwiek byle nie Prime ;)

MarcinG

wszyscy najbardziej prawie najbardziej aktywni forumowicze glosowali na Prima...ktorego i tak pewnie nic nie przebije  XD

PanStaszek

Prawie zapomniałem zagłosować . Poproszę ..........hmmm...........PrimeGrid !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

goadie


cezar






Giaur


PBT_marian_boss

Koleżanki i koledzy widzę że PrimeGrid ma duże szanse wygrać i zostać projektem miesiąca w związku z tym mam jedno pytanko. Czy liczymy wszystko czy ograniczamy się tylko do AP26?

KrzychuP

To ja się zapytam: A jak wygląda obciążenie/punktacja poszczególnych podprojektów?

PanStaszek

Słuszne pytanie, też chciałbym wiedzieć co najbardziej warto liczyć ...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Cytat: KrzychuP w 25 Marzec 2009, 07:52
To ja się zapytam: A jak wygląda obciążenie/punktacja poszczególnych podprojektów?

1. Obciazenie jest bardzo, bardzo rozne, ale bardziej szczegolowych informacji nie jestem w stanie udzielic. Jedyne co moge napisac, to ze AP26 jest jednym z najmniej obciazajacych/wygrzewajacych proca.

2. AP26 liczone na jakimkolwiek systemie 64-bitowym punktuje najlepiej ze wszystkich PrimeGrid`ow i nie ma w tym wzgledzie zadnej konkurencji. Nie wiem jak to wyglada w przypadku 32bit, ale sadze ze mimo wszystko AP26 jest najlepsze. Podsumowujac naprawde nie widze lepszego projektu w Primie.


Cytat: PBT_marian_boss w 25 Marzec 2009, 07:47
Koleżanki i koledzy widzę że PrimeGrid ma duże szanse wygrać i zostać projektem miesiąca w związku z tym mam jedno pytanko. Czy liczymy wszystko czy ograniczamy się tylko do AP26?

Generalnie liczymy PrimeGrida. Czyli wszystko. Ale jestem pewien ze prawie wszyscy wybiora AP26. Po pierwsze to dobry polski projekt :) a trzeba wspierac co nasze :), po drugie punktuje najlepiej, a po trzecie najmniej wygrzewa proca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Eeee, nie zauwazylem ze znow sie nie da edytowac :/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Od zaistnienia przekrętów w głosowaniu, NIE MOŻNA edytować postów w wątku głosowania  ;)

Troll81

zgadza się. Ale jeśli wygra prime to ja będę liczył AP26 :D

ksysju

Hi

Jak wygra prime:

29 IV zaczynają się kolejne 48h wyścigi Challenge Series. Tym razem PSP Sieve.

Wiec jak kto lubi "gorąca jazdę" warto się na ostanie dni kwietnia przenieść zasoby.

AP26 liczymy będzie liczone w lipcu i grudniu.

--
ksysju
ksysju

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Krystian_Lap


jurdziol

Pozdrawiam

taktu



AL


Primoza


[PBT] Horpah


KrzychuP

No to jak? Wygrał Prime czy nie?
Bo trza już na nockę kompy przestawić  :D

p.s. czy któreś podprojekty PrimeGrida mają dłuższy deadline? Interesuje mnie min. 11dni ;)
(ze względu na świąteczny urlop)

MarcinG


PBT_marian_boss

Rozumiem że liczymy wszystkie projekty w ramach PrimeGrid, czy tylko AP26? Dziś trzeba przestawić SKB@P.