"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

satanetv

Miałem ten sam dylemat co ty. Na początku kupiłem NV 9800 GT. Ale super 10k w GPUGRID na dobę. Sprzedałem kupiłem GTX260. No i miałem 15k na dobę. Ale co tam zobaczmy jak działa ATI. Karta za 70% ceny GTX260 czyli HD4850 daje 70k na dobę. Więc odpowiedź wydaje się prosta. Sprzedałem NV GTX260 i w tej cenie kupiłem HD4870 nowiutką ze sklepu.

OxyOne

Widze ze co niektórzy poznali sie na ciemnej stronie CUDÓW.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Ano trzeba było tego CUDA spróbować na własnej skórze  XD

kerio

 :respect: dzięki za odpowiedzi
a czy któryś z kolegów nie zmienia arsenału  :attack: ,jak tak to poproszę  o info gdyby ktoś miał na zbyciu jakąś kartę
powiedzmy że 4770  lub coś lepszego było by najs

satanetv

Trochę wymian może pojawić się w październiku i listopadzie. Wszystko zależy od wydajności i ceny nowych kart ATI

Szopler

#125
Przyszedł Sylwek 1.2kW :).
Solidnie waży, nie ma co... Od razu widać, że alu na radiatory i miedzi na cewki nie żałowali... choć Made in China ;).
(ale) Jakby nie był Made in PRC to by kosztował przynajmniej 2.5x tyle ;).

Oto zaczątki "Potfforka":
2 dyski Seagate ST3250310NS - 250GB SATA II 32MB chłodzone wentylatorem Noctua NF-S12 800 (800rpm)

Dyski swoim jestestwem ;) tworzą kanał wentylacyjny, którym strumień powietrza wpadał będzie w okolice grafy (lub graf jak mi całkiem na punkcie BOINCa odpalantuje ;) )

Zasilacz SilverStone STRIDER ST1200 1.2kW - elektrownia na swoim miejscu... (po testach w redakcji PCLab(?), ale za to z 36 m-c gwarancji!)
W sumie to mogę go założyć zarówno wentylem w górę jak i w dół - w obudowie jest nieco miejsca pod zasilaczem na przepływ powietrza, a przynajmniej nic nie wpadnie do środka.

(a) Całość w taniej, ale dobrej obudowie Antec Three Hundred
Wentylator górny ma akceptowalny poziom hałasu tylko na Low, tylny jeszcze na Mid daje radę, ale i tak podłączę je między 5 i 12V. Dzięki temu będę mógł regulować prędkość przy akceptowalnych dB :).


PS1.
Dlaczego tylko pierwsza fotka otwiera się poprawnie (z miniaturki) - błąd forum?

Tomasz R. Gwiazda

niezle niezle, a co dalej tam wkladac bedziesz ?

Osobiscie nie jestem za wentylami na samym dole (no i zasilka) bo to zbiera niezle kurz :) No ale jak wszedzie tak i w kompie trzeba sprzatac i odkurzac co jakis czas :)

Szopler

Cały czas się waham między Intelem a AMD...

Troll81

ja bym dał zasiłkę na górę :D ale poza tym to zajefajny sprzęcik montujesz :D

3Rni

Cytat: Szopler w 21 Sierpień 2009, 22:57
Cały czas się waham między Intelem a AMD...

bierz Intela - jak sięgnąć pamięcią wstecz zawsze intel rządził wydajnością a amd miał co pewien czas tylko przebłyski....

X X X

Szopler, nie wahaj się - świeżo kupiłem bliźniacze zestawy AMD Q9650 i Intela Q8400, i... testy testami, a Intel jest zwyczajnie lepszy, choć benchmark.pl pokazuje inaczej. Różnica w praktyce jest taka, że jakbym wyścig zaczął od początku, to AMD zrobiłby 2 próbki, a Intel 3.

Troll81

amd bywa lepszy w jednych projektach a gorszy w innych. Kup to co ci się bardziej opłaca :D może tańszego proca ale lepszą grafę??

TJM

A które to są te projekty, gdzie proce AMD są lepsze ? Ja widziałem jedynie kilka podprojektów Prime gdzie miały jakąś przewagę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2009, 11:38
amd bywa lepszy w jednych projektach a gorszy w innych. Kup to co ci się bardziej opłaca :D może tańszego proca ale lepszą grafę??

wszystko akurat odwrotnie... kupuj możliwie najszybszego intela /na jakiego cie stać/ bo wiadomo ze łatwiej wymienić grafe na lepsza niz procka


sesef

Cytat: 3Rni w 22 Sierpień 2009, 13:51
Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2009, 11:38
amd bywa lepszy w jednych projektach a gorszy w innych. Kup to co ci się bardziej opłaca :D może tańszego proca ale lepszą grafę??

wszystko akurat odwrotnie... kupuj możliwie najszybszego intela /na jakiego cie stać/ bo wiadomo ze łatwiej wymienić grafe na lepsza niz procka



Tak tylko u AMD w ciągu 2-3 tyg pojawia się 45W 4 rdzeniowe procki, które w sam raz będą się nadawać do podawania WU na grafę. Trzeba się liczyć z tym , że im lepszego proca dajemy tym więcej prądu ciągnie, a wydajność w porównaniu do graf nie jest wcale taka wysoka.

stn

Witam.
Planuje w najbliższym czasie kupić laptopa. Czy karta "ATI Mobility Radeon HD 4570 with 512 MB DDR3" obsłuży jakieś projekty? Do tego prawdopodobnie byłby procesor C2D T6500 taktowany 2,1GHz + 4GB DDR2.

Milki raczej nie odpale (chyba), pozatym orientuje się ktoś jak wypadają mobline Radeony na tle zwykłych?

Za kompa wyszłoby coś koło 2300(ekran 16")-2600(ekran18.4").


Troll81


stn

Problem jest w tym, że nie mam żadnego porównania jak by to wypadało.
Btw. czy ktoś kto kupował części do SKB@P mogłby podać ile kosztowały poszczególne podzepsoły? Bo wciąż nie wiem jak to wszystko zmieściło się w zebranej kwocie.

Szopler

#138
Niedługo wypłata :) i powoli czas się na coś decydować...

Przeglądnąłem na szybko testy płyt z podstawką AM3 i podoba mi się - Asus M4A79T Deluxe ... ze względu na cenę i 4x PCIe x16 na pokładzie. Nie zabrakło też 2x PCI no i 1x COM którego czasem używam.

Z płyt pod Intela to daruję sobie RAMPAGE II Extreme - za dużo prądu wcina... gdybym miał prać Intelka to trzeba szukać czegoś odwatowanego ;).

sesef

Cytat: Szopler w 06 Wrzesień 2009, 22:44Z płyt pod Intela to daruję sobie RAMPAGE II Extreme - za dużo prądu wcina... gdybym miał prać Intelka to trzeba szukać czegoś odwatowanego ;).

Na i7 nic ciekawego nie znajdziesz taki chipset co lubi prądek. Nie wiem jak z płytami na i5 (Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX)

Co do AM3 brałbym bardziej Asus M4A785TD-V EVO szkoda wydawać 2x więcej kasy na tego M4A i tak wykorzystasz najwyżej 3 pciex chyba, że karty będą na wodzie bo przy 2 slotowym chłodzeniu 3 karta zasłoni 4 pciex, do tego masz integrowaną grafę więc monitor można podpiąć do tej integry i na niej działać, a karty wysłać na liczenie.

Raptor77

jutro powinienem dostać asusa P7p55D i i5 750 - proc ciągnie max 95W, mobo za dużo nie weźmie bo jest na niej tylko southbridge, jak się spisze (tzn nie będzie wolniej niż I7 i proc też pójdzie na 4G) to sprzedaje 920 i DX58SO - przy ramach Dualchannel 2000MHz CL9 wydajność podobna do Triplechannel 1600 cl8 :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Szopler

Jaki proc jest obecnie najwydajniejszy (z AMDków) ?
AMD Phenom II X4 955 Black Edition ?!

TJM

Raptor77 z twojego tekstu wynika, że masz już i7 jakiegoś - jaka jest jego wydajność w różnych BOINCowych projektach ?
Kumpel od 2 dni testuje i7 (chyba 920), bez OC i jak na razie wygląda to bardzo kiepsko - podprojektach Prime i w Enigmie jest tak powolny, że porządny C2D (np. 8400) na pewno wyciśnie lepszy RAC.
W Prime wygląda to wręcz tragicznie, 16-17 minut za zadanie które C2D przy 4GHz pyka średnio w 3m30s.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


sesef

Cytat: Troll81 w 07 Wrzesień 2009, 09:42
aż takiej różnicy być nie powinno....

Jak masz włączone HT to masz po 256kb L2 na wątek więc śmiech na sali szczególnie dla cacholubnych projektów prime.

Raptor77

w sumie na cpu liczyłem tylko Aqua (5 rdzeni) i tu ht się przydaje bo cześć rdzeni zajmują grafy, a pozostała cześć idzie na aqua.

zastanawiam się nad zmianą bo mogę dobrze sprzedać i7 (płyta, proc, ram) - bez straty z mojej strony - a kupując i5 zostanie trochę $$$ na nowe radki no i będe miał 3x PCIe16x, moje aktualne DX58SO ma tylko 2x PCIe16x ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Szopler

Może darować sobie i7 i pójść w http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/PR00051_0_0_0-intel_core_2_q9650.html :)
3MB cache L2 / rdzeń - to dopiero :)...
Do tego jakaś wypasiona MoBo... ;)

TJM

Zobacz tutaj drugą dużą tabelę, podana prędkość jest dla jednego rdzenia -> http://www.enigmaathome.net/cpu_os.php
Szkoda że w innych projektach nie ma czegoś w ten deseń, można by łatwo procesory do BOINCa wybierać %)
Dane póki co jeszcze mogą się sporo różnić od ostatecznych, zwłaszcza tam, gdzie mało jest zwróconych WU.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

#148
Cytat: Szopler w 06 Wrzesień 2009, 23:45
Jaki proc jest obecnie najwydajniejszy (z AMDków) ?
Phenom II X4 955 Black Edition ?!
Ma odblokowany mnożnik :D

Wyszło coś nowszego o czym nie wiem ?

Core i9 w 32-nanometrowym procesie, 6 rdzeni :) - pierwszy kwartał 2010... tylko jaki socket?

sesef

Cytat: Szopler w 08 Wrzesień 2009, 22:30
Core i9 w 32-nanometrowym procesie, 6 rdzeni :) - pierwszy kwartał 2010... tylko jaki socket?

Jak się nic nie zmieni to ten sam co i7.

Tylko AMD było tutaj proponowane jako podawarka WU do GPU i w takim wypadku 955/965 nie ma sensu montować, lepiej by wypadało 945.

Raptor77

Cytat: Szopler w 08 Wrzesień 2009, 22:30
Core i9 w 32-nanometrowym procesie, 6 rdzeni :) - pierwszy kwartał 2010... tylko jaki socket?
jak to jaki LGA1366 - podobno wszystkie obecne płyty na x58 maja go obsługiwać :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Szopler

#151
uuu no to kupuje i7 i na urodzinki w marcu zmiana na i9 :P

Biorę pod uwagę następujące MoBo (zakup w październiku):

ASUS Rampage II Gene
ASUS P6T Deluxe V2
MSI X58 Eclipse SLI

Kupione chłodzenie - ThermalRight Ultra eXtreme 120 + 2x Noctua NF-P12 + 2xFanHolder
Czas na startowe GPU... i chyba wezmę najtańsze nowe badziewie aby tylko konsolę Ubuntu widzieć, a potem zakupię coś extra...

TJM

To już lepiej zamiast kupować bubla zassaj jakieś S3 Trio/Virge PCI z allegro - konsola ubuntu ruszy, prądu nie będzie żarło (taki Virge wciąga ze 2-3W) i nie będzie straty kasiwa przy wymianie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Uuu ten ThermalRight to niezłe bydle... ciekawe czy mi się zmieści w obudowę po włożeniu płyty i procka(?). Na pudełku napisane, że buda musi mieć minumum 205mm, moja ma ale po zewnątrz ;). Zrobiłem symulacje z jakąś starą mobo i jest prawie na styk... Ciasno będzie ::)

Tomasz R. Gwiazda

zrob dziure w sciance bocznej to sie zmiesci :P

Szopler

Zostały do kupienia najważniejsze części...
- GPU @ start
- płyta
- procek
- ram

Obym się wyrobił przed 18.12.2009 ;)

sesef

Cytat: Szopler w 09 Wrzesień 2009, 06:08
uuu no to kupuje i7 i na urodzinki w marcu zmiana na i9 :P

http://pclab.pl/news38694.html

Szopler

#157
eee... opłaca się w i7 wyłączyć HT (żeby 2x więcej cache L2 na wątek szło) czy wzrost wydajności będzie mizerny?

Szopler

#158
Zweryfikowałem listę płyt głównych... doradźcie co kupić dla Core i7 920 który ma z założenia latać na 4.0GHz 24/7 ;)

0) ASUS Rampage II Extreme - 1157 pln
------- granica cenowa -------
1) MSI X58 Eclipse - 1067 pln

Akceptowalne ceny...
2) ASUS Rampage II Gene - 777 pln
3) ASUS P6T SE - 678 pln
4) ASUS P6T Deluxe V2 - 933 pln

UpDate 16:30 / 09.10.09:
Bez kompromisów!
Kupiłem MSI, bo raz że w testach wydajność spoko, dwa - dobry układ zasilania CPU, trzy - Real Creative X-Fi ;)

Tylko kasy szkoda...
ale czego się nie robi dla BOINC :arrr:

UpDate 22:55 / 15.10.09:
Płyta przywieziona... zamontowane w obudowie (Antec 300) - trochę ciasno, ale grunt, że ThermalRight 120 Extreme się jednak zmieści ;)
Jeszcze procek, ram i jakaś grafa na początek...
RAC'u !!! :attack:


UpDate 15:50 /18.10.09
Zakupiłem w popularnym serwisie aukcyjnym - KARTA GRAFICZNA PCI TRIO 64 2MB
Został procek i ram :)

Szopler

Zbliża się czas zakupu dwóch ostatnich komponentów do "Potfforka" ;)
I tu pojawia się pytanie - czy jakiś sklep umożliwia wybór rewizji procka który się chce kupić, czy zostaje Allegro? %)