BAM boincstats.com - invalid ID

Zaczęty przez mrjinks, 04 Maj 2009, 13:36

mrjinks

Witam,

Postanowiłem podłączyć do statystyk dwa komputery, na których liczy się tak samo - WCG oraz seti. Jedno i drugie konto jest podłączone do BAM, także widoczne są 2 komputery. Jednak WCG jest na jednym, seti na drugim emailu(w seti mam dwa konta, jedno nieuzywane, drugie uzywane) - i tu pytanie, ktore konto SETI zostało podłączone do BAM(mam konto WCG a@b.com, BAM a@b.com, SETI uzywane b@c.com, a nieuzywane SETI takie jak WCG - a@b.com). Troche zamotałem, ale może pomożecie. Dodatkowo jak naciskam na sygnaturkę to mam invalid ID;/. WTF?

Dodam, że w sekcji zespoły SETI@Home nie pokazuje teamu BOINC@Poland, nie może znaleźć/nie mogę się przyłączyć, może to problem z serwerem seti albo zamotałem coś z kontami?

UPDATE:

W zakładce PODPIS jak nacisnę Standardowa sygnatura dla użytkownika to mam:user mrjinks, flaga niemiecka i projekty, w ktorych nie uczestniczę, naciskam Podłużna sygnatura dla użytkownika to mam usera: FiveDollarYoBet i też nieznane mi projekty, opcja Sygnatura z jednym projektem dla użytkownika powoduje invalid ID.


Nie znaleziono CPID użytkownika w łącznych statystykach BOINCstats lub użytkownik nie posiada żadnych punkt�w - to pojawia się w Moje szczegółowe statystyki, punkty są w WCG, w SETI niby też jakieś bardzo stare(chyba, że podłączył nie to konto?)...

UPDATE2:

Proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu, wiem już, że trzeba poczekać na akutalizacje. Jednak temat z dwoma kontami SETI jest nadal aktualny.

Pigu

#1
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc/sygnaturka-z-boincstats-i-klopotnik/

może to pomoże %)

odnośnie seta - najlepiej mieć we wszystkich accountach ten sam email oraz mieć na jednej maszynie podłączone wszystkie projekty i powinny się konta zsynchronizować

mrjinks

#2
Pokombinuje później z tą sygnaturką, a czy ktoś przerabiał już temat innego emaila w danym projekcie?
Niestety, jest invalid ID, poczekam więc do jutra. Jeżeli nie ma opcji różnych emaili, to zrezygnuje z konta w SETI i zmienie na konto drugie z takim samym emailem jak WCG.

deway

1. Zerknij jeszcze na temat
http://www.boincatpoland.org/smf/przetwarzanie-rozproszone/dwa-konta
Może wiele wyjaśnić.

2.
CytatZarejestrowałem się w różnych projektach pod różnymi nazwami.

To nie stanowi większego problemu. BOINCstats połączy konta o różnych nazwach, pod warunkiem że użyto tego samego adresu e-mail

Jeżeli w projekcie x Twoja nazwa to boinc, a w projekcie y - stats, nazwa Twojego konta w BOINCstats będzie miała postać boinc / stats

Zarejestrowałem się w różnych projektach używając różnych adresów e-mail

To może być problem. Adres e-mail jest częścią algorytmu służącego do identyfikacji użytkowników w wielu projektach. Jeżeli adres e-mail nie jest taki sam we wszystkich projektach, możesz w BOINCstats mieć dwa odrębne konta, które nie zechcą się połączyć.

Jedyny sposób, aby zaradzić takiej sytuacji, to ustawić we wszystkich projektach taki sam adres e-mail użytkownika. W ciągu kilku dni Twoje konta w BOINCstats powinny się połączyć.
http://pl.boincstats.com/page/faq.php
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

mrjinks

Zmieniłem adres email w WCG żeby był taki sam jak w SETI. Teraz poczekam kilka/kilkadziesiąt godzin na aktualizacje statystyk. Po zmianie emaila nie jest konieczne restartowanie projektu w BOINC managerze(czy wywalenie i wrzucenie jeszcze raz?). Dzięki za pomoc:].

KrzychuP

Najprostszy i najszybszy sposób, to właśnie zmiana emaila.
Nie wpływa ona w żaden sposób na managera na danym kompie.

mrjinks

Połączyło mi konta, i gdy wyszukuje użytkowników mam coś takiego:

http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=e44268a67dd11e11f9ec9d6f6389027e

natomiast po zalogowaniu się i kliknięciu "Moje Szczegółowe statystyki" otrzymuje:
"Nie znaleziono CPID użytkownika w łącznych statystykach BOINCstats lub użytkownik nie posiada żadnych punkt�w".
W profilu mój CPID to: f8d5ea093d9e5f05591567498b9be9c0 - z tego co widzę, jest inny niż podaje wyszukiwarka. Emaile te same, dałem
odnów CPID i nic. Czyli jednak trzeba czekać?? Dodatkowo - coś nie bardzo dobrze liczy punkty z WCG, WCG na wczoraj podawało mi ponad 2000, dzisiaj już jest prawie 4000, a w statystykach 500?

Pozdrawiam

Troll81

Projekt WCG tkiedyś był odrębny od platformy BOINC i ma podwójną punktację. Jedna to punktacja wewnętrzna WCG (i jest ona wyższa) a druga to punktacja BOINC i jest ona wyższa. Konta łączą się dośyć długo (czasem nawet kilka dni) daj im czas :D

deway

mrjinks u mnie łączenie kont trwa od miesiąca aż do dzisiaj ;D tylko chyba przez jeden dzień było ok. (po dwóch tygodniach) ;) Wystarczy, że dodałem dwa nowe projekty i znów się rozsynchronizowały. Cóż, pierwsze miesiące w BOINC nie są łatwe w statystykach :D
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

mrjinks

Bo zamiast zachęcić userów do marnowania prądu dla nich i zrobić jakieś wyczes statystyki globalne, system motywacyjny, symboliczne nagrody itp. to posiłkują się jakimś zewnętrznym czymś... co działa i nie działa;) Dobrze, że punkty nie przepadają(tzn. w statystykach podobno przepadają tylko, ale później się pojawiają):).

KrzychuP

Jedno pytanie mrjinks, masz chociaż na jednym z komputerów podłączone w managerze wszystkie projekty w których uczestniczysz?? (nawet jeśli liczysz na tym kompie tylko jeden projekt)
(o ile masz zainstalowanego Boinca na więcej niż jednym)

mrjinks

Tak, na domowym komputerze mam podłączone 2 projekty, w których uczestniczę(dwa są też w BAM), natomiast na firmowym jest tylko jeden - WCG(ten komp jest za słaby do SETI i nie chce nawet pobrać WU).

KrzychuP

To chyba nie pozostaje nic innego jak tylko czekać. ::)

Pigu

Cytat: Troll81 w 06 Maj 2009, 09:54
Projekt WCG tkiedyś był odrębny od platformy BOINC i ma podwójną punktację. Jedna to punktacja wewnętrzna WCG (i jest ona wyższa) a druga to punktacja BOINC i jest ona wyższa.

7x wyższa zdaje się