Samsung F480 vs LG KU99 Viewty

Zaczęty przez Pigu, 29 Marzec 2009, 12:25

Pigu

ktokolwiek ma, ktokolwiek coś poradzi  XD

czy lg radzi sobie z divx bez konwertera po drodze, czy faktycznie idzie wsadzić mu i korzystać z sd 8GB, czy sprawia jakieś niespodzianki?

samsung niby fajniejszy w łapie szybsze HSDPA, ale szkoda tych 80p co ma LG więcej na wyświetlaczu, ponoć słabsza ciut optyka no i odtwarzacz wymaga przepuszczenia divx'a przez konwerterek :(

Szopler

Podobny dylemat LG KU 990 vc SonyEricsson W910i

[PBT] Horpah

mam LG KU990 więc tylko o nim mogę coś napisać:
1- divx wymaga konwersji, chodzi bardzo ładnie w rozdzielczości 400x240 30fps
2- kartę włożysz naet 8 GB (wyjątek firmware 10a był stosowany dawniej) tylko by na nią fon zapisywał musi mieć wolnego miejsca poniżej 2 GB, a więc jeśli będziesz miał 8 GB kartę to wypełniasz ją muzyką i filmami na komputerze 6 GB i gdy pozostanie ci 2 GB wolnego miejsca wkładasz ją to fona.Radzę kupić możliwie jak najszybszą.
3- wyświetlacz naprawdę jest piękny, jest mnóstwo tematów można sobie wgrać, dotykowość działa bardzo dobrze
4- niestety jest i minus, bateria mogłaby być lepsza, może za jakiś czas pokażą się lepsze baterie to wymienię

Pigu

dzięki, bardzo pomocne :parrrty:

dodatkowe pytanko - ile ok trwa konwersja filmu 700MB na ten format, czy konwerter posiada opcję wkodowania napisów?

[PBT] Horpah

nie bawiłem się w kodowanie, ściągnąłem gotowce są na polskim forum

TJM

Nie chce mi się nawet szukać na jaki format trzeba konwertować film, ale zgaduję że np. do MediaCodera znajdziesz gotowe presety i da się napisy dorzucić. U mnie na podkręconym Q6600 typowy film 1CD/700MB divx konwertuje się do natywnego formatu telefonu (h264cośtam) jakieś 2 minuty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

łyknąłem LG

ten konwerter?
http://mediacoder.sourceforge.net/download.htm

TJM

Tak, ten.
Jak rozkminisz w jakim formacie telefon najchętniej łyka filmy, możesz poustawiać wszystko i zapisać preseta - wtedy kolejne filmy konwertujesz paroma kliknięciami.
Najlepiej przy konwersji używać też opcji resize i od razu zmienić film na rozdziałkę telefonu, jakość się wtedy polepsza (filtry programu są lepsze od szybkiej konwersji rozmiaru w telefonie) i spada obciążenie proca samego telefonu, dzięki czemu można więcej filmów obejrzeć na baterii %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu


Szopler

I jak Piguś ten LG bo chcę sobie zamawiać ;). Opisz wrażenia (ekran, dotyk, kamera 120fps)

Pigu

wrażenie w łapce fajne, acz telefonik raczej z tych dużych :P dotyk fajnie działa, banalna prostota obsługi - chyba nigdy nie miałem tak przejrzystego telefonika, ponoć z baterią niezbyt mocno - cóż trzeba poczekać na test - mam go od pn. popołudnia, pierwsze ładowanie z pn na wt, na ten moment 3 kreski, jak chcesz to mogę wieczorkiem/jutro porobić test aparatu (tzn przegrać jakąś fotkę na kompa i obadać)

Szopler

Najlepiej zrób jakieś fotki i wrzuć gdzieś do obejrzenia. Oraz filmik i na youtube ;).

Będę wdzięczny bo nie ma to jak zobaczyć coś real a nie tylko zachwalanie sprzedawcóff ;)

TJM

Uploadowanie filmiku z telefonu na youtube w celu oceny jakości mija się totalnie z celem, bo youtube używa znacznie gorszego formatu video niż większość nowych telefonów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Ok, ok... ale w jakiej max rozdziałce da się nagrywać i z jakim fps?

[PBT] Horpah


Szopler

Większa rozdziałka, a mniejsze fps jest?

[PBT] Horpah

Cytat: Szopler w 02 Kwiecień 2009, 15:54
Większa rozdziałka, a mniejsze fps jest?
to nie tak, ten fon ma specjalny chip do nagrywania w 120fps i odbywa się to tylko i wyłącznie w 320x240.
Oprócz tego nagrywa (z normalnym fps) także w innych rozdzielczości aż do 640x480

Szopler

No i OK :). O to mi chodziło... thx!

Pigu

mam dla ciebie pakiecik poglądowy - wszystko na domyślnych ustawieniach, nic nie klikałem  XD

http://rapidshare.com/files/217101397/Nowy_folder.rar.html

TJM

O ile fotki zayebiaszcze, to filmik coś nędzny ci wyszedł - pewnie coś nie tak z ustawieniami formatu, bo widać charakterystyczną dla low bitrate pixelozę no i 15 fps.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

już widzę opcję - jutro wrzucę coś 120fps (widzę, że to do avi zapisuje)

Szopler

thx... telefonik zamowilem wczoraj. po swietach powinien byc...


Troll81

ta w zielonym była fajna :d dodają taka do telefonu?? :D

[PBT] Horpah

no niestety nie, a szkoda.
U nas tylko blondynki ale w twoim mieście, być może - musisz sprawdzić.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 26 Kwiecień 2009, 21:09
ta w zielonym była fajna :d dodają taka do telefonu?? :D
Wiem że o gustach się nie dyskutuje ale mi się nie podoba ani telefon ani ten zielony dodatek :)

Szopler

Jaką kartę do tego telefonu polecicie? Szybka ma być ;).

Pigu

etam bez przesady z tą szybkością - nie będziesz codziennie 8GB przerzucał - mam zwykłego kingstona, telefony nie muli i jest ok %)

Szopler

Na co dzień ta karta będzie w mikroczytniku i z boinc portable na pokładzie... (trzeba jakoś zaprząc do pracy komp w firmie - bez dostępu do netu).

mikro sdhc rozumiem ;) ?

Pigu

ano i class 6, tyle, że to class 6 to dość szerokie pojęcie
Rating    Speed (MB/s)    SD Class
  6x     0.9     n/a
  10x     1.5     n/a
  13x     2.0     2
  26x     4.0     4
32x     4.8     4
40x     6.0     6
66x    10.0     6
100x    15.0     6
133x    20.0     6
150x    22.5     6
200x    30.0     6
266x    40.0     6
300x    45.0     6

TJM

Masz zamiar tę kartę przekładać między telefonem a czytnikiem ?
Nie wiem jak to z tym LG może się sytuacja przedstawiać, ale np. w przypadku różnych Nokii jakie miałem przyjemność testować nie jest za ciekawie. Na swojej 6120c nie wyjmuję już w ogóle karty podczas pracy telefonu, jeśli już z jakiegoś powodu potrzebuję wyjąć, wyłączam telefon i włączam z powrotem dopiero z włożoną kartą. Hotswapując parę razy po prostu znikły mi dane z niektórych aplikacji, telefon nie ma żadnego wskaźnika kiedy zapisuje coś na karcie a aplikacje mogą pracować w tle, więc łatwo zaliczyć zonka.
Na szczęście mój telefon akurat ma opcję bezpośredniego dostępu do karty po podpięciu kablem USB (tel robi za czytnik), można podpiąć i efekt jest ten sam jak karta w czytniku, a bez bonusu w postaci możliwej utraty danych %-)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

istnieje możliwość wyboru pamięci domyślnej, ale ze względu na zaledwie 100MB wbudowanej i tak będzie to karta

[PBT] Horpah

ja polecam taką http://www.allegro.pl/item623656328_sandisk_sd_hc_4gb_ultra_ii_15mb_s_hermes_gliwice.html
w LG dostęp do karty jest dość utrudniony gdyż znajduje się za baterią i by ją wyjąć/włożyć trzeba wyjąć baterię, więc o hotswap można zapomnieć.