2009.05: Enigma@home

Zaczęty przez Bober, 05 Kwiecień 2009, 18:31

jim

POEM

Jakoś nie kręci mnie liczenie cyferek dla cyferek, to primegrid jakieś takie zmulone wrażenie na mnie robi. Lepiej jakieś fizyczne białko policzmy :)

Szopler

Niech Boberek w wolnej chwili ;) zaktualizuje pierwszego posta... ładnie prosimy :)

MarcinG

Enigma                                10
Climateprediction.net          7
POEM                                   7
DistrRTgen                           1
Docking@home                   2
Cosmology@home              1
Genetic Life                         2
Einstein                               1
Spinhenge                           1
Magnetism                          1

Troll81

Primegrid może i nie jest tak pożyteczny jak WCG ale to zięki niemu głośno o naszym teamie :D

lolek

Trollu wszystko zależy czy ktoś liczy dla "pożyteczności" czy dla racu. :P

Troll81

pożytecznym jest być wymienionym z imienia i nazwiska jako ten który znalazł Ap26 :D

lolek


Gargul

Mimo chwilowych trudności, to nadal jeden z najstabilniejszych projektów, dający nauce realny postęp, rozwijający badania (ostatnio do badań dołączyłydane z nasłuchu radioteleskopu w Arecibo)

Einstein

stn

Wiem, że to głupi pomysł, ale może pomożemy z wszystkich sił znaleźć AP26 (w końcu to wszystko dzięki algorytmowi Jarka). Skończmy jeden podprojekt, a dopiero potem bierzmy się za następne.
Po raz kolejny PrimeGrid!

lolek

Z całym szacunkiem dla Jarka, ale co za dużo to nie zdrowo. Po za tym znalezienie tego AP może równie dobrze potrwać jeszcze rok.

Kret_polny


KrzychuP

Cytat: stn w 13 Kwiecień 2009, 22:05
Wiem, że to głupi pomysł, ale może pomożemy z wszystkich sił znaleźć AP26 (w końcu to wszystko dzięki algorytmowi Jarka). Skończmy jeden podprojekt, a dopiero potem bierzmy się za następne.
Po raz kolejny PrimeGrid!
Po wygranej w danym miesiącu dany projekt idzie w odstawkę (w głosowaniach) na pół roku. Takie zasady ustaliliśmy na początku zabawy.  :P

Niekumaty Burak

Climat jest dyskusyjny. Ciekawy artykuł na ten temat. Poza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne. Głosuję więc na Enigmę.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

OxyOne

Cytat: Niekumaty Burak w 14 Kwiecień 2009, 22:17
Climat jest dyskusyjny. Ciekawy artykuł na ten temat. Poza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne. Głosuję więc na Enigmę.

łeeee jak nie ma WU od miesiaca to tez głosuje na Enignme...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

emik

Cytat: NetMonitoring w 15 Kwiecień 2009, 00:29
Cytat: Niekumaty Burak w 14 Kwiecień 2009, 22:17
Climat jest dyskusyjny. Ciekawy artykuł na ten temat. Poza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne. Głosuję więc na Enigmę.

łeeee jak nie ma WU od miesiaca to tez głosuje na Enignme...

jak to nie ma jak są na bieżąco


lolek


OxyOne

Cytat: emik w 15 Kwiecień 2009, 05:50
Cytat: NetMonitoring w 15 Kwiecień 2009, 00:29
Cytat: Niekumaty Burak w 14 Kwiecień 2009, 22:17
Climat jest dyskusyjny. Ciekawy artykuł na ten temat. Poza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne. Głosuję więc na Enigmę.

łeeee jak nie ma WU od miesiaca to tez głosuje na Enignme...

jak to nie ma jak są na bieżąco

cos mnie sie pomyliło sorki za zadyme
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

MarcinG

Enigma                                11
Climateprediction.net          7
POEM                                   7
DistrRTgen                           1
Docking@home                   2
Cosmology@home              1
Genetic Life                         2
Einstein                               2
Spinhenge                           2
Magnetism                          1


Co z  "stn" ktory dal glos na primegrid . ?  Wiadomo ze nie mozna glosowac drugi raz na ten sam projekt, nalezy mu sie kolejny glos czy strata w tym miesiacu ?

Pigu


PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

michalu


Tomasz R. Gwiazda

btw: kilka wymienionych projektow nie wysyla WU albo bardzo rzadko

Tak sie zastanawiam czy nie zmienic zdania z Docking na WCG

lolek

WCG ma teraz raczej marne szanse na wygraną. Jeśli chcesz coś biologiczno-chemicznego to zmień na POEM. Brak WU jest chyba dostatecznie dużym problemem żeby pozwolić na zmianę głosu

RAD-Poland

Spinhenge@home

na razie wygrywa Enigma@Home, gdyby została projektem miesiąca, może by tak TJM ogłosił obiecany wyścig ;) np: 7 lub 14 dniowy, oczywiście nie wiem jakie są możliwości techniczne serwera, dostępności wu oraz skryptem rzetelnych statystyk (przykład "lipnych" statystyk wystąpił w wyścigu yoyo@home, gdzie miały się liczyć tylko ogr'y a w rezultacie zaliczane były wszystkie podprojekty i z tego co pamiętam nie było kontroli daty pobranych próbek)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pantarhei

Enigma@home

Jak coś kończyć to kończmy ten projekt.
Tam jakoś dziwnie od dłuższego czasu nie rozszyfrowano trzeciej i chyba ostatniej wiadomości, wiec warto pomóc.
:book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a na koniec projektu :D publikacja wszystkich rozszyfrowanych wiadomości :d

Judge

gg: 2439099

cezar






Aegis Maelstrom

#68
A jak z zachowaniem Enigmy na beznetowcach?

Prawdę powiedziawszy, niedawne problemy z kilkoma projektami (niewidoczne dla menedżera pliki czekające na zaraportowanie, błędy w liczeniu przy zmianie dysku/pogody/kto wie czego i najbardziej dobijający "client detached error" przy zasilaniu kilku klientów na jednej maszynie, który powoduje ignorowanie przeliczonych próbek) skutecznie zniechęcają mnie do aktywniejszego* udzielania się w BOINC.

(* aktywniejszego czyli zostawienia BOINC samopas na dwóch-trzech maszynach i co się przeliczy, to się przeliczy, a nie - to wina autorów :/).



RAD-Poland
- to nie wina autorów a nowych wersji serwerów BOINC w projektach
- w październiku 2008 Enigma była projektem miesiąca i projekt posiadał jako jeden z pierwszych w/w problem (TJM dba o aktualizację softu)
- ja stosuję do pobierania/odsyłania próbek z beznetowców VM - Virtualną Maszynę o zmiennych parametrach
- jeśli problem jeszcze istnieje (szybko to przecież sprawdzisz) prawdopodobnie zastosowanie klientów Hal'owych==TJM'owych załatwi sprawę i autor projektu raczej nie będzie miał nic przeciwko temu, właśnie między innymi dlatego klienty te zostały specjalnie zmodyfikowane) ;)

Aegis Maelstrom

Cytat: Niekumaty Burak w 14 Kwiecień 2009, 22:17
Climat jest dyskusyjny. Ciekawy artykuł na ten temat. Poza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne. Głosuję więc na Enigmę.

Czy możesz mi wyjaśnić, dlaczego Climate Prediction jest "dyskusyjny"?

Czy sugerujesz, że badacze celowo tak dobierają parametry, aby uzyskać żądany wynik?
Przypominam: climate prediction służy sprawdzeniu pewnego modelu (a afaik nawet modeli) predykcyjnych i kalibracji określonych parametrów.
Oczywiście, jest tu olbrzymie pole do dyskusji, dobre dopasowanie ex post nie gwarantuje precyzji ex ante ani nawet zrozumienia zjawisk itd. ale jest niezłym punktem wyjścia, pewne parametry można chyba testować eksperymentalnie, swoje pokaże też przyszłość, a obrana metoda bazująca na matematycznej teorii układów złożonych (czyli de facto "teorii chaosu") jest najlepsza merytorycznie i daje się świetnie skalować w ramach takich projektów jak BOINC.

Giaur

Oddaję głos na... ekhm... ENIGMA@HOME. :attack:

szuu


Mój pierwszy post na forum <  Hello :arrr:  >

Ja jestem zwolennikiem Rosetty (względy przydatności oraz osobiste) ale z racji ze była liczona w ciągu ostatniego pół roku to :
głosuję również na Enigma. Ładnie sie liczy, nie ma z nią problemów a w BAM wystarczą 2 kliknięcia i pełna "szmoc" komputerów powędruje po próbki Enigmy.

Pozdrawiam
majtek liczydłowy  ;)
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Troll81

witamy na pokładzie i zapraszamy do działu wizytówki. Napisz coś o sobie, skąd jesteś co robisz, jak związałeś się z BOINC.

Bober


adam30


Angelus


Niekumaty Burak

CytatCzy możesz mi wyjaśnić, dlaczego Climate Prediction jest "dyskusyjny"?

Tylko w tym sensie, że nie tylko ja, ale i inni liczydłowi mogą być w takiej samej sytuacji jak ja.
CytatPoza tym, od miesiąca nie dostaję punktów za liczenie klimatyczne.

Fakt, że moja wypowiedź nie była zbyt logicznie sformułowana. A link do artykułu to tylko ciekawostka.

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Simek

Stawiam na to co polskie, czyli Enigma@Home.

KrzychuP

Czas przełączyć maszynki, co by weekend nie poszedł na zmarnowanie.  :)

lolek

po wyścigu w prime muszę przeliczyć to co mam w buforku z poem u późniei się przełączam na enigmę