Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

szuu ...m.aszyn

Zaczęty przez szuu, 22 Kwiecień 2009, 14:33

szuu

Witam
Dołączyłem koło 4 m-c temu.  Początek roku 2009 o ile mnie pamięć nie myli.

Kiedyś bawiłem się w  rc5.pl .. pewnie nie tylko ja na tym forum pamiętam tan projekt i jego nieszczęsny upadek.

Projekt upadł a ja zacząłem studiować Informatykę w Poznaniu.
Między czasie pracuję (a może raczej w miedzy czasie się uczę :P ). Mam dostęp do paru maszynek biurowych które w planie długoterminowym przygotowuje do podłączenia do naszego zespołu.
Na razie z racji małych zawirowań musiałem po przygodzie z Rosetta wstrzymać prace na niektórych sprzętach ale już niedługo ruszą pełną parą.
Mam nadzieję że moja skorupka szybko się rozbuduje i nie zatonie na szerokich wodach. A z czasem może zbliży się do czołówki  ;D

Pozdrawiam,
majtek liczydłowy
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Troll81

Z dołączaniem firmowych maszyn uważaj. Bo pracodawca może nie być zachwycony. Witaj na pokładzie.

lolek

Witaj kamracie  :parrrty:

Nuriel

do szotów i na pełn morze!

szuu

Cytat: Troll81 w 22 Kwiecień 2009, 14:47
Z dołączaniem firmowych maszyn uważaj. Bo pracodawca może nie być zachwycony. Witaj na pokładzie.
Tak tak, dzięki z ostrzeżenie. Mam to na baczeniu dlatego nie podłączam ich na hura. Szczęśliwie ja sie opiekuję komputerami w tej "firemce". Szef obsługuje komputer jednym palcem - i to bynajmniej nie małym  XD - a księgowa z Quadzie to tutaj nic dziwnego wiec wykorzystam w przyszłości do dobrodziejstwo. Niestety na razie do problemików doszła migracja w dostawcy internetu wiec wszystko sie w czasie lekko odwlecze.


Cytat: lolek w 22 Kwiecień 2009, 14:56
Witaj kamracie  :parrrty:

Cytat: Nuriel w 22 Kwiecień 2009, 19:26
do szotów i na pełn morze!

Miło mi :)
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

AiDec

Witam nowego kamrata :).

Co do instalacji BM na czyichs maszynach, to podam Ci historyjke. Zainstalowalem na MOIM kompie BOINC`a, pochowalem go jak tylko sie dalo i pozyczylem kompa znajomej ktora nie ma bladego pojecia o kompach. Ciekaw bylem kiedy sie kapnie ze tam BOINC chodzi (co to jest BOINC wiedziala, ale nie wiedziala ze na tym kompie jest zainstalowany). Wystarczyly trzy godziny. Po trzech godzinach dostalem telefon z pytaniem `co to znaczy ze moj komputer BOINC utracil polaczenie sieciowe?`.

Nigdy nie wiesz co sie moze zdarzyc... Wyciagnij moral ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 23 Kwiecień 2009, 03:14
Witam nowego kamrata :).

Co do instalacji BM na czyichs maszynach, to podam Ci historyjke. Zainstalowalem na MOIM kompie BOINC`a, pochowalem go jak tylko sie dalo i pozyczylem kompa znajomej ktora nie ma bladego pojecia o kompach. Ciekaw bylem kiedy sie kapnie ze tam BOINC chodzi (co to jest BOINC wiedziala, ale nie wiedziala ze na tym kompie jest zainstalowany). Wystarczyly trzy godziny. Po trzech godzinach dostalem telefon z pytaniem `co to znaczy ze moj komputer BOINC utracil polaczenie sieciowe?`.

Nigdy nie wiesz co sie moze zdarzyc... Wyciagnij moral ;).

I widzisz w rejestrze nie wyłączyłeś dymków :P, a odpalałeś razem z managerem bo zawsze na upartego można sam proces boinc.exe uruchamiac bez managera.

sciagacz

Cytat: AiDec w 23 Kwiecień 2009, 03:14
Witam nowego kamrata :).

Co do instalacji BM na czyichs maszynach, to podam Ci historyjke. Zainstalowalem na MOIM kompie BOINC`a, pochowalem go jak tylko sie dalo i pozyczylem kompa znajomej ktora nie ma bladego pojecia o kompach. Ciekaw bylem kiedy sie kapnie ze tam BOINC chodzi (co to jest BOINC wiedziala, ale nie wiedziala ze na tym kompie jest zainstalowany). Wystarczyly trzy godziny. Po trzech godzinach dostalem telefon z pytaniem `co to znaczy ze moj komputer BOINC utracil polaczenie sieciowe?`.

Nigdy nie wiesz co sie moze zdarzyc... Wyciagnij moral ;).

ja na swoich firmowych ustawilem zeby z netem łączyl sie tylko w godzinach nocnych i po problenmie

Troll81

dymki... łączenie w godzinach nocnych... a jak nagle wywali komunikatem o błędzie?? i to takim systemowym a nie komunikatem BOINCA?:D

Tomasz R. Gwiazda

to trzeba byc adminem ktory odbierze telefon i spokojnie wyjsni ze to znany blad systemowy windowsa :)

ja osobiscie nie planuje w pracy instalowac boinca na kompach co ludzie pracuja, chyba zeby pomyslec o tym aby pracowal tylko jako screen saver ale zrobic to na zasadzie akcji ogolnofirmowej

Akira

Może pogadaj z szefem, że jak zainstalujecie boinca to walniemy reklamę waszej firmy na boincatpoland.org  ;)

Troll81

ja się z szefostwem dogadałem na tyle że na mojej stacji roboczej boinc hula. Na innych kompach nie. Sorry ale rachunki za prąd byłyby masakryczne. 40 stacji roboczych niech weźmie dodatkowo 50W każda licząca stacja, to nam daje 2KW. Niech liczą w godzinach pracy (czyli 8 godzin) to już się robi 16KWh na dobę. NIech w miesiącu jest 20 dni roboczych, to juz nam daje 320 KWh miesięcznie. No i niech jedna KWh kosztuje 0,4 PLN. To już nam daje 130 PLN miesięcznie (a to i tak zaniżone rachunki bo prąd podrożał a w miesiącu pracujemy więcej niż 20 dni)

AiDec

Cytat: Troll81 w 24 Kwiecień 2009, 10:10
jSorry ale rachunki za prąd byłyby masakryczne. (...)40 stacji roboczych niech weźmie dodatkowo 50W każda licząca stacja, to nam daje 2KW.(...)

2KW? Eee tam - maly pikus. Toz nawet Kosmos bierze wiecej :P.


A co do mojego przykladu ze znajoma, to chcialem tylko podac przyklad, ze naprawde nigdy wszystkiego nie przewidzisz i nigdy wszystkiego w 100% nie ukryjesz, nawet jakbys byl specem w pisaniu rootkitow  XP  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

szuu

Update :

Zmiana pracy z powodów nie kończących się problemów w poprzedniej firmie matce spowodowało ze moja mini farma nawet nie wystartowała. Ciułam punkciki na domowych maszynach raz po raz rozpylając BOINCi na komputery niczego nie świadomych tubylców. Nadal walczę o nowe CPU i GPU  :attack:


Chciałem tez poinformować o moim głównym eRepublicowym koncie i zachęcić ludzi do rejestracji
                   ---< http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL >---

   Dzięki waszej rejestracji i prowadzeniu konta będę mógł przyspieszyć działania rozwojowe naszej eRepublic i organizacji BOINCowej.

                        W Bojowym Kamrackim Nastawieniu
                              liczydłowy Szuu
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!