BOINC w PC linux OS i hostname

Zaczęty przez michal_saper, 23 Marzec 2009, 15:31

michal_saper

Po wielu trudach udało mi się w końcu zainstalować BOINCa w linuxie. Zainstalowana została wersja 6.4.5. próba wywołania pliku "run_manager" kończy się sukcesem. BOINC zostaje uruchomiony w trybie graficznym. Pobiera wu przelicza je itd...                                   

[root@localhost ~]# '/root/Desktop/BOINC/run_manager'
/root/.gtkrc-2.0:56: Clearlooks configuration option "menuitemstyle" is not supported and will be ignored.
/root/.gtkrc-2.0:57: Clearlooks configuration option "listviewitemstyle" is not supported and will be ignored.
/root/.gtkrc-2.0:58: Clearlooks configuration option "progressbarstyle" is not supported and will be ignored.
gethostbyname: Success
15:22:50: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
connect: Operation now in progress
15:22:52: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)

Natomiast podczas przełączenia go do widoku zaawansowanego "Advanced view" program się całkowicie zwiesza ;/

15:27:04: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
15:27:06: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
15:27:07: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
15:27:09: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)

Dlaczego tak się dzieje ? W Linuxie jestem kompletnie zielony, więc proszę o bardzo proste wskazówki co zrobić żeby się nie zwieszał




Troll81

Jakiej dystrybucji linuksa używasz i jakiego menadżera okien (bo z tego co widzę to masz problem z trybem graficznym. Nie od parady byłoby też podanie jakiej karty graficznej używasz, oraz czy system jest 64 czy 32 bitowy.

buninek

#2
uruchom w następujący sposób:

cd /root/Desktop/BOINC/
./boinc_client --dir /root/Desktop/BOINC/ &
./boinc_gui &

ewentualnie pokaż co zawiera skrypt "run_manager"

cat /root/Desktop/BOINC/run_manager

Ważne nie odpalaj boinca z konta root.
Dodaj użytkownika boinc lub z odpalaj z konta zwykłego usera.
na przykład tak
useradd -m -h /home/michal_saper -s /bin/bash -p twojehaslo michal_saper
mv /root/Desktop/BOINC /home/michal_saper
chown -R michal_saper.users /home/michal_saper/BOINC

Pokaż co zwraca komenda
hostname
oraz
cat /etc/hosts


michal_saper

Nazwa systemu to PClinuxOS 2009.1 w postaci liveCD. System jest zainstalowany na dysku. System z tego co rozumiem mam 32bitowy bo zainstalowana zostala wersja "boinc_6.4.5_i686-pc-linux-gnu.sh" Komp korzysta z zintegrowanej karty graficznej na chipie Intel-a. Wogole podczas korzystania przyuważyłem nie płynne przechodzenie obrazu np podczas przewijania stron itp... Logi krzyczą odnośnie "hostname" więc nie wiem czy karta graficzna ma tu coś do rzeczy

Troll81

/root/.gtkrc-2.0:56: Clearlooks configuration option "menuitemstyle" is not supported and will be ignored.
/root/.gtkrc-2.0:57: Clearlooks configuration option "listviewitemstyle" is not supported and will be ignored.
/root/.gtkrc-2.0:58: Clearlooks configuration option "progressbarstyle" is not supported and will be ignored.
to raczej błędy związane z menadżerem okien albo grafą. A jak masz problem ze sterami do graficznej to możesz też mieć i inne.

michal_saper

Cytat: Troll81 w 23 Marzec 2009, 15:41
Nie od parady byłoby też podanie jakiej karty graficznej używasz, oraz czy system jest 64 czy 32 bitowy.

Zainstalowałem sterowniki od grafiki. Wyświetlanie obrazu nadal jest jakie było, ale po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu się do systemu jako root BOINC już działa jak powinien. Może wystarczyło tylko zrestartowanie systemu. Zaraz po zainstalowaniu probowalem odpalić BOINCa. Program się nie zwiesza działa prawidłowo ale konsola wyświetla komunikat

16:07:52: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:53: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:54: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:55: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:56: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:57: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:58: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)
16:07:59: Error: Cannot get the official hostname (error 0: Success)

Troll81

hm.... a jaką masz nazwę hosta? i co dostajesz po wpisaniu ifconfig w konsoli?

michal_saper

Niestety nagrzebałem coś w opcjach od grafiki i system powaliłem  :D Skończyło się na ponownym zainstalowaniu pingwina. Po reinstalce i zainstalowaniu BOINCa wszystko działa jak należy. Swoją drogą jedyny minus dla mnie w linuxie to instalowanie oprogramowania za pomocą konsoli...

michal_saper

 
Witam. Wątek wprawdzie stary, ale pozwolę sobie go odświeżyć z uwagi na bardzo zbliżony problem.

Przesiadłem się na inną dystrucję, i system PC Linux OS na pewien czas porzuciłem. Teraz ponownie zainstalowałem pclos-a, tyle, że w najnowszej wersji, która ukazała się w sierpniu 2012r. Zatem do rzeczy.

Z repo pobrane zostały paczki "boinc client" oraz "boinc manager" Po zainstalowaniu, pobrałem WU no i liczymy. Wszystko było by ok, gdyby nie to, że po wyłączeniu BOINC-a i ponownym uruchomieniu wyskakuje problem z połączeniem z localhost. Szukałem w internecie różnych porad. Ostatecznie pobrałem nowego boinc w formie gnu.sh rozpakowałem pliki, no i utworzył się folder z plikami BOINC. Z tego co się orientuje, w var/lib powinien pojawić się folder boinc-a, tego który był zainstalowany z repo, niestety brak takiego folderu. Znalałem gdzieś też porady, w których była podana lokalizacja var/lib/lib dla katalogu boinca, i tam taki katalog był utworzony, ale nie zawierał żadnych plików. Więc nieco pokombinowałem próbując przekopiować folder boinc-a (ten rozpakowany) do podanych wyżej lokalizacji, tu także lipa. Znalazłem także sugestie by zmienić ich uprawnienia na "boinc" tak też zrobiłem i także nic to nie zmieniło.

[root@localhost BOINC]# ./run_manager
./boincmgr: /lib/i686/libc.so.6: version `GLIBC_2.15' not found (required by ./boincmgr)


Z tego co się zorientowałem brakuje nowszej biblioteki, ale czy napewno ?

Nastąpiła modyfikacja wpisu uruchamiającego klienta boinc, i tu ciekawa dla mnie sprawa. Wpisując lokalizację /usr/bin/boinc i uruchamiając program, otworzy się sam proces przeliczania WU, ale bez menadzera. Jeżeli przy już działających procesach przeliczania WU, zrobimy wpis na /usr/bin/boinc_gui, to teraz uruchamiając program otwiera się menadżer z działającymi WU, no i oczywiście localhost połączony. Gdy jednak umieścimy wpis /usr/bin/boinc_gui i np. po restarcie komputera będziemy chcieli uruchomić boinc-a, to nam uruchomi się wprawdzie menadżer, ale wystapi problem z localhost, a WU nie będzie liczone.

W katalogu, który wcześniej rozpakowałem z gnu.sh są pliki takie jak:
boinc
boinccmd
boincmgr
run_client
run_manager
.

Jest jeszcze coś takiego jak "binstall.sh" ale za bardzo nie umiem tego zainstalować. Doradźcie mi co można z tym zrobić.


michal_saper

Jeśli można, to prosił bym kogoś kto używa boinc-a pod linuksem o to, na jakich wpisach go uruchamia. Chodzi o to, że nie wiem co dokładnie tam wpisać.


gaballus

/usr/bin/boincmgr

ale ja mam boinca z paczek pod Debianem, jeśli instalowałeś ręcznie to zapewne będzie w innym miejscu

michal_saper

Ja akurat nie miałem debiana, ale Mint-a który na nim bazował. Tam wszystko było ok. Podany przez Ciebie wpis nie podziałał, sprawdzałem go już wcześniej. Nie mniej jednak zauważyłem, że przy edycji poleceń innych programów widnieją symbole np. -u lub &. Szczerze mówiąc nie wiedziałem co one oznaczają, zwłaszcza ten pierwszy... Pokombinowałem metodą prób i błędów, i w końcu się udało odpalić BOINC-a z Menu. Zważywszy, że klient BOINC uruchamia się poprawnie dopiero wtedy, kiedy wywoła się proces "boinc" to też połączyłem go symbolem "&" z wywołaniem "boincmgr"

boinc &boincmgr

Powyższy wpis uruchamia poprawnie BOINC-a zainstalowanego z repozytoriów, a także znosi problem braku połączenia z localhost.