Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Optymalizacje, modyfikacje i inne "-acje"

Zaczęty przez Mchl, 24 Marzec 2009, 08:27

Mchl

W związku ze smrodkiem jaki powstał wokół naszego uczestnictwa we FreeHAL@home mam następującą propozycję.

Liczydłowych, którzy mają zamiar wdrożyć (lub już wdrożyli) jakiekolwiek optymalizacje, lub inne sposoby mające na celu przyspieszenie liczenia i/lub zwiększenie ilości zdobywanych punktów, bardzo proszę o kontakt ze mną (najlepiej przez PM). Skontaktuję się wtedy z administracją danego projektu i poproszę o zaopiniowanie danego sposobu, oraz o to, aby w przypadku problemów kontaktowali się ze mną.

Jednocześnie proszę wszystkich, aby w przypadku braku zgody administracji projektu na wykorzystanie danego sposobu, uszanowali tą decyzję i nie narażali zespołu na utratę dobrego imienia.

Wydaje mi się, że to rozsądna propozycja. Co myśli załoga?




Taki przykład, do czego to prowadzi: http://canis.csc.ncsu.edu:8005/anansi/forum_thread.php?id=12

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Zaloga nie mysli, zaloga wykonuje polecenia.  :arrr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


KrzychuP

Cytat: AiDec w 24 Marzec 2009, 08:30
Zaloga nie mysli, zaloga wykonuje polecenia.  :arrr:
Taaa jes!!!  :arrr:

Choć co ja się będę wypowiadał, za cienki w uszach jestem do grzebania w aplikacjach

emik



Mchl

Koledzy: Aidec, Machloj, Pigu

Dostałem informację, że używacie zmodyfikowanych menadżerów w celu uzyskania większej niż należna ilości punktów w projektach:
RALPH@Home, Superlink@Technion, VTU@Home, World Community Grid

Prawda li to?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

#6
RALPH - TOP1 - jeśli to ktoś z nas to  :(

CytatCPU time   81343.75

a przeliczył 1 strukturę
CytatDONE ::     1 starting structures  8133.72 cpu seconds
This process generated      1 decoys from       1 attempts

i tak wszystkie próbki bez pardonu - mnożnik czasu x10  :( :( :(

EDIT: przejrzałem kilka innych hostów  :(
(różne mnożniki ale generalnie cheaterz'y nie wysilali się, albo nie znają kilku innych zabezpieczeń kontrolnych w tym projekcie)
jednym z nich jest cpu-time ~ structures_time

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

info od adminstwa czy od naszych? :P

bo superlink to akurat od dłuższego czasu raczej nie karmi wu

Mchl

Pigu nie kręć. Ja oczekuję konkretnej odpowiedzi.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

superlinka nie liczę od dawna, brak wu - pomówienie  :P
vtu nie liczę od dymu (miesiąc?) więc jeżeli coś to nieaktualne :P

nie widzę żadnego bajzlu na bordach - cosik się dzieje?

Mchl

Jeszcze Ralph i WCG.
Czy coś się dzieje? Chcę po prostu wiedzieć czy mam was bronić, czy opieprzyć.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

hehe myślę, że mój poprzedni post w pewien sposób powiedział wszystko :ph34r:

CytatChcę po prostu wiedzieć czy mam was bronić, czy opieprzyć.
ostrzegać wodzu, ostrzegać

Mchl

żółta kartka w takim razie panie Pigu

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Pigulcu wstydź się.... normalnie krecha u mnie na maksa. Co innego zbierać więcej WU, czy liczyć WU szybciej. a co innego oszukiwać na credits. NOrmalnie lipa panie lipa jak 150. Bardzo straciłeś w moich oczach.

Pigu


kempler

Szkoda słów.... zrobiliście piękny smrodek wokół B@P.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Machloj

Cytat: Mchl w 16 Kwiecień 2009, 23:16
żółta kartka w takim razie panie Pigu
kapitanie! proszę o żółtą kartkę również dla mnie! nie może być Pigu wyżej ode mnie w klasyfikacji żółtych kartek!  XD

dzisiaj wrócę do normalnych managerów, jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam (straszny nałóg to punktomaniactwo)   :-[

kempler

To jest po prostu żenada. Oszuści i tyle. I nie tłumaczcie się punktomaniactwem cheaterzy.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

#18
Ale wydawało mi się że WCG to w ogóle obcina połowę punktów jak coś jest nie tak???

Ja się zwracam z prośbą do wszystkich, żeby dbali o dobre imię naszej marki, na które długo pracowaliśmy, a łatwo wszystko popsuć.

lolek

Oj bardzo łatwo, a ostatnio same afery. Jak chcecie zaspokoić swoje punktomaniactwo to do sklepu po nowe radki, albo geforcy :P

Troll81

Marka marką. Ale jak mają się poczuć uczciwi ciułacze punktów?? Gdzie tu rywalizacja jak koledzy jadą na "Koksie". Przez takich jak wy cały system kredytowania traci sens. No bo po co skoro wystarczy żądać więcej i więcej kredytów.

buninek

Team jest duży to i statystycznie cheaterów musi być więcej. To się zdarza w każdym dużym zespole.

Z ciekawości posortowałem bazę hostów primegrid według benchmarku. Okazuje się, że oszustów na "benchmark" jest całkiem dużo.

Rekordziści mają Measured integer speed wielkości 500 000 i więcej,
Całe szczęście, iż w tym projekcie takie tanie sztuczki nie mają zastosowań.

Bober

#22
No niestety, to od początku problem systemu punktacji BOINC, który pozwala na machlojki i nie wiele się w tej materii zmieniło.

Możemy robić to samo - szukać, zgłaszać takie przypadki do adminów i piętnować. Ale tylko jak sami będziemy czyści.

kempler

Ale cheaterzy to nie popuszczą. Pokazano że oszukują w danych projektach to zamiast odpuścić oszustwa we wszystkich projektach to czekają aż sprawa wypłynie. Straciłem do tych osób szacunek. Przez chwilę myślałem czy się nie pożegnać z B@P. Ale stwierdziłem że przez takich kretynów nie można opuszczać drużyny z którą od początku jestem związany.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: Machloj w 17 Kwiecień 2009, 10:15
kapitanie! proszę o żółtą kartkę również dla mnie! nie może być Pigu wyżej ode mnie w klasyfikacji żółtych kartek!  XD

Odnotowałem. Klasyfikacji zbyt rozbudowanej nie będzie. Po otrzymaniu drugiej kartki poprosimy o opuszczenie boiska.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buri

Hmm dlatego dla mnie mogli by znieść te punkty i tak licze, sam dla siebie. Jedyne co mi dają te punkty, że wszystkie projekty staram się liczyć równo. Ludzie lubią być zawsze naj, naj szkoda życia na takie pierdoły.

WCG kantować? Kurde tam każdy punkt powinien cieszyć najbardziej, tak ciężko się je zdobywa, każde przeliczone zadanie cieszy, bo nie daj padnie pod koniec, dla mnie to ładne 8-12h zmarnowane.

Cytat: Machloj w 17 Kwiecień 2009, 10:15
Cytat: Mchl w 16 Kwiecień 2009, 23:16
żółta kartka w takim razie panie Pigu
kapitanie! proszę o żółtą kartkę również dla mnie! nie może być Pigu wyżej ode mnie w klasyfikacji żółtych kartek!  XD
Troche krytyki dla siebie samego, nie wszystko można obrócić w śmiech.

buninek

#26
Pierwszy z brzegu przypadek choć są ich pewnie tysiące.

Proszę spojrzeć na benchmark i wyniki hosta (zakładka task) w projekcie ralph:
http://ralph.bakerlab.org/show_host_detail.php?hostid=12570

i ten sam host w abc z pięknie uciętym benchmarkiem
http://abcathome.com/show_host_detail.php?hostid=39891

Jak widać postawa projektu ralph jest demoralizująca.
Tu należałoby wpływać zdecydowanie na autorów projektów, aby wykluczali takie możliwości.
Wyłapać takich oszustów nie sposób.

Aegis Maelstrom

Cytat: buninek w 17 Kwiecień 2009, 11:40
Pierwszy z brzegu przypadek choć są ich pewnie tysiące.

Proszę spojrzeć na benchmark i wyniki hosta (zakładka task) w projekcie ralph:
http://ralph.bakerlab.org/show_host_detail.php?hostid=12570

Ładne, ładne.

Ale ale, czy RALPH ma inaczej ustawione punktowanie niż Rosetta? Bo wydawało mi się, że jest tak samo.

W Rosetce możesz sobie ustawić i pierdyliard FLOPS, ale to i tak nic ci nie da. Punktowanie jest ustalone dla danej jednostki na podstawie czasu, które statystycznie taki WU zajął na jakiejśtam próbie.

Natomiast w wielu projektach są też inne metody kantu, np. zabawa czasem, jaki zajęło przetwarzanie danej jednostki.
Mam nadzieję, że żaden &^%^# nie znalazł sposobu na obejście walidatora w jakimś projekcie i nie generuje wadliwych wyników z kapelusza zamiast przeliczać jednostki.

Kryniek

O kurde to mnie szef zaskoczył, nigdy przenigdy bym się nie spodziewał po tych osobach oszustw, nie w BOINC@Poland |-?

Zawsze myślałem żeby mieć tyle punktów i taki RAC to trzebaby posiadać ogromną farmę komputerów bo inaczej to niemożliwe, okazuje się że możliwe ???

Troll81

wiesz że otwarte drzwi nie usprawiedliwiają włamania. To że istnieje możliwość oszukiwania na credit claimed nie znaczy że należy oszukiwać. Ja się po prostu czuję oszukany i zwyczajnie przykro mi ze koledzy z teamu okazali się oszustami....

Aegis Maelstrom

Też się z tym głupio czuję i miałem podobne dylematy do Kemplera, ale z powodu MChla, wkładu drużyny w wiki, to forum i już jakiegoś zżycia jeszcze zostałem z moimi paroma trupami. :]

I tak, też myślałem, że do generowania wielkich RACów trzeba mieć po prostu wielkie farmy - być adminem na jakimś wydziale uczelni, większej firmie itd.

buninek

#31
Cytat: Aegis Maelstrom w 17 Kwiecień 2009, 12:04

Ale ale, czy RALPH ma inaczej ustawione punktowanie niż Rosetta? Bo wydawało mi się, że jest tak samo.

W Rosetce możesz sobie ustawić i pierdyliard FLOPS, ale to i tak nic ci nie da. Punktowanie jest ustalone dla danej jednostki na podstawie czasu, które statystycznie taki WU zajął na jakiejśtam próbie.
Rok temu zaczynałem swoją przygodę z BOINC od projektu Rosetta. Były również próby "podkręcenia" procesora.
Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się iż pewnego dnia moja punktacja wzrosła o około 20%.
Jaki czort. ;D
Oczywiście wiązało się to z benchmarkiem. Benchmark wykonałem na niepodkręconym procku, a po restarcie
i podniesieniu częstotliwości taktowania CPU liczyłem już normalnie. Wyglądało to tak, im mniejszy benchmark niż rzeczywiste możliwości procesora to wyniki lepsze. :D
O dziwo również każdy może być takim drobnym oszustem (nieświadomie). Wystarczy, aby w czasie wykonywania benchmarku, komputer był bardzo mocno obciążony innymi zadaniami.

Czy nadal ma miejsce tak sytuacja. Podejrzewam, że tak, choć aktualnie nie liczę.

Pomysły o opuszczaniu zespołu uważam za nieprzemyślane.

EDIT:
Strasznie zamieszałem z tym tłumaczeniem Wersja 2.
Krócej i prościej.
Częstotliwość pracy CPU przy liczeniu identyczna. Jedynie benchmark wykonywany przy zaniżonej częstotliwości.

Troll81

Klient Boinc z automatu aktualizuje benchmarki za 24 godziny a więc długo takim nieświadomym oszustem nie zostaniesz. poza tym oszukać na 20 a nawet 50% przez 24h to za dużo nie skosisz. A zupełnie inna liga to zażądać zamiast 3,54 punkta 1065,33 punkta. Naprwadę ma się to nijak w swej skali. tym bardziej że czas przeliczania próbki za 3,54 punkta wynosił 2882 sekund a czas wypasionej próbki 3297 sekund a więc czas przeliczania nie wzrósł jakoś znacząco.

buninek

Benchmark aktualizuje się co 7 dni to raz. Dwa ja nie porównuję skali.
Trzy 20% przy moich mocach obliczeniowych, to bardzo dużo.
Cztery nigdy nie wykonywałem tego w celu "nachapania" punktów.

TJM

Tak z ciekawości zajrzałem w swoją bazę, hostów z dymanym benchmarkiem nie brakuje: po posortowaniu według p_iops albo p_fpops pierwsze 60 maszyn nie wygląda zbyt wiarygodnie :ph34r: a kolejne 40-50 też co najmniej podejrzanie. Tak wygląda np. TOP10:

Cytat
mysql> select p_iops  from host order by p_iops desc limit 10;
+------------------+
| p_iops           |
+------------------+
|     800000000000 |
| 551118933133.506 |
| 550174160500.854 |
| 134483779169.038 |
| 122001897173.212 |
| 53812938721.3053 |
| 29989043426.3152 |
| 29901392858.7065 |
| 29836432694.8765 |
| 29014823862.2098 |
+------------------+

mysql> select p_fpops  from host order by p_fpops desc limit 10;
+------------------+
| p_fpops          |
+------------------+
|     300000000000 |
| 123755916391.839 |
| 8880988263.56979 |
| 8865289832.64144 |
| 8864933822.10834 |
| 8864933822.10834 |
|  8825353200.5295 |
|  8152633771.7993 |
| 6720521622.49435 |
| 6263533568.95467 |
+------------------+


Na szczęście jeszcze przed uruchomieniem projektu przewidziałem możliwe skutki przyznawania punktów według samego benchmarku i osoby próbujące cheatować w ten sposób mogą possać kapcia %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Ja ogólnie uważam punktacje opartą o bechmarki za mocno nietrafioną.

kempler

Cytat: buninek w 17 Kwiecień 2009, 12:32
Pomysły o opuszczaniu zespołu uważam za nieprzemyślane.
Nikt nie opuszcza zespołu. Przeszło mi to przez myśl ale zostaje. Aegis też.
Ciekawe co będzie następne...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Ja uważam że koledzy którzy cheatowali są winni przeprosiny całemu zespołowi. Bo w ten sposób oszukali również nas. I narazili drużynę na utratę dobrego imienia. Oprócz tego należałoby po prostu obciać im punktacje w projektach w których cheatowali. No ale to już nie ode mnie zależy tylko od adminów projektów.

Pigu

#38
No bez jajec Trollu z tym oburzeniem, rozmawialiśmy przecież o wcg przy piwie (czy zaraz po) i wtedy wstrząśnięty nie byłeś |-?

zanim zaczniecie mnie targać po glebie proponuję obejrzeć moje staty - ile mam pkt, ile mam pkt w wcg, ile wu zostało policzonych na mnożniku a okaże się, że cały wielki wałek opiewa może na 30-40k ufff wracajmy na ziemię

w sprawie ralpha powiem tyle - nie było żadnej zamierzonej manipulacji, ralph co jakiś czas budzi się i coś śle, jeżeli w tym czasie miałem akurat mnożnik to siłą rzeczy policzył się na nim, więc na wszelki wypadek biorę od razu winę na siebie

nigdy nie było majstrowania przy wynikach i wszystkie są prawidłowe

edit: wałuję jeszcze przy uotd w lhc


Troll81

przy uotd nie ma wałowania. Tak po prostu wygląda mechanizm przyznawania wianków :D

A czym innym jest sprawdzanie możliwości wałowania, a czym innym jest wałowanie na co dzień. A 40k to dla niektórych rok liczenia.