Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Router WAG200G, a Vista

Zaczęty przez cezar, 13 Kwiecień 2009, 18:59

cezar

Mam problem, właśnie podłaczyłem w/w router. Na głównym kompie wszystko śmiga bez problemu, na lapku z XP też. Jednak na drugim lapku mam Vistę i takie objawy: wykryto sieć niezidentyfikowaną(...), niby połączenie jest, ale internet, ani BOINC tego nie widzi, nie mam juz pomysłu co z tym zrobić. :(





Troll81

wista ogólnie ma problemy z wirelesem...

Mchl

Taki router mam. VIsta Business. Nie przypominam sobie żeby były jakieś problemy z wykryciem sieci...
Czy komputer dostał IP? Jesteś w stanie dostać się z niego na stronę routera?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#3
Skonfigurowales bezprzewodowa karte sieciowa w tymze lapku z Vista? Sprawdz ustawienia - mozesz miec tam cos poprzestawiane.

Wlasciwosci systemu - sprzet - menedzer urzadzen - karty sieciowe - Twoja_karta_wireless - wlasciwosci w/w - zaawansowane.


Nie znam oczywiscie Twojej karty wireless, ale z takich najwazniejszych opcji to:

Agresywnosc mobilnosci - min.
Moc transmisji - max.
Zarzadzanie energia - max.
Ustawienia dla terenu z zakloceniami - max.

I co najwazniejsze `Tryb sieci bezprzewodowej` - ma byc taki sam jak w routerze. Moze sie okazac ze Twoj router obsluguje np. g/n, a Ty masz w lapie ustawione b. Masz miec takie same wartosci. Gdybys mial kilka mozliwosci do wyboru, to (nie bede sie tutaj rozpisywal nt. temat) sprawdz w wikipedii roznice miedzy `b` a `g` i wybierz co Ci pasuje.



Cytat: Troll81 w 13 Kwiecień 2009, 19:03
wista ogólnie ma problemy z wirelesem...


Za duzo napisales Trollu, powinno byc:

Cytat: Troll81 w 13 Kwiecień 2009, 19:03
wista ogólnie ma problemy...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

cezar

Właściwości porobiłem to co radziłeś Aidec. I jeszcze zmieniłem ustawienia w ustawieniach "Protokołu internetowego w wersji 4" - ustawiłem na - uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.
I wszystko teraz działa jak należy  :parrrty:
Dzięki za wskazówki  :)