Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Czy jest sens ???

Zaczęty przez satanetv, 22 Kwiecień 2009, 14:46

satanetv

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do komputera. Jednak jest mały problem. Komputer ma tylko złącze AGP. I czy jest sens kupować kartę w celu wykorzystania jej do obliczeń ?? Jaka to by musiałaby być karta i w jakich projektach mogłaby uczestniczyć ?

MJ19

Mocniejszej niż Radeon 3850 nie włożysz...bo nie ma.A co da się liczyć?Na pewno MilkyWay@home ale tylko pod warunkiem,że masz procek zgodny z SSE2.

Troll81

#2
Z tego co wiem to żadna karta na AGP nie wspiera technologii CUDA a te z radeonów które pasują do AGP nie pracują w projekcie Milkyway. Aczkolwiek ja mam radka 3650 na AGP i pracuje/pracował w projekcie Folding@Home. Niestety ten projekt nie jest dostępny na platformę BOINC.

jest jeszcze gdzieniegdzie karta http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_3850_PowerColor_512MB_2xDVI_AGPx8_/pelny,id,52870/

czyli radek 3850. Jego chyba da się podpiąć do BOINC w projekcie Milkyway. Ale o szczeguły najlepeij dopytać na forum projektu lub tych spośród naszych liczydłowych którzy liczą milky na radkach i znają głębiej temat.

satanetv

Czas by się zacząć trochę rozwijać i zacząć inwestować w CUDA techniki. Dopatrzyłem się w 3 kompach 8500GT i już sobie powoli pracują. ale mam zamiar sobie powoli to rozbudowywać. Na co trzeba zwracać szczególną uwagę: ilość procesorów, częstotliwość rdzenia czy częstotliwość shaderów ?? Nie chcę za mocno szaleć i na początek myślałem o którymś z tych modeli 9600GSO, 9800GT, 8800GTS, 8800GT albo GTS250. Wiem, że pewno zaraz będzie, że GTS250. Ale zamiast tej mógłbym zainstalować 2 tańsze. Co mi radzicie?

sesef

8800GT, 9800GT, 250GTS to ta sama karta tylko ze zmienionym biosem. Ja bym brał 9800GT taniej powinna wyjść niż 250 a wydajność ta sama.

satanetv

#5
W takim razie stawiam na 9800GT. Przeznaczenie dla niej to GPUGRID. Chyba że Rosetta albo WCG bedą na tym chodziły.

Dobra. 9800GT zakupiona. Teraz tylko czekam na przesyłkę.