Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

[Pomysł] Newsleter Boinc@Poland

Zaczęty przez lukaszde, 03 Maj 2009, 21:18

lukaszde

W nawiazaniu do watku rozpoczetego tutaj:
http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/(portal)-wykop-pl/msg66505/#msg66505

Bardzo podoba mi sie akcja z newsami i troche zaluje ze nie ma takich tygodniowych podsumowan dla chetnych uczestnikow teamu (z mozliwoscia rezygnacji/zapisania sie) np.
- Projekt miesiaca maja - xxx  przypominamy ze dla uczestnikow jest klasyfikacja itd... aktualne pozycje...
- w tym tygodniu awansowalismy w projektach xx spadlismy w projektach yy (mozna podac ilosc miejsc)
- wypisani userzy dnia sposrod naszego teamu
- krotkie info o komputerze teamu (pkt ? rac ? jakiekolwiek news o pracy tej maszyny)

Sugeruje stworzyc jakis szablon, w ktorym co tydzien beda sie zmienialy stale dane, reszta uzupelniania w zaleznosci od tego co sie dzieje w temacie Boinc.

Bober

Z newsletterem jest problem, żeby go raz na kwartał wysłać. Póki co przygotowanie listy maili i wysłanie zabiera Mchlowi dużo czasu.
Także pomysł jest jak najbardziej dobry, ale na chwilę obecną zbyt trudny do zrealizowania, głównie z przyczyn technicznych.

OxyOne

Uwazam ze powinno sie jakos usprawnic te wysyłki. Jak zauwazylismy wokół newslettera jest duzo zamieszania a raczej chetnych do realizacji przedsiewziecia. Powinnismy wykorzystac potencjał chetnych a pomysł jest jak najbardziej ok. Mnie sie podoba taki pomysł i musze przyznac ze ucieszyło mnie jak zobaczyłem go wskrzynce.

Nie ukrywam poszedł dalej droga mailowa dzieki temu sa 2 osobyodemnie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

lukaszde

Bober trzeba popytac dr googlowskiego o systemy mailingowe.

A moze ktos z forumowiczow zna jakis darmowy system mailingowy, ktory moglibysmy wykorzystac ?

Znalazlem takie cos: http://www.pommo.org/index.php/Main_Page

TJM

Ja dysponuję serwerem pocztowym, który jest w stanie przyjąć listę emaili do masowej wysyłki w postaci pliku o formacie 1 email w linii. Listę tworzy się z wirtualnym emailem, wysłanie na niego wiadomości powoduje automatyczny mirror do wszystkich (wiadomość jest po prostu kopiowana, zawiera oryginalne nagłówki) - jeśli taka funkcjonalność może się do czegoś przydać, mogę to włączyć i skonfigurować, prawdopodobnie da się ustawić także zdalny dostęp do tego, tak żeby np. Mchl mógł sam zarządzać taką listą (tego nie jestem pewien, bo nigdy tego nie robiłem - tak wnioskuję po prostu z ogólnych możliwości serwera).
Serwer obsługuje też normalne listy mailingowe wszelkiego rodzaju, tylko nie jestem pewien czy moja licencja ( :ph34r:) ma jakiś limit ilości użytkowników na takiej liście.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

a co to za system pocztowy ?

Mchl

Ja w międzyczasie zrobiłem sobie automat. Adresy z dwudziestu największych projektów wyciągam w dwie minuty.  :attack:

Tak więc powinniśmy móc teraz wysyłać newsletter z mniejszym poślizgiem :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

heh... tylko kiedy będzie kolejny newsletter :D

Mchl

Zdaje się, że jest jakiś zaległy...

Tylko trzeba go zaktualizować, a ja jeszcze mam coś do dorzucenia od siebie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org